Wypowiedzenie umowy najmu — co warto wiedzieć

Data publikacji

Zdarza się, że szukanie mieszkania na wynajem pochłania nas bez reszty. Zależy nam na konkretnej lokalizacji, akceptowalnym czynszu i wysokim standardzie. Jeśli uda nam się znaleźć lokal zgodny z oczekiwaniami, często zapominamy o tym, żeby dokładnie przeanalizować warunki umowy najmu, w tym jej wypowiedzenia. A przecież zakończenie najmu może okazać się  nieuniknione, jeśli zmieni się nasza sytuacja życiowa lub zawodowa. Należy pamiętać, że umowa najmu może mieć różny charakter i formę (najem zwykły, okazjonalny, instytucjonalny), a także, pod pewnymi warunkami, może zostać wypowiedziana zarówno przez najemcę, jak i wynajmującego mieszkanie. W artykule przedstawiamy najważniejsze aspekty, którym warto się przyjrzeć nim zdecydujemy się na najpopularniejszy w obrocie, zwykły najem lokalu mieszkalnego.

  • Udostępnij

Luksusowe wakacje — jak się do nich przygotować

Data publikacji

Chcesz naprawdę odpocząć na urlopie? Masz dosyć przypadkowych ofert, które wyglądają na ekskluzywne tylko w katalogu biura podróży? Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą ofertę i w jaki sposób przygotować się do wyjazdu na luksusowe wakacje, by czuć się bezpiecznie, uniknąć rozczarowania i przykrych niespodzianek? Zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika.

  • Udostępnij

Wypadek przy pracy — co warto wiedzieć

Data publikacji

Wypadki przy pracy kojarzą się najczęściej z zawodami wysokiego ryzyka. Praktyka pokazuje jednak, że mogą się one przydarzyć każdemu, bez względu na stanowisko i branżę. Dlatego warto wiedzieć, jak postępować w takiej sytuacji, co w świetle prawa jest uznane za wypadek przy pracy i o jakie świadczenia może ubiegać się poszkodowany pracownik.

  • Udostępnij

Najczęstsze usterki rowerowe — jak je naprawić

Data publikacji

Problemy z rowerem mogą się zdarzyć każdemu i to w najmniej oczekiwanym momencie. Jakie są najczęstsze usterki? W jaki sposób możesz im zapobiec i co możesz zrobić, gdy już do nich dojdzie? W dzisiejszym artykule dzielimy się prostymi pomysłami na temat konserwacji pojazdu, które możesz wdrożyć, nawet jeśli nie jesteś fachowcem. Radzimy również, jak pozbyć się samodzielnie drobnych usterek w rowerze.

  • Udostępnij

Co zrobić z naszym czworonogiem, gdy chcemy pojechać na wakacje?

Data publikacji

Dla miłośników czworonogów pies jest jak członek rodziny. Choć w wielu kurortach zwierzę w pokoju hotelowym nie stanowi problemu, to jednak wakacje z pupilem ograniczają wybór miejsca. Dlatego wiele osób zastanawia się, co zrobić z psem na czas wakacji. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, gdzie możesz zostawić czworonoga, gdy wyjedziesz na urlop, by mieć pewność, że jest pod dobrą opieką.

  • Udostępnij

Jak oszczędzać prąd w domu? — 7 sposobów do zastosowania od zaraz

Data publikacji

Rekordowa inflacja sprawia, że rachunki za prąd rosną w zastraszającym tempie. Niestety, nic nie zapowiada, żeby ta sytuacja zmieniła się w najbliższym czasie. Właśnie dlatego wiele osób zastanawia się, jak oszczędzać prąd w domu. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Wystarczy wyrobić w sobie kilka drobnych nawyków i się ich trzymać. W dzisiejszym artykule proponujemy te, które możesz zmienić od zaraz.

  • Udostępnij