Jak uniknąć zawału serca? — profilaktyka

Data publikacji

Co roku w Polsce 80 tysięcy osób przechodzi zawał serca, a dla 15 tysięcy osób kończy się on śmiercią. Za każdą z tych liczb kryje się ludzka tragedia. A przecież nie od dziś wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego w najnowszym artykule radzimy, jak uniknąć zawału serca i wskazujemy, co zwiększa ryzyko wystąpienia tej choroby.

  • Udostępnij

Jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą — praktyczne wskazówki

Data publikacji

Według policyjnych statystyk liczba włamań w 2020 roku przekroczyła 74 502. W kolejnych latach było ich jeszcze więcej i nic nie zapowiada, żeby w nowym roku miało się coś zmienić. Co gorsza, pomysłowość złodziei nie zna granic, a sprawę nierzadko ułatwiają również sami właściciele nieruchomości. Dlatego w dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą, by móc spać spokojnie.

  • Udostępnij

Sprawdzamy, o ile wzrośnie rata kredytu hipotecznego w 2022 roku

Data publikacji

8 marca 2022 roku Rada Polityki Pieniężnej ogłosiła kolejną podwyżkę stóp procentowych, tym samym są one najwyższe od 2014 roku. To już kolejna zmiana od października zeszłego roku i na tym nie koniec. Niestety, kredytobiorcy boleśnie odczują te zmiany. Wzrośnie bowiem nie tylko oprocentowanie kredytów hipotecznych, ale także kredytów gotówkowych czy kart kredytowych. Jakie jeszcze wskaźniki warto analizować, by dowiedzieć się, o ile wzrośnie rata kredytu? Z jak wysokimi podwyżkami należy się liczyć?

  • Udostępnij

Objawy choroby u psa — co powinno Cię zaniepokoić

Data publikacji

Twój pies zachowuje się inaczej niż zwykle? Zastanawiasz się, czy to coś poważnego, czy tylko chwilowe pogorszenie nastroju? Nie wiesz, czy to pora, żeby już skontaktować się z weterynarzem? Poznaj najczęstsze objawy choroby u psa, które powinny Cię zaniepokoić. Zdziwisz się, jak wiele z nich przypomina nasze ludzkie dolegliwości.

  • Udostępnij
Jak obniżyć koszty zakupu mieszkania?

Jak obniżyć koszty zakupu mieszkania?

Data publikacji

Kupno mieszkania to spełnienie marzeń o “byciu na swoim”. Zanim jednak odbierzesz klucze, czeka Cię sporo formalności i wydatków. Koszt nieruchomości to bowiem nie tylko cena mieszkania, ale także inne opłaty. Poniesiesz je bez względu na to, czy kupujesz nieruchomość z rynku wtórnego, czy pierwotnego. Dobra wiadomość jest jednak taka, że czasem możesz zapłacić mniej. Sprawdź, jak obniżyć koszty zakupu mieszkania, oszczędzając przy tym nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

  • Udostępnij

Co robić, gdy ulatnia się czad?

Data publikacji

W sezonie grzewczym 2021/2022 Państwowa Straż Pożarna interweniowała aż 1 248 razy w związku z podejrzeniem lub faktycznym ulatnianiem się tlenku węgla. W zeszłym roku na skutek zaczadzenia zmarły 23 osoby, a 520 trafiło do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Wielu z tych tragedii można było uniknąć. Dlatego w dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jakie objawy mogą świadczyć o zatruciu czadem, w jaki sposób reagować i co można zrobić, by uniknąć niebezpieczeństwa.

  • Udostępnij