Badania profilaktyczne — które z nich wykonywać regularnie

Data publikacji

Lepiej zapobiegać niż leczyć. To przysłowie jest znane nie od dziś i ma w sobie wiele prawdy. Badania profilaktyczne mogą niejednokrotnie uratować życie. Choć świadomość Polek i Polaków jest w tym zakresie większa niż choćby kilkanaście lat temu, jeszcze wiele pracy przed nami. Właśnie dlatego w dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie badania warto wykonywać regularnie.

  • Udostępnij

Weekend majowy — gdzie się wybrać?

Data publikacji

Gdzie pojechać na majówkę? — na to pytanie warto odpowiedzieć sobie co najmniej na kilka tygodni przed rozpoczęciem długiego weekendu. Inaczej znalezienie atrakcyjnej miejscówki w dobrej cenie może okazać się trudne. Właśnie dlatego w dzisiejszym artykule przedstawiamy zarówno te popularne, jak i mniej oczywiste cele podróży.

  • Udostępnij

Jak przygotować się do sezonu rowerowego?

Data publikacji

Wiosna to idealny moment, by zainaugurować sezon rowerowy. Zanim jednak wsiądziesz na swój ulubiony jednoślad, sprawdź dokładnie, w jakim jest stanie i czy możesz bezpiecznie ruszyć nim w trasę. Gwarancją udanej wycieczki jest bowiem sprawny sprzęt i dobra kondycja. Właśnie dlatego w dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak przygotować się do sezonu rowerowego.

  • Udostępnij

Jak uniknąć zawału serca? — profilaktyka

Data publikacji

Co roku w Polsce 80 tysięcy osób przechodzi zawał serca, a dla 15 tysięcy osób kończy się on śmiercią. Za każdą z tych liczb kryje się ludzka tragedia. A przecież nie od dziś wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego w najnowszym artykule radzimy, jak uniknąć zawału serca i wskazujemy, co zwiększa ryzyko wystąpienia tej choroby.

  • Udostępnij

Jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą — praktyczne wskazówki

Data publikacji

Według policyjnych statystyk liczba włamań w 2020 roku przekroczyła 74 502. W kolejnych latach było ich jeszcze więcej i nic nie zapowiada, żeby w nowym roku miało się coś zmienić. Co gorsza, pomysłowość złodziei nie zna granic, a sprawę nierzadko ułatwiają również sami właściciele nieruchomości. Dlatego w dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą, by móc spać spokojnie.

  • Udostępnij