Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Opublikowano
jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Wyjeżdżasz za granicę na długo wyczekiwany urlop, wybierasz się na krótki i spontaniczny wypad, a może na wspinaczkę górską? Bez względu na to, jaki jest cel Twojej podróży, pamiętaj o bezpieczeństwie, które zapewni Ci ubezpieczenie turystyczne ITravel.


Żeby podjąć rozsądną decyzję dotyczącą zakupu odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego, pamiętaj, żeby zapoznać się w pełni z zakresem jego działania. W przypadku ubezpieczenia ITravel Grupy Europa nie musisz obawiać się nonsensów, trudnych pojęć ani niejasności, które pojawiają się zwykle przy zakupie, ponieważ to polisa dostosowana do Twoich potrzeb.


Dla wszystkich podróżujących za granicę – ubezpieczenie ITravel
Ubezpieczeniem ITravel możesz być objęty poza granicami Polski, na terenie krajów Europy i reszty świata. Jego zakres działania jest bardzo szeroki. Niezależnie czy Twój wypad to rekreacyjne zwiedzanie, amatorskie uprawianie sportu,czy długie górskie wędrówki, zawsze możesz dopasować polisę do swoich potrzeb. ITravel występuje w trzech wariantach: Basic (ochrona 100 tys. zł) Comfort (ochrona 300 tys. zł) i All Inclusive (ochrona 700 tys.zł), które różnią się od siebie właśnie sumą ubezpieczenia.

Czym jest suma ubezpieczenia?
To kwota, do której ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia i zabiegów, a także koszty związane z „wypadkiem”. Jeśli przekroczą one sumę ubezpieczenia (wariant ochrony), niestety będziesz zmuszony pokryć je sam. Pamiętaj, że im dalszy cel podróży, tym większa powinna być suma ubezpieczenia i tą zasadą powinieneś kierować się przy wyborze ubezpieczenia turystycznego.

W zależności od wariantu, na który się zdecydujesz, polisa zapewni Ci m.in.: pokrycie kosztów leczenia i hospitalizacji, ratownictwa i transportu, odszkodowanie za następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW), ochronę w zakresie następstw chorób przewlekłych oraz ochronę podczas amatorskiego uprawiania sportu, a w dodatkowym wariancie świadczenia car assistance i zwrot koszów rezygnacji z wyjazdu.

Ubezpieczenia a karta EKUZ
Karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE/EFTA. Daje pozorne poczucie bezpieczeństwa, ponieważ jeśli zachorujesz lub przytrafi Ci się nieszczęśliwy wypadek, wszystkie sprawy formalne będziesz musiał załatwić sam, niezależnie czy znasz język i zasady panujące w danym kraju i czy posiadasz odpowiednią sumę na koncie, czy nie. ITravel przewiduje bezgotówkowe rozliczanie kosztów leczenia i zapewnia wszelką pomoc, jeżeli wystąpi zdarzenie uwzględnione w polisie. Wtedy wystarczy zadzwonić do centrum pomocy, które zorganizuje leczenie i rozliczy się z usługodawcą. To zdecydowana zaleta, ponieważ dzięki temu ubezpieczeniu nie będziesz musiał angażować własnych środków i zabiegać potem o ich zwrot.

Pamiętaj też, że w krajach nienależących do UE/EFTA, np. na terytorium USA, Japonii, Kanady czy też Australii nie pomoże Ci EKUZ, dlatego niezbędne jest posiadanie polisy ubezpieczeniowej, ponieważ koszty leczenia w tych krajach są naprawdę wysokie. Będąc przyzwyczajonym do polskich standardów, gdzie u lekarza za podstawową opiekę nikt nie wystawia rachunku, cena za usługi medyczne za granicą może być zaskakująco wysoka i opiewać na tysiące złotych a w przypadku hospitalizacji i transportu medycznego do Polski, nawet na setki tysięcy złotych. Jeśli wybierasz się na wycieczkę na odległy kontynent wybierz wariant All Inclusive - dzięki niemu będziesz czuć się naprawdę bezpiecznie.

Ubezpiecz swoją podróż - Koszty Rezygnacji
Ciekawym dodatkiem do ITravel jest ubezpieczenie Koszty Rezygnacji, czyli ochrona przed stratą finansową na wypadek wydarzeń, które mogą Cię spotkać przed wyjazdem, jak i w jego trakcie. Podróże często planuje się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem i ciężko przewidzieć czy przed zaplanowanym wyjazdem dziecka nie dopadnie grypa, na dzień przed nie zostanie skradziony portfel z dokumentami lub nie utracimy pracy.

Koszty rezygnacji są doskonałą ochroną, gdybyś musiał zmienić plany związane ze swoją podróżą. Dzięki temu ubezpieczeniu odzyskasz 100% wpłaconych środków. Koszty rezygnacji występują w wariancie 100% i 100% Max, przy czym ten drugi zakres ochrony obejmuje dodatkowo możliwy do udokumentowania powód, akt terrorystyczny, a także następstwa choroby przewlekłej.

ubezpieczenie turystyczne

  • Podziel się