ubezpieczenie turystyczne

Kiedy ubezpieczenie turystyczne nie pomoże?

Data publikacji

Zagrożenie terroryzmem staje się coraz bardziej realne. Jeśli podróżujemy do miejsc niebezpiecznych, musimy liczyć się z tym, że gdy coś na się stanie, ubezpieczenie turystyczne nam nie pomoże. Ubezpieczyciele przeważnie wyłączają z ochrony szkody powstałe wskutek działań wojennych, zamieszek, rozruchów czy zamachów terrorystycznych.

  • Udostępnij
kominikaty MSZ

Dlaczego warto śledzić komunikaty MSZ?

Data publikacji

Ryzyko zamieszek, ataków terrorystycznych bądź działań wojennych pojawia się w coraz większej liczbie państw, w których Polacy chętnie spędzają urlop. Jeżeli jedziemy na wakacje w rejon niebezpieczny i stanie się nam coś złego, nie otrzymamy odszkodowania. Z tego powodu przed wyjazdem warto sprawdzać komunikaty MSZ.

  • Udostępnij
ubezpieczyć nieruchomość

Wartość odtworzeniowa i rzeczywista, czyli jak ubezpieczyć nieruchomość?

Data publikacji

O tym, na co wystarczy odszkodowanie po zniszczeniu mieszkania, domu bądź jego wyposażenia powinniśmy pomyśleć najpóźniej w momencie podpisywania umowy ubezpieczenia. Wtedy to określamy sumę ubezpieczenia oraz wybieramy, według jakiej wartości ubezpieczamy swój dobytek. Możemy ubezpieczyć nieruchomość według wartości rynkowej, odtworzeniowej i rzeczywistej.

  • Udostępnij
ubezpieczenie

Jakie wybrać ubezpieczenie dla sportowca-amatora?

Data publikacji

Uprawianie sportu jest jednym z najciekawszych sposobów spędzania wolnego czasu. Ci, którzy lubią aktywny wypoczynek, muszą się jednak liczyć z różnego rodzaju kontuzjami i wypadkami. Leczenie i rehabilitacja mogą dużo kosztować, zwłaszcza podczas pobytu za granicą. Jak ustrzec się przed drenażem portfela, a nawet popadnięciem w długi?

  • Udostępnij