Skip to main content
Od ponad 25 lat w Polsce
Ubezpieczenie online w 5 minut
Szybka wypłata odszkodowania

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie Run&Fun?

Wysoka suma ubezpieczenia

Zwrot kosztów rehabilitacji do 3000 zł

Kontuzje zdarzają się najlepszym, a powrót do zdrowia może być drogi. Jeśli ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi w czasie uprawiania sportu, dzięki ubezpieczeniu Run&Fun zwrócimy Ci koszty rehabilitacji (w tym konsultacji lekarskich i zabiegów) do 3 000 zł.

 

Rezygnacja z imprezy biegowej

Zwrot wpisowego do 300 zł

Jeżeli z powodu kontuzji albo nagłego zachorowania nie możesz pobiec w już opłaconych zawodach, zwrócimy Ci koszt wpisowego do sumy 300 zł.

Sprawdź szczegóły

 

raty

Zapłać w niskich ratach

Ubezpieczenie Run&Fun możesz opłacić w wygodnych ratach, płacąc za pełną ochronę jedynie 20 zł miesięcznie. 

wygodny zakup

Zakup w 5 minut

Nasze ubezpieczenie kupisz całkowicie online w 5 minut - bez długich formularzy, wygodnie również na urządzeniach mobilnych.

Kup online w 5 minut

 

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia?

  • W dniu zakupu musisz miec ukończone 18 lat i nie przekroczone 74 lata.
  • Ochrona zaczyna działać po 14 dniach od opłacenia składki (pełnej kwoty lub I raty).

Zakres ubezpieczenia

Ubezpieczenie Run&Fun zapewni Ci zwrot kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy biegowej lub rehabilitacji po wypadku.

 

Zwrot kosztów rehabilitacji

Zwrot kosztów rehabilitacji

Koszty rehabilitacji to suma wydanych przez Ciebie pieniędzy w związku z prowadzoną rehabilitacją, która jest niezbędna z medycznego punktu widzenia: konsultacji lekarzy rehabilitantów lub zabiegów rehabilitacyjnych. Przez rehabilitację rozumiemy integralną część leczenia skutków po nieszczęśliwym wypadku, która jest prowadzona wyłącznie na zlecenie i pod kontrolą lekarza, a jej celem jest uzyskanie optymalnego poziomu funkcjonowania utraconych czynności uszkodzonego narządu/ów. Jeżeli koszty rehabilitacji przekroczą sumę ubezpieczenia 3000 zł, pokrywamy tylko koszty do sumy ubezpieczenia.

suma ubezpieczenia  3 000 zł

Ubezpieczenie rezygnacji uczestnictwa z imprezy sportowej

Rezygnacja z imprezy biegowej

suma ubezpieczenia 300 zł

okres ochrony

Ochrona przez 12 miesięcy z możliwością kontynuacji przez kolejne okresy

TAK

  KUP ONLINE

 

Jak kupić ubezpieczenie?

Kup online

Wybierz produkt, który Cię interesuje i kup ubezpieczenie online

Zadzwoń do nas

telefon +48 71 36 92 250

Pomożemy Ci wybrać rozwiązanie najlepsze dla Ciebie

 

 

My zadzwonimy

ZAMÓW ROZMOWĘ

Oddzwonimy w dogodnym dla Ciebie terminie

Ubezpieczenie dla biegaczy

Bieganie to dyscyplina sportowa, która zyskuje w Polsce na popularności. Jak wynika z badań1 1/3 aktywnych fizycznie Polaków to właśnie biegacze, przy czym dla 16 procent z nich jest to główna aktywność wysiłkowa. Co piąty biegacz bierze udział w zawodach sportowych takich jak np. maratony i często łączy bieganie z ćwiczeniami na siłowni lub pływaniem na basenie. Motywacją do uprawiania biegania jest często chęć poprawy lub utrzymania dobrej sylwetki – przyznaje się do niej 24 procent ankietowanych. Co ciekawe do biegania częściej przyznają się kobiety niż mężczyźni. Najczęściej mają one 25-49 lat, wykształcenie wyższe oraz dochody powyżej przeciętnej. Większość biegaczy, bo aż 65 procent woli ćwiczyć po południu lub wieczorem, a jedynie 20 procent rano.

Niezależnie od tego, czy ćwiczymy rano, czy wieczorem, w mieście lub poza nim, w grupie lub indywidualnie – biegając, często jesteśmy narażeni na kontuzje, które mogą prowadzić do znacznych wydatków. Uszkodzenie ścięgna Achillesa, czy problemy z kolanami lub stawami skokowymi to tylko niektóre kontuzje, które mogą przytrafić się nawet tym biegaczom, którzy przestrzegają wszystkich zasad uprawiania sportu, począwszy od dobrej rozgrzewki, a na odpowiednim odżywianiu skończywszy.

Z myślą o takich osobach Europa Ubezpieczenia stworzyła ubezpieczenie dla biegaczy Run&Fun. Ubezpieczenie to zapewnia zwrot kosztów rehabilitacji niezbędnej z medycznego punktu widzenia, a także konsultacji rehabilitantów lub zabiegów rehabilitacyjnych po nieszczęśliwym wypadku do wysokości 3 tys. zł. Ponadto biegacz posiadający tego typu ubezpieczenie, może otrzymać zwrot kosztów udziału w imprezie biegowej do wysokości 300 zł, jeżeli będzie musiał zrezygnować z udziału w niej w związku z nieszczęśliwym wypadkiem lub nagłym zachorowaniem. Analogicznie otrzyma też taki zwrot, jeżeli zostaną skradzione mu dokumenty niezbędne do udziału w imprezie lub przydarzy mu się szkoda na mieniu wymagająca pozostania w miejscu wystąpienia zdarzenia. Ubezpieczenie dla biegaczy Run & Fun można zawrzeć na okres roku i jest to ubezpieczenie skierowane do osób, które trenują sport amatorsko.

Z myślą o klientach, którzy uprawiają bieganie lub inne sporty nie tylko amatorsko, ale też zawodowo lub wyczynowo Europa Ubezpieczenia przygotowała ubezpieczenie NNW Sport. Ubezpieczenie NNW Sport działa zarówno na terenie Polski, jak i za granicą, co umożliwia treningi w wielu miejscach na świecie. Jest to zaawansowana ochrona, dzięki której sportowiec może otrzymać odszkodowanie do wysokości 100 tys. zł w sytuacji, gdy dozna uszczerbku na zdrowiu. Podobnie odszkodowanie otrzyma uposażona przez niego osoba, w przypadku jego śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Ponadto NNW Sport można rozszerzyć o dodatkowe opcje, dzięki którym będziemy spokojni o swoje bezpieczeństwo i finanse. Taką dodatkową ochronę może zapewniać m.in. zwrot kosztów ratownictwa, leczenia i rehabilitacji, a także dzienne świadczenia szpitalne, czy nawet zryczałtowane koszty pogrzebu. Ważnym elementem ochrony może być również ubezpieczenie rezygnacji z uczestnictwa w imprezach sportowych, dzięki któremu otrzymamy zwrot kosztów poniesionych w związku z udziałem w imprezie sportowej. Korzystając z NNW Sport warto ponadto rozważyć zakup ubezpieczenia sprzętu sportowego. Suma ubezpieczenia może wynosić nawet 20 tys. zł, dzięki czemu będziemy mogli odkupić lub naprawić uszkodzony sprzęt. Dodatkowo każdy sportowiec, powinien zastanowić się nad rozszerzeniem ochrony o OC w życiu prywatnym. Szczególnie jeżeli bierzemy udział w zawodach, podczas których możemy przypadkowo wyrządzić komuś krzywdę lub uszkodzić mienie należące do osoby trzeciej - nie powinniśmy przechodzić obok takiej opcji dodatkowej obojętnie. Sytuacje, w których dochodzi do uszkodzenia czyjegoś roweru, nart, czy innego sprzętu nie należą do rzadkości. OC w życiu prywatnym pozwoli nam w takiej sytuacji sporo zaoszczędzić.

Ubezpieczenie dla biegaczy cena

Czynnikiem determinującym cenę ubezpieczenia dla biegaczy jest przede wszystkim suma ubezpieczenia. Kupując NNW Sport można ją określić na poziomie od 10 tys. zł do 100 tys. zł. Wpływ na składkę ma również wybrany przez nas wariant polisy – cena będzie bowiem różna dla osób uprawiających sport amatorsko, profesjonalnie lub zawodowo. Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę jest też okres, w jakim ochrona ubezpieczeniowa ma działać. Im krótszy okres ochrony, tym niższa składka i analogicznie im dłuższy – tym składka będzie wyższa. Na cenę ubezpieczenia wpłynie też to, czy zdecydujemy się na zakup opcji dodatkowych. Ubezpieczenie można kupić przez internet lub dzwoniąc na infolinię. Opcjonalnie można poprzez stronę www zamówić rozmowę z konsultantem. Wówczas koszt połączenia telefonicznego pokryje ubezpieczyciel. By kupić ubezpieczenie dla biegaczy online, należy wypełnić krótki formularz dostępny na stronie internetowej oraz uzupełnić w nim podstawowe dane. Proces zakupu polisy zajmuje nie więcej niż kilka minut. Co najważniejsze ubezpieczenie możemy kupić z każdego miejsca, z którego mamy dostęp do internetu.

1https://www.festiwalbiegowy.pl/biegajacy-swiat/biegacze-poprawiaja-statystyki-aktywnosci-w-polsce#.XRfW9Xvgq9Y