Skip to main content
Od ponad 25 lat w Polsce
Ubezpieczenie online w 5 minut
Szybka wypłata odszkodowania

Ubezpieczenia sportowe

Biegasz, pływasz, jeździsz na rowerze? Jeśli sport to Twoja pasja, zabezpiecz się w razie różnych wypadków, które mogą Cię spotkać w czasie aktywności.

Wybierz ubezpieczenie Run&Fun, jeśli jesteś miłośnikiem biegania i chcesz otrzymać wsparcie finansowe na rehabilitację po nieszczęśliwym wypadku, a także uzyskać zwrot opłaty startowej w przypadku rezygnacji z imprezy biegowej.

Wybierz ubezpieczenie Aktywni w sporcie, jeśli uprawiasz różne sporty i chcesz samodzielnie dopasować zakres ochrony, np. ubezpieczenie sprzętu sportowego, OC, zwrot kosztów ratownictwa.

 

 

Ubezpieczenie Run&Fun

Kompleksowe wsparcie w razie kontuzji dla osób biegających

Zalety

  • ochrona w przypadku nieszczęśliwego wypadku
  • zwrot kosztów konsultacji i zabiegów rehabilitacyjnych
  • zwrot kosztów w przypadku rezygnacji z udziału w imprezie biegowej
Już od20za miesiąc
Sprawdź

Ubezpieczenie sportowe
Aktywni w sporcie

Ochrona dla uprawiających sport

Zalety

  • odszkodowanie w przypadku uszczerbku na zdrowiu i świadczenie w razie śmierci
  • zwrot kosztów rehabilitacji, OC, ubezpieczenie sprzętu i inne opcje dodatkowe
  • ochrona na całym świecie
Już od10za dzień ochrony
Sprawdź

 Ubezpieczenia sportowe w Europie

Aktywność sportowa Polaków jest coraz większa. Jak pokazują badania1, systematycznie rośnie liczba osób uprawiających różnego typu dyscypliny przynajmniej 3 razy w tygodniu (do takiej częstotliwości przyznaje się 30 proc. badanych), a liczba osób trenujących raz w tygodniu wynosi ok. 50 proc. Największy odsetek osób uprawiających sport mieszka kolejno w województwach: lubuskim (57 proc.), śląskim (56 proc.) oraz mazowieckim (54 proc.). Najrzadziej ćwiczą mieszkańcy warmińsko-mazurskiego (34 proc.) oraz zachodniopomorskiego, a także podkarpackiego (po 38 proc.). Najbardziej lubimy trenować wieczorem, by się zrelaksować po dniu pracy lub nauki. Sport to raczej domena osób młodszych, które ćwiczą znacznie częściej niż osoby na emeryturze. Dlaczego ćwiczymy? Naszą najczęstszą motywacją jest rekreacja oraz zdrowie. W tym celu najczęściej jeździmy na rowerze lub wybieramy gimnastykę jako ogólnorozwojową formę aktywności fizycznej. Niezależnie jednak od tego, jak, gdzie i kiedy pracujemy nad kondycją  – uprawianie sportu wiąże się z ryzykiem kontuzji lub wypadku. Z tego względu, nawet jeżeli na bieżnię lub rower wybieramy się okazjonalnie, warto zainwestować w ubezpieczenie sportowe.  

Ubezpieczenie sportowe gdzie kupić?

Jedną z firm oferujących ubezpieczenia sportowe jest Europa Ubezpieczenia. W ofercie firmy dostępne są produkty  dedykowane zarówno osobom uprawiającym sport profesjonalnie, jak i amatorsko. Dla każdej z tych grup firma przygotowała zróżnicowaną ofertę, dostosowaną do indywidualnych potrzeb grup sportowców. Ubezpieczenie sportowe dedykowane osobom uprawiającym bieganie amatorsko nosi nazwę Run&Fun, natomiast ubezpieczenie NNW Sport dedykowane jest raczej zaawansowanym sportowcom i profesjonalistom.

Ubezpieczenie NNW Sport

Ubezpieczenie NNW Sport na pewno zainteresuje osoby, które potrzebują ubezpieczenie na zawody sportowe. Ubezpieczenie to jest bowiem skierowane nie tylko do osób amatorsko uprawiającym sport, ale w szczególności tym, którzy trenują w ramach sekcji lub klubów sportowych, lub w związku z uprawianiem sportu otrzymują wynagrodzenie. Ubezpieczenie zapewnia kompleksową ochronę osobom uprawiającym różne dyscypliny – począwszy od kolarstwa, poprzez bieganie, sporty grupowe, a na pływaniu, czy narciarstwie kończąc. Nie ma przy tym znaczenia, czy trenujemy w Polsce, czy na świecie. Zaletą tego ubezpieczenia jest również to, że można je zawrzeć na krótki okres – na przykład na miesiąc, podczas którego planujemy trenować za granicą, ale też na rok. Kupując ubezpieczenie, możemy zadecydować o wysokości sumy ubezpieczenia, która może wynosić od 10 tys. zł do nawet 100 tys. zł – zarówno w przypadku uszczerbku na zdrowiu, jak i śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie można ponadto rozszerzyć o opcje dodatkowe obejmujące np. ubezpieczenie rezygnacji z uczestnictwa w imprezach sportowych, zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji i ratownictwa, czy OC w życiu prywatnym, a także ubezpieczenie sprzętu sportowego lub kosztów wypożyczenia sprzętu sportowego.

Ubezpieczenie Run&Fun

Ubezpieczenie sportowe skierowane do osób amatorsko uprawiających bieganie to produkt oferowany pod nazwą Run & Fun. Zapewnia on zwrot kosztów rehabilitacji po nieszczęśliwym wypadku do wysokości 3 tys. zł lub kosztów rezygnacji z imprezy biegowej. Jeżeli jesteśmy kontuzjowani lub w wyniku nagłego zachorowania nie możemy wziąć udziału w opłaconej wcześniej imprezie sportowej – ubezpieczyciel zwróci nam koszt wpisowego do wysokości 300 zł. Umowę ubezpieczenia można zawrzeć na dwanaście miesięcy z opcją przedłużenia. Szczegółowy zakres ubezpieczenia zawarty w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie sportowe cena

Ubezpieczenie sportowe tanio można kupić przez internet, korzystając z intuicyjnego formularza dostępnego na stronie internetowej Europa Ubezpieczenia. Przykładowo w celu zakupu polisy NNW Sport należy uzupełnić, czy zamierzamy uprawiać sport amatorsko, wyczynowo lub zawodowo. Następnie należy wybrać okres, w którym ochrona ubezpieczeniowa będzie działać – może to być 1 dzień, 30 dni, 3 miesiące, pół roku lub rok. W kolejnym kroku definiujemy zakres ubezpieczenia, który chcemy kupić. W tym miejscu należy zaznaczyć, czy w razie wypadku chcielibyśmy otrzymać świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu,  odpowiedzialności cywilnej, dzienne świadczenia szpitalne, zwrot kosztów rehabilitacji, ratownictwa oraz leczenia. Możemy także zdecydować się na zakup ubezpieczenia rezygnacji z uczestnictwa w imprezach sportowych. Ponadto możemy zadecydować, czy chcemy, by w razie naszej śmierci osoba uposażona otrzymała świadczenie oraz zryczałtowane koszty pogrzebu. Niezależnie od zakresu ubezpieczenia należy zadecydować o wysokości sumy ubezpieczenia. Po zaznaczeniu interesujących nas opcji – otrzymujemy informację o wysokości składki za ubezpieczenie i możemy przejść do finalizacji transakcji, czyli podania danych niezbędnych do zawarcia umowy ubezpieczenia oraz płatności. Możliwość zakupu ubezpieczenia przez internet ma wiele zalet. Kluczową jest na pewno łatwość i szybkość zawarcia umowy, bez konieczności wychodzenia z domu.

 1 http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/120766,18,multisport-index-2018-30-polakow-uprawia-aktywnosc-fizyczna-3-razy-w-tygodniu

 

 

 Blog