Weekend majowy — gdzie się wybrać?

Data publikacji

Gdzie pojechać na majówkę? — na to pytanie warto odpowiedzieć sobie co najmniej na kilka tygodni przed rozpoczęciem długiego weekendu. Inaczej znalezienie atrakcyjnej miejscówki w dobrej cenie może okazać się trudne. Właśnie dlatego w dzisiejszym artykule przedstawiamy zarówno te popularne, jak i mniej oczywiste cele podróży.

  • Udostępnij

Jak przygotować się do sezonu rowerowego?

Data publikacji

Wiosna to idealny moment, by zainaugurować sezon rowerowy. Zanim jednak wsiądziesz na swój ulubiony jednoślad, sprawdź dokładnie, w jakim jest stanie i czy możesz bezpiecznie ruszyć nim w trasę. Gwarancją udanej wycieczki jest bowiem sprawny sprzęt i dobra kondycja. Właśnie dlatego w dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak przygotować się do sezonu rowerowego.

  • Udostępnij

Jak uniknąć zawału serca? — profilaktyka

Data publikacji

Co roku w Polsce 80 tysięcy osób przechodzi zawał serca, a dla 15 tysięcy osób kończy się on śmiercią. Za każdą z tych liczb kryje się ludzka tragedia. A przecież nie od dziś wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego w najnowszym artykule radzimy, jak uniknąć zawału serca i wskazujemy, co zwiększa ryzyko wystąpienia tej choroby.

  • Udostępnij

Jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą — praktyczne wskazówki

Data publikacji

Według policyjnych statystyk liczba włamań w 2020 roku przekroczyła 74 502. W kolejnych latach było ich jeszcze więcej i nic nie zapowiada, żeby w nowym roku miało się coś zmienić. Co gorsza, pomysłowość złodziei nie zna granic, a sprawę nierzadko ułatwiają również sami właściciele nieruchomości. Dlatego w dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą, by móc spać spokojnie.

  • Udostępnij

Sprawdzamy, o ile wzrośnie rata kredytu hipotecznego w 2022 roku

Data publikacji

8 marca 2022 roku Rada Polityki Pieniężnej ogłosiła kolejną podwyżkę stóp procentowych, tym samym są one najwyższe od 2014 roku. To już kolejna zmiana od października zeszłego roku i na tym nie koniec. Niestety, kredytobiorcy boleśnie odczują te zmiany. Wzrośnie bowiem nie tylko oprocentowanie kredytów hipotecznych, ale także kredytów gotówkowych czy kart kredytowych. Jakie jeszcze wskaźniki warto analizować, by dowiedzieć się, o ile wzrośnie rata kredytu? Z jak wysokimi podwyżkami należy się liczyć?

  • Udostępnij

Objawy choroby u psa — co powinno Cię zaniepokoić

Data publikacji

Twój pies zachowuje się inaczej niż zwykle? Zastanawiasz się, czy to coś poważnego, czy tylko chwilowe pogorszenie nastroju? Nie wiesz, czy to pora, żeby już skontaktować się z weterynarzem? Poznaj najczęstsze objawy choroby u psa, które powinny Cię zaniepokoić. Zdziwisz się, jak wiele z nich przypomina nasze ludzkie dolegliwości.

  • Udostępnij