Jakie ubezpieczenie wybrać do USA?

Opublikowano
Jakie ubezpieczenie do USA

Wybierasz się na wycieczkę do Stanów Zjednoczonych? Poza wizą (jeszcze) i listą miejsc, które chcesz odwiedzić, potrzebujesz jednej bardzo ważnej rzeczy - dobrego ubezpieczenia turystycznego. Koszty leczenia w USA należą do najwyższych na świecie. Zastanawiasz jakie ubezpieczenie do USA wybrać? Podpowiadamy.

ubezpieczenie do USA

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do USA?

Im dalszy cel podróży, tym wyższa powinna być suma ubezpieczenia i taką zasadą powinniśmy kierować się, wybierając ubezpieczenie turystyczne do USA. W Stanach nie zadziała Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), dlatego najlepiej dopisz zakup ubezpieczenia turystycznego do checklisty "Przed Wyjazdem". 

Ile kosztuje leczenie w Stanach Zjednoczonych?

W przeciwieństwie do polskiej służby zdrowia, opieka medyczna w Stanach Zjednoczonych jest płatna. Będąc przyzwyczajonym do polskich standardów, możemy zostać zaskoczeni, ile kosztuje leczenie w USA. W Polsce, za udzielenie pomocy medycznej nikt nie wystawia rachunku za wykonane usługi. W Stanach jest nieco inaczej. Wysokie koszty związane z leczeniem w USA nie dotyczą tylko wyjątkowych sytuacji, które wymagają kilkudniowej hospitalizacji, ale przede wszystkim podstawowej opieki w przypadku zwykłego zachorowania czy skręconej kostki.

Ile może kosztować brak ubezpieczenia w USA?

Rodzaj zdarzenia

Koszt leczenia (w zł)

Skręcenie kostki przy schodzeniu ze schodów.

Lekarz wydał usztywniacz na stopę, kulę, cold pack i lek przeciwbólowy.

4000

Złamanie kostki w wyniku poślizgnięcia się na schodach.

Założenie gipsu, hospitalizacja i transport do Polski.

160 000

Grypa, gorączka i kaszel. 

Wezwanie pomocy i wizyta na ostrym dyżurze w szpitalu.

9000

Zasłabnięcie podczas lotu, awaryjne lądowanie i transport do szpitala.

Hospitalizacja i transport do Polski. 

123 000

Kilkudniowa gorączka. Zapalenie gardła.

Wizyta w szpitalu. Lekarz przepisał leki.

5700

Ostre zapalenie żołądkowo-jelitowe. Hospitalizacja.

Choroba zakończyła się zgonem. Rodzina przetransportowała zwłoki do Polski.

42000

Stany Zjednoczone to wyjątkowo bardzo drogie miejsce, dlatego nie warto oszczędzać na zakupie ubezpieczenia. Cena za polisę nie jest aż tak dużym wydatkiem podczas planowania tej wycieczki, zwłaszcza jeśli zestawi się ją z kosztami leczenia. Dlatego ubezpieczenie na wyjazd do USA jest konieczne. 

Ile powinna wynosić suma ubezpieczenia do USA?

Suma ubezpieczenia jest kwotą, do wysokości, której ubezpieczyciel pokrywa koszty poniesione na leczenie, zabiegi medyczne i ewentualny transport do Polski. Biorąc pod uwagę koszty leczenia w USA, powinna być naprawdę wysoka. Ubezpieczenie ITravel daje ochronę, która sprawdzi się podczas wyjazdu do Stanów. Wybierając wariant powinieneś wiedzieć, że jeżeli koszty związane z „wypadkiem” przekroczą wartość ubezpieczenia, o co przy cenach obowiązujących w USA naprawdę nietrudno, będziesz zmuszony pokryć je sam. Dlatego na wyjazd za ocean, zalecamy wariant All Inclusive z najwyższą sumą ubezpieczenia. Przykładowo polisa ITravel na 14 dni w wariancie All Inclusive z sumą ubezpieczenia 700 000 zł to wydatek 182 zł. 

Bezgotówkowe rozliczanie kosztów leczenia

Warto też zwrócić uwagę, żeby ubezpieczenie do USA przewidywało bezgotówkowe rozliczanie kosztów leczenia, jak w przypadku ITravel. Polega na tym, że jeżeli wystąpi zdarzenie uwzględnione w polisie, wystarczy zadzwonić do centrum pomocy, które zorganizuje leczenie i rozliczy się z usługodawcą. Dzięki temu nie musisz angażować własnych środków i zabiegać potem o ich zwrot. 

Dodatki do ubezpieczenia, na co zwrócić uwagę?

Zwykle wyprawa do USA jest planowana z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Odpowiednio wcześniej bukujesz bilety lotnicze, rezerwujesz hotele, kupujesz bilety na koncert swojej ukochanej gwiazdy i na kilka dni przed wyjazdem łapie Cię ostra grypa… W tym wypadku możesz ubezpieczyć swoje koszty związane anulowaniem podróży, decydując się na to ubezpieczenie koszty rezygnacji z wyjazdu. Chcesz wiedzieć więcej o kosztach rezygnacji? Przeczytaj artykuł na naszym blogu KLIK

Mamy nadzieję, że już wiesz, jakie ubezpieczenie do Stanów powinieneś wybrać. Przygotuj się odpowiednio do wymarzonej wyprawy za ocean i nie bądź mądrym Polakiem po szkodzie. Dopasuj ubezpieczenie ITravel do swoich potrzeb. Zamiast rachunku na kilkanaście tysięcy dolarów przywieź miłe wspomnienia, to przecież podróż Twoich marzeń.

ubezpieczenie do usa

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (1 ocen)
  • Podziel się