Jakie ubezpieczenie wybrać do USA?

Opublikowano
ubezpieczenie do USA jak wybraź

Wybierasz się na wycieczkę do Stanów Zjednoczonych? Poza wizą i listą miejsc, które chcesz odwiedzić, potrzebujesz jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy - dobrego ubezpieczenia turystycznego. Koszty leczenia w USA należą do najwyższych na świecie. Zastanawiasz jakie ubezpieczenie do USA wybrać? Podpowiadamy.

USA

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do USA

Im dalszy cel podróży, tym wyższa powinna być suma ubezpieczenia i taką zasadą powinniśmy kierować się, wybierając ubezpieczenie turystyczne do USA. Na terytorium USA nie pomoże NFZ ani nie zadziała Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Dlatego najlepiej dopisz zakup dobrego ubezpieczenia turystycznego do checklisty "Przed Wyjazdem".

Koszty opieki medycznej w USA - ile kosztuje leczenie w Stanach Zjednoczonych?

W przeciwieństwie do polskiej służby zdrowia, opieka medyczna w Stanach Zjednoczonych jest płatna. Będąc przyzwyczajonym do polskich standardów, możemy być zaskoczeni, ile kosztuje leczenie w USA. W Polsce, za udzielenie pomocy medycznej czy po wyjściu ze szpitala, nikt nie wystawia rachunku za wykonane usługi. W Stanach jest nieco inaczej.

Wysokie koszty związane z leczeniem w USA nie dotyczą tylko wyjątkowych sytuacji, które wymagają kilkudniowej hospitalizacji, ale przede wszystkim podstawowej opieki w przypadku zwykłego zachorowania czy skręconej kostki.

Ile może kosztować brak ubezpieczenia w USA?

Rodzaj zdarzenia

Koszt leczenia (w zł)

Skręcenie kostki przy schodzeniu ze schodów.

Lekarz wydał usztywniacz na stopę, kulę, cold pack i lek przeciwbólowy

4000

Złamanie kostki w wyniku poślizgnięcia się na schodach.

Założenie gipsu, hospitalizacja i transport do Polski

160 000

Grypa, gorączka i kaszel. 

Wezwanie pomocy i wizyta na ostrym dyżurze w szpitalu.

9000

Zasłabnięcie podczas lotu. Awaryjne lądowanie i transport do szpitala.

Hospitalizacja i transport do Polski. 

123 000

Kilkudniowa gorączka. Zapalenie gardła.

Wizyta w szpitalu. Lekarz przepisał leki.

5700

Ostre zapalenie żołądkowo-jelitowe. Hospitalizacja.

Choroba zakończyła się zgonem. Rodzina przetransportowała zwłoki do Polski

42000


Jak widać, pod względem kosztów usług medycznych Stany Zjednoczone to bardzo drogie miejsce, dlatego nie warto oszczędzać na zakupie ubezpieczenia. Cena za bezpieczeństwo nie jest aż tak dużym wydatkiem podczas planowania tej wycieczki, zwłaszcza jeśli zestawi się ją z kosztami leczenia.

Ile powinna wynosić suma ubezpieczenia do USA?

Suma ubezpieczenia jest kwotą, do wysokości, której ubezpieczyciel pokrywa koszty poniesione na leczenie, zabiegi medyczne i ewentualny transport do Polski. Biorąc pod uwagę koszty leczenia w USA, powinna być naprawdę wysoka.

ITravel daje ochronę, która sprawdzi się podczas wyjazdu do Stanów. Występuje w trzech wariantach, które różnią się właśnie sumą ubezpieczenia. 

  • Basic
  • Comfort 
  • All Inclusive

Decydując się na któryś z wariantów, musisz pamiętać, że jeżeli koszty związane z „wypadkiem” przekroczą wartość ubezpieczenia - o co przy cenach obowiązujących w USA naprawdę nietrudno, będziesz zmuszony pokryć je sam. Na wyjazd za ocean, zalecamy wariant All Inclusive. 

Oczywiście, im wyższa suma ubezpieczenia, tym większa składka, ale w skali kosztów, które ponosi się w związku z podróżą do USA, to naprawdę niewiele. Przykładowo polisa ITravel na 14 dni w wariancie All Inclusive z sumą ubezpieczenia 700 000 zł to wydatek 182 . Biorąc pod uwagę cenę przelotu do Stanów, która wynosi ok. 3 000 zł, ubezpieczenie turystyczne to niezauważalna kwota, która zapewni komfort i spokój. 

Bezgotówkowe rozliczanie kosztów leczenia

Warto też zwrócić uwagę, żeby ubezpieczenie do USA przewidywało bezgotówkowe rozliczanie kosztów leczenia, jak w przypadku ITravel. Polega na tym, że jeżeli wystąpi zdarzenie uwzględnione w polisie, wystarczy zadzwonić do centrum pomocy, które zorganizuje leczenie i rozliczy się z usługodawcą. Dzięki temu nie musisz angażować własnych środków i zabiegać potem o ich zwrot. 

Dodatki do ubezpieczenia, na co zwrócić uwagę?

W większości przypadków ubezpieczenie to nie tylko koszty leczenia, ale także ratownictwa i transportu medycznego, assistance – pomoc w podróży, OC, NNW, koszty rezygnacji i wiele innych.

Najważniejsze dodatki do ubezpieczenia

  • Przy wyborze polisy, zwróć uwagę na choroby przewlekłe. Jeśli chorujesz na m.in.: cukrzycę, nadciśnienie, astmę, padaczkę to pamiętaj o rozszerzeniu swojej polisy, które umożliwi pokrycie kosztów leczenia za granicą. Podstawowe pakiety ubezpieczeń najczęściej nie obejmują tych chorób.
  • Assistance – pomoc w podróży, daje Ci poczucie bezpieczeństwa i komfort w podróży, jeśli zachorujesz lub będziesz miał wypadek. W zależności od wariantu ubezpieczenia obejmuje: organizację pomocy medycznej, podróż osoby towarzyszącej, zakwaterowanie i wyżywienie osoby towarzyszącej, transport po rekonwalescencji, organizację kosztów kierowcy zastępczego, pokrycie kosztów przerwania podróży zagranicznej, opiekę nad nieletnimi dziećmi, transport osób bliskich do domu, a nawet pokrycie kosztów związanych z opóźnieniem lotu.
  • NNW następstwa nieszczęśliwych wypadków - to wsparcie finansowe, które dotyczy ochrony życia i zdrowia. Jego zakres działania jest bardzo szeroki, dlatego zawsze warto je mieć.
  • OC ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – daje Ci ochronę ubezpieczeniową w razie wyrządzenia innej osobie krzywdy lub zniszczenia jej mienia. Gdy będziesz zobowiązany do naprawienia szkody, ubezpieczyciel przejmie na siebie ekonomiczne skutki następstw tych wydarzeń.
  • Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji - zwykle wyprawa do USA jest planowana z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Odpowiednio wcześniej bukujesz bilety lotnicze, rezerwujesz hotele, kupujesz bilety na koncert swojej ukochanej gwiazdy i na kilka dni przed wyjazdem łapie Cię ostra grypa… W tym wypadku możesz ubezpieczyć swoje koszty związane anulowaniem podróży, decydując się na to ubezpieczenie.

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz do USA samodzielnie, czy z biurem podróży, sprawdź jaki zakres obejmuje ubezpieczenie. Ubezpieczenie, które zwykle otrzymuje w pakiecie z wycieczką, ma często niskie sumy ubezpieczenia oraz rzadko obejmuje następstwa chorób przewlekłych czy skutki uprawiania sportów.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jakie ubezpieczenie do USA powinieneś wybrać. Przygotuj się odpowiednio do wymarzonej wyprawy za ocean, gdzie zdrowie ma wysoką cenę. Nie bądź mądrym Polakiem po szkodzie i dopasuj ITravel do swoich potrzeb. Zamiast rachunku na kilkanaście tysięcy dolarów przywieź miłe wspomnienia, to przecież podróż Twoich marzeń.

USA