Skip to main content
Od ponad 25 lat w Polsce
Ubezpieczenie online w 5 minut
Szybka wypłata odszkodowania

Ubezpieczenia życia i zdrowia

Czasem w życiu zdarzają się sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Nie zawsze są one przyjemne, np. choroba. Warto oszczędzić sobie wielu stresów związanych z wysokimi kosztami leczenia i zadbać odpowiednio wcześniej o ochronę. Ubezpieczenie życia i zdrowia zabezpieczy Cię finansowo, abyś mógł skupić się na powrocie do zdrowia.

Ubezpieczenie MyHealth

Ochrona na wypadek poważnej choroby

Zalety

  • ochrona w przypadku zawału serca, udaru mózgu lub zachorowania na nowotwór złośliwy
  • zakup ubezpieczenia bez badań lekarskich ani dokumentów o stanie zdrowia
  • suma ubezpieczenia nawet 100 000 zł
Sprawdź

Ubezpieczenie Wsparcie w zdrowiu

Szeroka ochrona na wypadek poważnej choroby

Zalety

  • ochrona w przypadku zawału serca, udaru mózgu, zachorowania na nowotwór złośliwy i inne
  • zakup ubezpieczenia bez badań lekarskich ani dokumentów o stanie zdrowia
  • suma ubezpieczenia nawet 100 000 zł
Sprawdź

Dlaczego warto ubezpieczyć zdrowie i życie?

Czy mamy coś cenniejszego od zdrowia i życia? Ciężko coś takiego wskazać, choć w codziennym biegu może się wydawać, że cenniejsza jest kariera, sukces, czy fajne wakacje. To zupełnie naturalne – żeby żyć w komforcie psychicznym, nie można na co dzień zastanawiać się nad tym, czy przyszłość nie przyniesie jakiejś negatywnej zmiany.

Czy przypadkiem nie zachoruję? Czy może już mi coś nie dolega, a nie zostało to zdiagnozowane? A co z moimi bliskimi? Czy ich zdrowiu i życiu nic nie grozi?

Nie da się codziennie zadawać takich pytań. Z resztą przecież… wszystko dobrze się układa. Zdrowie dopisuje. Uważam na siebie. Aż pewnego dnia robimy rutynowe badania i okazuje się, że mamy rzadki nowotwór. Leczenie jest czasochłonne i bardzo drogie.

Oczywiście jest też druga strona medalu – czas jest dla nas wszystkich bardzo trudny. Choć przez lata mogliśmy się nad pewnymi rzeczami nie zastanawiać, teraz strach o zdrowie własne i najbliższych może być u niektórych wręcz obsesją. Ale czy to nam w czymś pomoże? Lęk nas uratuje?

Ani pozytywne myślenie, ani strach nie obronią nas przed chorobami. Jednak jest coś, co może zdjąć z nas sporo ciężaru związanego z zaskakującą sytuacją zdrowotną. Wystarczy odrobina odpowiedzialności i niewielka inwestycja.

Przyszłość nie jest przewidywalna i dlatego powstały ubezpieczenia życia i zdrowia. Pomagają w sytuacjach zaskakujących i skrajnie trudnych. Ich istotą jest to, że kiedy nic nam nie dolega, nie są dużym obciążeniem dla budżetu. Z kolei ich brak w sytuacji krytycznej bywa obciążeniem czasem wręcz niemożliwym do udźwignięcia.

Co wchodzi w zakres ubezpieczenia?

Największą przyczyną zgonów wciąż są choroby cywilizacyjne. Nie są to choroby zakaźne. Należą do nich schorzenia układu krążenia: nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, zawał serca, niewydolność serca, choroby naczyń mózgowych i miażdżyca.

Czynniki ryzyka tych chorób to między innymi: palenie tytoniu, zła dieta, nadużywanie alkoholu, nieprzestrzeganie zaleceń lekarskich i nadmierny stres. W obecnej sytuacji o stres nie jest trudno: izolacja, niepewność, lęk o zdrowie i inne presje. Do tego dochodzi siedzący tryb pracy (niektórzy już praktycznie nie wychodzą z domów), dieta wysokocukrowa, bogata w sól i tłuszcze trans. Wielu z nas każdego dnia pielęgnuje złe nawyki, które przyczyniają się do chorób układu krążenia. Czy nie warto z tej drogi zawrócić, a dodatkowo się ubezpieczyć? Wspomniane choroby mogą upośledzać trwale nasze życie oraz doprowadzić nas do przedwczesnej śmierci. Co wtedy z naszymi bliskimi?

Na liście najbardziej śmiertelnych chorób w Polsce wciąż są nowotwory. Na niektóre z nich nie ma wpływu nasz codzienny styl życia, choć regularne badania mogą wykryć je we wcześniej fazie.

W zakresie ubezpieczenia MyHealth jest ochrona w przypadku zachorowania na nowotwór złośliwy, wystąpienia zawału serca i udaru mózgu, który wciąż jest bardzo poważnym problemem i przyczyną niepełnosprawności.

Formalności przy zakupie ubezpieczenia od poważnego zachorowania

Dobra wiadomość jest taka, że ubezpieczenie MyHealth kupić można przy minimum formalności. Ubezpieczyciel nie wymaga żadnych badań lekarskich czy zaświadczeń o stanie zdrowia.

Ubezpieczenie życia i zdrowia możemy kupić online i zajmie to maksymalnie 5 minut.

Warunkiem kupienia ubezpieczenia jest m.in. pozytywne przejście krótkiej ankiety medycznej, która weryfikuje stan zdrowia na dzień zawarcia umowy. W ankiecie znajduje się pięć pytań dotyczących stanu zdrowia ubezpieczonego. Należy potwierdzić, czy dolegają nam następujące choroby: zaburzenia pracy serca lub choroby układu krążenia, schorzenia neurologiczne, choroby wątroby, cukrzyca, choroby nerek, choroby nowotworowe, choroby psychiczne, uzależnienie od alkoholu i choroby zakaźne. Zażywanie lekarstw jest jednym z elementów, które podlegają ocenie i ubezpieczyciel pyta, czy przyjmujemy obecnie leki lub przyjmowaliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy przez okres dłuższy niż 30 dni. Nie dotyczy to środków antykoncepcyjnych, witamin, leków na alergię i związanych z przebiegiem ciąży.

W trzecim punkcie ubezpieczyciel pyta o to, czy ubezpieczony w ciągu ostatniego roku przebywał na zwolnieniu lekarskim przez okres dłuższy niż 30 dni.

Kolejne pytanie dotyczy pobytów w szpitalu w ciągu ostatnich trzech lat, a ostatnie ewentualnego orzeczenia o niezdolności do pracy.

Pytania wymagają tylko zaznaczenia TAK/NIE, a nie trzeba opisywać w nich żadnych szczegółów.

Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania - wysokość sumy ubezpieczenia

Ubezpieczenie ma trzy warianty. W przypadku opcji MyHealth 10 wypłata wyniesie 10 000 zł. Jest to świadczenie, które ubezpieczyciel wypłaci w przypadku zdiagnozowania u ubezpieczonego poważnej choroby. Pieniądze otrzymane z ubezpieczenia, można wydać na leczenie lub na inny, dowolnie wybrany cel.

Ochrona z tytułu ubezpieczenia trwa 12 miesięcy i można ją kontynuować przez kolejne okresy.

W przypadku wariantu MyHealth 50 świadczenie wypłacane przez ubezpieczyciela wynosi 50 000 zł, a przy wariancie MyHealth 100 będzie to aż 100 000 zł.

Żeby otrzymać świadczenie, należy przedłożyć diagnozę lekarza specjalisty potwierdzającą poważne zachorowanie, bo każda z chorób, którą obejmuje ubezpieczenie, musi zostać zdiagnozowana na podstawie wykonanych wcześniej badań. Bez odpowiedniej diagnozy nie ma mowy o wypłacie świadczenie, jednak wypłacone środki mają ubezpieczonemu pomóc w dojściu do zdrowia i można je przeznaczyć na dowolny cel, np. na zakup leków, specjalistyczne zabiegi lecznicze czy kosztowne rehabilitacje.

Na jakiej podstawie wypłacane jest świadczenie?

Podstawą do otrzymania świadczenia z ubezpieczenia jest wniosek o wypłatę świadczenia ubezpieczeniowego. Oprócz tego ubezpieczony proszony jest o przedstawienie zaświadczenia lekarza specjalisty stwierdzającego poważne zachorowanie oraz wyników badań potwierdzających wystąpienie choroby.

Ubezpieczenie na życie kalkulator online

Jak większość polis, ubezpieczenie na życie możemy kupić zarówno w stacjonarnych punktach sprzedaży, jak i przez Internet, czy telefon. Ubezpieczenie na życie online, co do zasady, nie różni się od polis sprzedawanych u agenta ubezpieczeniowego. Zaletą ubezpieczeń kupowanych online jest możliwość zakupu takiej polisy bez wychodzenia z domu. Nie bez znaczenia, w przypadku ubezpieczeń na życie online, jest również szybkość realizowania transakcji, którą możemy sfinalizować dosłownie w kilka minut. Niektórzy twierdzą, że w przypadku ubezpieczeń na życie online nie ma możliwości skonsultowania oferty z profesjonalnym doradcą. Nie jest to prawda. Jeżeli nie radzimy sobie zakupem ubezpieczenia online, możemy skorzystać z pomocy konsultantów call center, którzy dysponują szeroką wiedzą na temat ubezpieczeń na życie i zdrowie i chętnie udzielą rzetelnych informacji, jeżeli pojawią się jakieś wątpliwości w procesie zakupu. W jaki sposób kupuje się taką polisę? Ubezpieczenia na życie online dostępne są poprzez strony internetowe poszczególnych towarzystw lub w tzw. porównywarkach ubezpieczeń. W obydwu przypadkach cenę takiej polisy możemy poznać wykorzystując kalkulator ubezpieczeń życia i zdrowia. O tym, czym jest taki kalkulator poniżej.

Najczęściej na stronie internetowej firmy ubezpieczeniowej lub porównywarki zamieszczony jest formularz, który może przykładowo nosić nazwę „ubezpieczenie na życie składka kalkulator”, „kalkulator składki ubezpieczenia na życie” lub „indywidualne ubezpieczenie na życie kalkulator”. Zawiera on kilka pytań, w tym, dla kogo szukamy ochrony i na jakąś sumę chcemy wykupić ubezpieczenie.

Obliczając ubezpieczenie zdrowia i życia w narzędziu takim jak porównywarka należy również zaznaczyć, czy interesuje nas zabezpieczenie na wypadek śmierci i choroby, ochrona od niezdolności do pracy, czy ubezpieczenie od pobytu w szpitalu. Nie jest to zatem skomplikowana ani trudna procedura. Wypełnienie kalkulatora ubezpieczeń zdrowia i życia zajmuje najwyżej kilka minut.

Po uzupełnieniu takiego formularza otrzymujemy od razu porównanie jak wygląda ubezpieczenie zdrowotne kilku firm, co powoduje, że ubezpieczenie zdrowia i życia znacznie łatwiej wybrać. Przy pomocy takiego porównania ubezpieczeń otrzymujemy z reguły oferty kilku towarzystw, zatem przekrój ubezpieczeń dostępnych na rynku jest dosyć szeroki i nie gorszy od tego, który możemy otrzymać u agentów oferujących ubezpieczenia zdrowia i życia.

Wniosek jest jeden: warto kupować ubezpieczenia bez wychodzenia z domu. Dzięki temu przecież też unikniemy narażania swojego zdrowia.

Ubezpieczenie na życie i zdrowie kalkulator

Oprócz MyHealth możemy też wybrać ubezpieczenie Wsparcie w zdrowiu, które ma jeszcze szerszy zakres niż wspomniane wyżej ubezpieczenie MyHealth. Zawiera ochronę nie tylko w razie zachorowania na zawał serca, nowotwór złośliwy u udar mózgu, ale też na gruźlicę, sepsę, lub boreliozę. Dodatkowo ochroną objęte są złamania kości – proste i te wymagające hospitalizacji.

Ubezpieczenie Wsparcie w zdrowiu ma trzy pakiety – Mini, Midi i Maxi. W pierwszym pakiecie, w przypadku złamania wymagającego hospitalizacji, ubezpieczony może otrzymać 3 000 zł, a w pozostałych dwóch nawet 6 000 zł. Jeśli chodzi o proste złamanie, będzie do odpowiednio: 300 i 600 zł.

Oba ubezpieczenia kupimy wygodnie online, a w doborze parametrów pomoże nam kalkulator ubezpieczenia.

Kalkulator ubezpieczeń online to narzędzie przydatne i bardzo wiarygodne. Pozwala porównać nie tylko oferty różnych ubezpieczycieli, ale też różne warianty w ramach jednego towarzystwa ubezpieczeń.

I pamiętajmy o tym, by ubezpieczyć swoje zdrowie... i o nie dbać. 

 

 Blog