Zwierzę w podróży, czyli dodatkowy bonus ubezpieczenia podróżnego

Opublikowano
ubezpieczenia podróżnego

Ubezpieczenie podróżne może zabezpieczyć nie tylko na wypadek naszej choroby, ale także na wypadek choroby czy wypadku naszego pupila.

Opiekunowie psów i kotów przed urlopami stoją przed dylematem: zabrać ze sobą zwierzę, oddać je do hotelu dla czworonogów, poprosić kogoś o opiekę, czy po prostu zostać z pupilem w domu. Wyjazd na wakacje w towarzystwie czworonoga często jest najlepszym rozwiązaniem, ale trzeba liczyć się z tym, że nasz pupil na wakacjach może zachorować. Psy i koty często są delikatniejsze niż myślimy i niekoniecznie dobrze znoszą podróże i zmianę klimatu. Nawet jeśli są zaprawione w wyjazdach, to i tak istnieje ryzyko, że zachorują lub dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, tak jak to ma miejsce w przypadku człowieka.

W Polsce mamy swoje ulubione lecznice, często weterynarze dają zniżki stałym klientom, a i tak choroba zwierzęcia potrafi zrujnować budżet. Jeszcze gorzej może być wtedy, gdy pies czy kot rozchoruje się nam w czasie podróży zagranicznej. W Europie Zachodniej leczenie zwierząt jest droższe niż w Polsce i koszty związane z badaniami, zabiegami czy pobytem w klinice mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Oprócz tego nawet najlepiej pilnowane zwierzę może narozrabiać, np. niszcząc tapicerkę w pokoju hotelowym czy drąc ubranie przechodniowi. W takiej sytuacji jesteśmy zobowiązani do wypłacenia odszkodowania.

 

Co daje polisa?

Przed tymi wydatkami możemy się zabezpieczyć, kupując w TU Europa polisę turystyczną obejmującą ubezpieczenie psów i kotów podczas podróży zagranicznej. Z ubezpieczenia podróżnego obejmującego ochronę zwierzęcia otrzymamy zwrot kosztów leczenia weterynaryjnego, poniesionych na niezbędne z medycznego punktu widzenia leczenia psa lub kota w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem, ubezpieczenie assistance oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody spowodowane przez naszego czworonoga.

Nie wszystkie koszty jednak uda się zrekompensować w ramach ubezpieczenia podróżnego, a tylko te, o których mowa w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Są tam zawarte oczywiście pewne limity, jednak zostały one określone na tyle wysoko, że powinny pokryć wszystkie wydatki związane z nagłym zachorowaniem psa lub kota w podróży.

 

Ubezpieczony może liczyć na zwrot kosztów:

  • leczenia weterynaryjnego pupila, niezbędnego z punktu widzenia medycznego, związanego z zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem,

  • transportu psa lub kota do kliniki lub ambulatorium w związku z ich nagłym zachorowaniem bądź nieszczęśliwym wypadkiem,

  • uśpienia zwierzęcia w związku z jego nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem.

Opiekun zwierzęcia może też otrzymać świadczenie ubezpieczeniowe z tytułu śmierci psa lub kota na skutek nagłego zachorowania nieszczęśliwego wypadku w limicie do wysokości 250 euro. Suma ubezpieczenia wynosi 500 euro.

Oprócz tego opiekun zwierzęcia może liczyć na dostęp do telefonicznego całodobowego centrum pomocy oraz na informacje o sieci placówek weterynaryjnych i rezerwację wizyty psa lub kota.

 

Gdy zwierzę wyrządzi szkodę

Jeżeli nasz kot lub pies coś zniszczy albo komuś zrobi krzywdę, możemy liczyć na to, że TU Europa wypłaci poszkodowanemu odszkodowanie z ubezpieczenia podróżnego. Wysokość odpowiedzialności ubezpieczyciela w odniesieniu do jednego i wszystkich zdarzeń szkodowych powstałych w okresie ubezpieczenia wynosi 2 000 euro, jednak w przypadku szkód rzeczowych nie więcej niż 400 euro. Szkody rzeczowe to takie, kiedy jakiś przedmiot został zniszczony czy uszkodzony, w przeciwieństwie do szkód osobowych, które dotyczą uszczerbku na zdrowiu człowieka.

Ubezpieczenie podróżne obejmujące psa i kota dla opiekunów zwierząt jest więc nie do przecenienia i w razie nieszczęśliwego zdarzenia z udziałem zwierzęcia uchroni opiekuna czworonoga przed poważnymi wydatkami.

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (1 ocen)
  • Podziel się