Skip to main content
Od ponad 25 lat w Polsce
Ubezpieczenie online w 5 minut
Szybka wypłata odszkodowania

EUROPA UBEZPIECZENIA

Ikonka 25lat W Europie Ubezpieczenia już od ponad 25 lat tworzymy nowatorskie ubezpieczenia dostosowane do potrzeb naszych najbardziej wymagających klientów i partnerów biznesowych.
firma Stawiamy na dostępność w wielu różnych kanałach. Nasze rozwiązania budujemy tak, aby były przejrzyste i intuicyjne.
firma Jesteśmy jednym z liderów polskiego rynku ubezpieczeniowego.
Bank

Specjalizujemy się w sprzedaży ubezpieczeń we współpracy z instytucjami finansowymi, w szczególności bankami oraz partnerami z innych branż - tworząc tzw. branżę affinity.

firma Dzięki pasji naszych pracowników i ciągłemu stawianiu sobie nowych, ambitnych celów, jesteśmy jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm polskiego rynku finansowego.
firma

Ochroną ubezpieczeniową obejmujemy już kilka milionów osób w Polsce.


Misja firmy

 

 

Nagrody

Instytucja Roku 2024

instytucja roku 2024

2024 - Otrzymaliśmy nagrodę „Instytucja Roku”. W tegorocznej edycji rankingu Instytucja Roku portalu mojebankowanie.pl Europa została uznana za drugiego najlepszego ubezpieczyciela w Polsce w kategorii „Najlepsza obsługa w kanałach zdalnych”. 

Instytucja roku to ranking, w którym przez rok badana jest satysfakcja klienta po rozmowie telefonicznej, w obszarach takich jak: uzyskanie pożądanych informacji, kompletność uzyskanych informacji, kontekstowe podejście do sprawy klienta, postawa sprzedażowa.

 

 

 

Nagroda specjalna Gazety Finansowej dla ubezpieczenia nieruchomości Własny Kąt
Nagroda specjalna Gazety Finansowej

2023 - nasze ubezpieczenie nieruchomości Własny Kąt otrzymało nagrodę specjalną od Gazety Finansowej. Ubezpieczenie wyróżnia kompleksowa i spersonalizowana ochrona dla różnych grup klientów, zarówno właścicieli nieruchomości, jak i ich lokatorów. Na szczególną uwagę, oprócz atrakcyjnej ceny, zasługuje elastyczność ubezpieczenia, a co za tym idzie szeroka oferta opcji dodatkowych, które klienci mogą dobrać według własnych potrzeb.

 

Instytucja Roku 2022

instytucja roku 2022

2022 - Otrzymaliśmy nagrodę „Instytucja Roku 2022” w kategorii „jakość obsługi klientów w kanałach zdalnych”. 

Najwyższy rynkowy standard obsługi klientów to jeden z filarów strategii Europa Ubezpieczenia. Przyznana przez serwis „Moje bankowanie” nagroda potwierdza, że klienci Europy mogę liczyć na najlepszą obsługę na rynku ubezpieczeniowym. Towarzystwo jest jedną z dwóch firm, które należą pod tym względem do branżowej ekstraklasy. W ostatnich latach ubezpieczyciel wprowadził szereg rozwiązań, które podnoszą jakość i komfort serwisu dla klientów, takich jak: cyfryzacja procesu likwidacji szkód, obsługa zgłoszeń w trybie mobilnym czy uproszczenia języka stosowanego w dokumentach. Europa wykorzystuje także w codziennej komunikacji z klientami osiągnięcia ekonomii behawioralnej.

 

   

Digital Friendly Brand Index

Digital Friendly Brand Index

2022 - Europa znalazła się w TOP 10 firm, wyróżnionych w raporcie „Digital Friendly Brand Index” za przyjazną i efektywną komunikację z klientami w kanałach cyfrowych.

Wysoki standard komunikacji i obsługi w Europa Ubezpieczenia po raz kolejny został doceniony przez klientów. Ubezpieczyciel znalazł się w gronie dziesięciu firm, wyróżnionych tytułem marki przyjaznej cyfrowo w rankingu „Digital Friendly Brand Index”. Raport przygotowały: DELVE Partners, firma doradcza specjalizująca się w digital marketingu oraz agencja badawcza PBS w oparciu o wyniki badania, w którym wzięło udział 2000 ankietowanych. Według raportu, cyfrowi konsumenci w sieci najbardziej doceniają dopasowanie oferty produktowej do ich potrzeb, przyjazną i trafioną komunikacje marketingową, wysoki standard obsługi oraz działania edukacyjne przybliżające im specyfikę produktów. Od wielu lat w oparciu właśnie o te elementy Europa Ubezpieczenia buduje obecność w kanale e-commerce, w którym oferuje m.in. ubezpieczenia turystyczne, sportowe i mieszkaniowe. 

   

Innowacyjna Firma 2021

innowacyjna firma 2021

2021 - Otrzymaliśmy tytuł "Innwacyjnej Firmy 2021", który zorganizowano w ramach plebiscytu Home&Market oraz Gazety Finansowej. Redakcje obu magazynów zdecydowały się wyróżnić Europę Ubezpieczenia za wprowadzenie na rynek innowacyjnej aplikacji app2U z ubezpieczeniami krótkoterminowymi dla osób aktywnych.

"Innowacyjna firma" to zestawienie, które Redakcja przedstawia co roku, prezentując najciekawsze w swojej ocenie innowacyjne rozwiązania zastosowane na polskim rynku finansowym. Tegoroczne wyniki można znaleźć tutaj.

 

Instytucja Roku 2020

Instytucja Roku logo

2020 - Otrzymaliśmy nagrodę „Instytucja Roku 2020” w kategorii „jakość obsługi w kanałach zdalnych”. Najlepsza trójka to: Europa, PZU i Warta. Wyniki rankingu są dostępne tutaj

„Instytucja Roku” to niezależny ranking, który od 2015 roku przygotowuje portal mojebankowanie.pl. Eksperci portalu wcielają się w rolę „tajemniczych klientów”, którzy odwiedzają placówki instytucji finansowych oraz testują jakość obsługi w kanałach zdalnych. W drugim przypadku sprawdzają jak wygląda dostępność informacji na stronach internetowych, ile czasu czeka się na połączenie z konsultantem czy na odpowiedź na pytanie wysłane e-mailem lub przez formularz kontaktowy. Pod uwagę jest także brana dostępność i jakość kontaktu za pośrednictwem czata i na urządzeniach mobilnych. Istotnym czynnikiem oceny jest również język - ranking premiuje instytucje finansowe, które odpowiadają na pytania klientów w sposób prosty, zrozumiały oraz wyczerpujący.

 

Srebrny Parasol

Srebrny Parasol dla Europy

2020- Europa Ubezpieczenia otrzymała nagrodę „Srebrny Parasol” w kategorii ubezpieczyciel majątkowy. Wyróżnienie zostało nam przyznane za rozwój oferty ubezpieczeń nieruchomości, które są dostępne w jakże istotnych w okresie narodowej kwarantanny kanałach zdalnych.

„Wszyscy wiemy, że warto zapewnić szeroką ochronę mieszkania lub domu na wypadek różnych sytuacji, np. pożar, zalanie czy kradzież. Nie wszyscy jednak wiemy, jak wybrać najbardziej dogodną dla nas ofertę i firmę. Przejrzysta informacja na stronie internetowej Europa (www.tueuropa.pl) jest w tej materii bardzo pomocna. Doceniamy innowacyjną formułę działań ubezpieczyciela zarówno w zakresie oferty ubezpieczeniowej, jak i dostępu jego produktów w kanałach zdalnych” – napisała redakcja „Home&Market” w uzasadnieniu wyróżnienia dla Europy.

 

 

Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2019

Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2019

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa zajęło III miejsce w konkursie „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2019” w kategorii Ubezpieczenie majątkowe i osobowe (bez grupy 3 i 10 – polisy komunikacyjne).

W konkursie była oceniana jakość obsługi klientów w trakcie trwania ubezpieczenia, jak i podczas likwidacji szkody oraz przy wypłacie odszkodowania. Organizatorem konkursu jest „Gazeta Bankowa”.

Ocena konkursowa opiera się na ankietach, w których firmy ubezpieczeniowe przekazują dane dotyczące jakości obsługi klientów i likwidacji szkód, takie jak np. ilość skarg do Rzecznika Finansowego w odniesieniu do wolumenu sprzedaży danej firmy, średni czas oczekiwania na wypłatę świadczenia, czas uzyskania połączenia telefonicznego z infolinią. 


Najciekawsza Innowacja w Ubezpieczeniach 2019

Insurance Forum

Nagrodę „Najciekawsza Innowacja w Ubezpieczeniach 2019” otrzymaliśmy za stworzenie nowatorskiej linii produktów ubezpieczeniowych, adresowanej do graczy komputerowych Gshield.gg. Zapewnia ona ochronę ubezpieczeniową sprzętu gamingowego oraz dóbr cyfrowych, związanych z grami.