Firma ubezpieczeniowa - Informacje o firmie - Grupa Ubezpieczeniowa Europa - Tu Europa
Skip to main content
Ukraina
1% z każdej polisy kupionej przez stronę internetową lub aplikacje przekazujemy na pomoc dla dzieci z Ukrainy ‒ Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce

EUROPA UBEZPIECZENIA

Ikonka 25lat W Europie Ubezpieczenia już od ponad 25 lat tworzymy nowatorskie ubezpieczenia dostosowane do potrzeb naszych najbardziej wymagających klientów i partnerów biznesowych.
firma Stawiamy na dostępność w wielu różnych kanałach. Nasze rozwiązania budujemy tak, aby były przejrzyste i intuicyjne.
firma Jesteśmy jednym z liderów polskiego rynku ubezpieczeniowego.
Bank

Specjalizujemy się w sprzedaży ubezpieczeń we współpracy z instytucjami finansowymi, w szczególności bankami oraz partnerami z innych branż - tworząc tzw. branżę affinity.

firma Dzięki pasji naszych pracowników i ciągłemu stawianiu sobie nowych, ambitnych celów, jesteśmy jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm polskiego rynku finansowego.
firma

Ochroną ubezpieczeniową obejmujemy już kilka milionów osób w Polsce.


Misja firmy

 

 

Jesteśmy Członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce

Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce

Europa Ubezpieczenia jest Członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Organizacja powstała w 1999 roku i skupia ponad sto kluczowych przedsiębiorstw z rynku finansowego w Polsce, w tym banki, zarządzających wierzytelnościami, doradców i pośredników finansowych, przedsiębiorstwa pożyczkowe, zarządzające informacją gospodarczą, sprzedające produkty odwróconej hipoteki w modelu sprzedażowym oraz przedsiębiorstwa z branży ubezpieczeniowej. Misją ZPF jest budowanie kapitału społecznego w sektorze finansowym w Polsce. Aktywnie promuje profesjonalizm, wzajemny szacunek i poszanowanie zasad etycznych w relacjach z klientami i kontrahentami. ZPF reprezentuje interesy sektora finansowego wobec ustawodawców, administracji oraz opinii publicznej w Polsce i w Unii Europejskiej. Przekazuje także rzetelną wiedzę i opinie na temat zjawisk istotnych dla harmonijnego rozwoju biznesu. Więcej informacji o dzialałności ZPF można znaleźć TUTAJ.

Nagrody

 

Instytucja Roku 2020

Instytucja Roku logo

2020 - Otrzymaliśmy nagrodę „Instytucja Roku 2020” w kategorii „jakość obsługi w kanałach zdalnych”. Najlepsza trójka to: Europa, PZU i Warta. Wyniki rankingu są dostępne tutaj

„Instytucja Roku” to niezależny ranking, który od 2015 roku przygotowuje portal mojebankowanie.pl. Eksperci portalu wcielają się w rolę „tajemniczych klientów”, którzy odwiedzają placówki instytucji finansowych oraz testują jakość obsługi w kanałach zdalnych. W drugim przypadku sprawdzają jak wygląda dostępność informacji na stronach internetowych, ile czasu czeka się na połączenie z konsultantem czy na odpowiedź na pytanie wysłane e-mailem lub przez formularz kontaktowy. Pod uwagę jest także brana dostępność i jakość kontaktu za pośrednictwem czata i na urządzeniach mobilnych. Istotnym czynnikiem oceny jest również język - ranking premiuje instytucje finansowe, które odpowiadają na pytania klientów w sposób prosty, zrozumiały oraz wyczerpujący.

 

Srebrny Parasol

Srebrny Parasol dla Europy

2020- Europa Ubezpieczenia otrzymała nagrodę „Srebrny Parasol” w kategorii ubezpieczyciel majątkowy. Wyróżnienie zostało nam przyznane za rozwój oferty ubezpieczeń nieruchomości, które są dostępne w jakże istotnych w okresie narodowej kwarantanny kanałach zdalnych.

„Wszyscy wiemy, że warto zapewnić szeroką ochronę mieszkania lub domu na wypadek różnych sytuacji, np. pożar, zalanie czy kradzież. Nie wszyscy jednak wiemy, jak wybrać najbardziej dogodną dla nas ofertę i firmę. Przejrzysta informacja na stronie internetowej Europa (www.tueuropa.pl) jest w tej materii bardzo pomocna. Doceniamy innowacyjną formułę działań ubezpieczyciela zarówno w zakresie oferty ubezpieczeniowej, jak i dostępu jego produktów w kanałach zdalnych” – napisała redakcja „Home&Market” w uzasadnieniu wyróżnienia dla Europy.

 

 

Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2019

Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2019

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa zajęło III miejsce w konkursie „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2019” w kategorii Ubezpieczenie majątkowe i osobowe (bez grupy 3 i 10 – polisy komunikacyjne).

W konkursie była oceniana jakość obsługi klientów w trakcie trwania ubezpieczenia, jak i podczas likwidacji szkody oraz przy wypłacie odszkodowania. Organizatorem konkursu jest „Gazeta Bankowa”.

Ocena konkursowa opiera się na ankietach, w których firmy ubezpieczeniowe przekazują dane dotyczące jakości obsługi klientów i likwidacji szkód, takie jak np. ilość skarg do Rzecznika Finansowego w odniesieniu do wolumenu sprzedaży danej firmy, średni czas oczekiwania na wypłatę świadczenia, czas uzyskania połączenia telefonicznego z infolinią. 


Najciekawsza Innowacja w Ubezpieczeniach 2019

Insurance Forum

Nagrodę „Najciekawsza Innowacja w Ubezpieczeniach 2019” otrzymaliśmy za stworzenie nowatorskiej linii produktów ubezpieczeniowych, adresowanej do graczy komputerowych Gshield.gg. Zapewnia ona ochronę ubezpieczeniową sprzętu gamingowego oraz dóbr cyfrowych, związanych z grami.