Firma ubezpieczeniowa - Informacje o firmie - Grupa Ubezpieczeniowa Europa - Tu Europa
Skip to main content
Od 25 lat w Polsce
Ubezpieczenie online w 5 minut
Szybka wypłata odszkodowania

EUROPA UBEZPIECZENIA

Ikonka 25lat W Europie Ubezpieczenia już od 25 lat tworzymy nowatorskie ubezpieczenia dostosowane do potrzeb naszych najbardziej wymagających klientów i partnerów biznesowych.
firma Stawiamy na dostępność w wielu różnych kanałach. Nasze rozwiązania budujemy tak, aby były przejrzyste i intuicyjne.
firma Jesteśmy jednym z liderów polskiego rynku ubezpieczeniowego.
Bank

Specjalizujemy się w sprzedaży ubezpieczeń we współpracy z instytucjami finansowymi, w szczególności bankami oraz partnerami z innych branż - tworząc tzw. branżę affinity.

firma Dzięki pasji naszych pracowników i ciągłemu stawianiu sobie nowych, ambitnych celów, jesteśmy jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm polskiego rynku finansowego.
firma

Ochroną ubezpieczeniową obejmujemy już kilka milionów osób w Polsce.


Misja firmy

 

 

Jesteśmy Członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce

Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce

Europa Ubezpieczenia jest Członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Organizacja powstała w 1999 roku i skupia ponad sto kluczowych przedsiębiorstw z rynku finansowego w Polsce, w tym banki, zarządzających wierzytelnościami, doradców i pośredników finansowych, przedsiębiorstwa pożyczkowe, zarządzające informacją gospodarczą, sprzedające produkty odwróconej hipoteki w modelu sprzedażowym oraz przedsiębiorstwa z branży ubezpieczeniowej. Misją ZPF jest budowanie kapitału społecznego w sektorze finansowym w Polsce. Aktywnie promuje profesjonalizm, wzajemny szacunek i poszanowanie zasad etycznych w relacjach z klientami i kontrahentami. ZPF reprezentuje interesy sektora finansowego wobec ustawodawców, administracji oraz opinii publicznej w Polsce i w Unii Europejskiej. Przekazuje także rzetelną wiedzę i opinie na temat zjawisk istotnych dla harmonijnego rozwoju biznesu. Więcej informacji o dzialałności ZPF można znaleźć TUTAJ.

Nagrody

Finansowa Marka Roku 2019 

Finansowa Marka Roku 2019

2019- Redakcja "Gazety Finansowej" doceniła rozwój cyfowych kanałów sprzedaży w Europie oraz stworzenie nowoczesnej plaformy e-commerce do sprzedaży ubezpieczeń on-line i nagrodziła nas tytułem "Finansowa Marka Roku 2019". 

Redakcja wyróżniła nas za skuteczną trasformację biznesu oraz wsłuchiwanie się w potrzeby nowoczesnego klienta. W szczególności zostaliśmy docenieni  za uruchomienie platformy e-commerce, na której szybko, wygodnie i bezpiecznie można kupić ubezpieczenie. Chodzi oczywiście o nową stronę internetową Europy, która wystartowała w maju 2018 roku. Dzięki niej ubiegły rok zamknęliśmy 70 proc. wzrostem sprzedaży w kanale internetowym.

 

Perła Polskiej Gospodarki

przyjazna firma ubezpieczeniowa

2016- Europa Ubezpieczenia już po raz drugi otrzymała tytuł „Perła Polskiej Gospodarki”. Wyróżnienie otrzymują najlepsze podmioty gospodarcze wyłonione przez ekspertów Szkoły Głównej Handlowej. Inicjatorem rankingu jest magazyn ekonomiczny Polish Market.

Podstawowym warunkiem zakwalifikowania do rankingu jest osiągnięcie przez firmę min. 100 mln zł przychodu rocznie. Na podstawie danych udostępnionych przez firmy ocenie poddawane są kluczowe aspekty składające się na kondycję finansową przedsiębiorstwa, czyli rentowność, płynność finansowa oraz poziom zadłużenia. Za metodologię odpowiadają eksperci z Instytutu Ekonometrii SGH w Warszawie.


Dobry pracodawca

dobry pracodawca

2015- Europa Ubezpieczenia otrzymała tytuł Dobry Pracodawca. Firma została doceniona za aktywne wspieranie inicjatyw pracowników służących lokalnej społeczności, a także przyjazne warunki i atmosferę pracy. To już trzecie z rzędu wyróżnienie dla Europy w tym konkursie. Dobry Pracodawca jest częścią programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności, organizowanego przez redakcję Forum Biznesu pod patronatem Polskiej Akademii Nauk.
Uzyskanie tytułu potwierdza status Europy Ubezpieczenia jako firmy solidnej, wrażliwej na potrzeby otoczenia, z którą warto się związać i współpracować.