Car assistance pomoże w zagranicznej podróży

Opublikowano
Car assistance pomoże w zagranicznej podróży

Wakacje w toku, a Ty właśnie planujesz wyjazd za granicę samochodem czy też wczasy z dojazdem własnym? Aby urlop się udał, warto przemyśleć zakup krótkoterminowego ubezpieczenia car assistance. Posiadając taką polisę można spokojnie wybrać się w podróż i nie martwić, że w środku nocy będziemy leżeć pod autem i próbować zaklejać plasteliną pękniętą miskę olejową lub próbować dogadać się po węgiersku, gdzie jest najbliższy warsztat.

Awaria samochodu i związane z tym wysokie koszty, jak konieczność holowania pojazdu czy znalezienie noclegu mogą zepsuć nawet najlepiej zaplanowany zagraniczny urlop. Wożenie przyczepy z częściami zapasowymi i zabieranie namiotu na wypadek, gdyby z powodu unieruchomienia auta trzeba było nocować w lesie, to nie najlepsze rozwiązanie. Właśnie dla osób decydujących się na indywidualny wyjazd samochodem za granicę lub wczasy z własnym dojazdem przeznaczona jest opcja krótkoterminowego car assistance. To możliwość uzyskania pomocy przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Krótkoterminowe car assistance proponuje kilka firm w Polsce. Natomiast Towarzystwo Ubezpieczeń Europa jako jedyne oferuje je jako opcję do ubezpieczenia podróży zagranicznych Travel World. Polisa Travel World pokrywa koszty leczenia, ratownictwa i transportu oraz zapewnia pomoc w sytuacji, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Wykupując ją wystarczy zaznaczyć opcję car assistance i tym samym zyskać szerszą ochronę podczas podróży. Działa ona zaraz po przekroczeniu granicy, bez jakichkolwiek limitów odległości.

Mały koszt, duża ochrona

Samochodowy assistance w TU Europa S.A. kosztuje zaledwie ok. 44 zł na 2 tygodnie i ok. 60 zł na miesiąc na terytorium Europy. W zamian za to kierowca i pasażerowie korzystają z kompleksowej pomocy w przypadku unieruchomienia auta z powodu awarii, wypadku, kradzieży jego części lub wyposażenia. Chodzi o naprawę i holowanie, korzystanie z auta zastępczego oraz pokrycie kosztów noclegu w hotelu. Podróżni zaopatrzeni w opcję car assistance przy ubezpieczeniu Travel World nie martwią się także o dostarczenie części zamiennych, dowóz paliwa czy pokrycie kosztów biletu powrotnego do domu lub do miejsca kontynuacji podróży. Jeśli - w skrajnym przypadku - dojdzie do całkowitego zniszczenia auta, kierowca nie musi organizować jego złomowania. Zrobi to za niego ubezpieczyciel.

A co, gdy na miejscu trzeba będzie wypełnić deklarację wypadkową, a my akurat władamy biegle niemieckim, natomiast po angielsku potrafimy jedynie zamówić wodę i powiedzieć „thank you"? Pomoże nam wówczas asystent podróżny. Nie tylko zorganizuje tłumacza, ale i prawnika, który udzieli wsparcia podczas załatwiania formalności dotyczących zgłoszenia szkody.

Wystarczy zadzwonić do całodobowego Centrum Pomocy pod numer +48 (22) 568 98 28. Doradca dedykowany wyłącznie klientom TU Europa S.A. przeprowadzi ubezpieczonego przez wszelkie utrudnienia wynikające z unieruchomienia samochodu.

Czujność wskazana, czyli dokładnie czytaj umowę

Zakres terytorialny ubezpieczenia car assistance podczas podróży zagranicznej obejmuje wszystkie kraje Europy, z wyłączeniem części azjatyckiej Rosji i Turcji. Nie działa też na terenie Białorusi, gdzie

gdzie trzeba wykupić osobne ubezpieczenie, np. opcję car assistance wraz z ubezpieczeniem Elitar Partner oferowanym przez TU Europa S.A.

Warto poświęcić chwilę na uważne przeczytanie warunków ubezpieczenia, aby wiedzieć, jaki jest zakres ubezpieczenia. W przypadku car assistance powiązanego z Travel World, tak jak przy wszystkich rodzajach ubezpieczeń, istnieją pewne ograniczenia odpowiedzialności ze strony ubezpieczyciela. Nie będziemy mogli pomóc klientom np. w sytuacji, gdy pojazd nie posiadał w dniu zdarzenia ważnego badania technicznego. Nie odpowiadamy za zdarzenia powstałe wskutek kierowania autem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Ubezpieczenie car assistance nie obejmuje również szkód spowodowanych przeładowaniem pojazdu, zdarzeń wynikających z nieterminowo dokonanego przeglądu, skutków oczekiwania na części zamienne oraz szkód na mieniu i osobach wyrządzonych ubezpieczonym pojazdem.

Auto zastępcze w środku nocy

Z doświadczeń TU Europa S.A. wynika, że klienci najczęściej korzystają z następujących świadczeń w ramach zagranicznego car assistance: naprawy samochodu w miejscu, gdzie przytrafiła się awaria, holowania pojazdu do warsztatu i auta zastępczego.

Podsumowując, opcja krótkoterminowego car assistance jest przeznaczona dla osób, które na co dzień nie widzą potrzeby wykupowania tego rodzaju polisy, a chcą spędzić wakacje nie martwiąc się o przykre przygody w podróży. Zamiast w panice szukać w środku nocy noclegu dla rodziny, która trzęsie się z zimna pod ręcznikiem kąpielowym, lepiej zadbać o odpowiednie ubezpieczenie.

O co zadbać, aby zagraniczne wakacje z własnym dojazdem były udane?

 • Upewnij się, czy posiadasz aktualną polisę OC oraz czy Twój samochód jest w pełni sprawny i ma ważne badanie techniczne.

 • Zaplanuj szczegółowo trasę dojazdu. Oprócz nawigacji zabierz także papierową mapę.

 • Zaopatrz się w dodatkowe akcesoria, jak latarka, zapasowe żarówki, kamizelka odblaskowa, ładowarka do telefonu, koc, zapas picia i jedzenia.

 • Weź gotówkę, a nie tylko kartę kredytową.

 • Sprawdź, gdzie po drodze są stacje benzynowe, a w przypadku auta na gaz - stacje z takim rodzajem paliwa.

 • Nie zapomnij o opłatach za przejazd autostradami i drogami szybkiego ruchu.

 • Pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym od kosztów leczenia oraz nieszczęśliwych wypadków.

W przypadku wykupienia polisy car assistance miej ją w podręcznym bagażu. Gdy zepsuje się auto, przetrząsanie toreb w poszukiwaniu numeru do Centrum Pomocy powoduje dodatkowy niepotrzebny stres.

 • Oceń ten artykuł
  5.0/5 (4 ocen)
 • Podziel się