Polisa turystyczna przez internet

Opublikowano
polisa turystyczna

Stoisz w kolejce do odprawy na lotnisku, jedziesz autem do Chorwacji, kończysz pakowanie bagażu, żeby zaraz wybiec na pociąg – jeśli w takich sytuacjach przypomnisz sobie, że nie kupiłeś ubezpieczenia na podróż, to nic straconego. Polisę turystyczną możesz kupić przez internet nawet w ostatniej chwili.

Polisa turystyczna na wakacjach jest niezbędna. Trudno jest odpoczywać beztrosko, gdy jakiekolwiek problemy ze zdrowiem, bagażem czy wyrządzeniem komuś szkody mogą skutkować poważnymi tarapatami finansowymi.

Czasem jednak się zdarza, że gdy szykujemy się na urlop, zapominamy o ubezpieczeniu. Pakowanie, opłacanie rachunków, kończenie zaległości w pracy. Na szczęście dzisiaj nie musimy już szukać agenta, kiedy w ostatniej chwili przed wyjazdem chcemy kupić ubezpieczenie turystyczne. Wystarczy, że mamy komputer, laptop, tablet czy smartfona, a polisa turystyczna będzie dla nas dostępna drogą online.

To rozwiązanie jest przydatne nie tylko wtedy, gdy kupujemy ubezpieczenie w ostatniej chwili, ale zawsze wtedy, gdy cenimy swój czas i nie potrzebujemy korzystać z porad agenta.

Zakup ubezpieczenia turystycznego przez internet jest bardzo prosty. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej, co zajmuje zaledwie parę minut. Za polisę płacimy przelewem online, a ochronę otrzymujemy następnego dnia po zapłaceniu składki. Następnie dostajemy polisę na wskazany przez siebie adres e-mailowy, a dodatkowo sms z numerem polisy.

W TU Europa turyści mogą kupić ubezpieczenie turystyczne także przez aplikację mobilną „Europa podróżuje”. Dla klientów jest to ogromna wygoda, gdyż nawet na lotnisku czy w samochodzie zmierzającym w stronę granicy mogą kupić ubezpieczenie podróżne.

A co, gdy o ubezpieczeniu przypomnimy sobie dopiero leżąc na greckiej plaży? Polisę turystyczną można kupić także w trakcie wyjazdu zagranicznego, ale wtedy obowiązuje karencja i okres ochronny rozpoczyna się po dwóch dniach od zawarcia umowy i opłacenia składki.

Nie tylko zwykła polisa turystyczna jest dostępna online. W TU Europa przez internet w trzech prostych krokach można kupić także ubezpieczenie kosztów rezygnacji. W zależności od potrzeb jest ono proponowane w opcjach:

- rezygnacja z imprezy turystycznej,

- rezygnacja lub przerwanie uczestnictwa w imprezie turystycznej,

- anulowanie biletu,

- anulowanie noclegu.

Ubezpieczenie to umożliwia zwrot 100 proc. kosztów wycieczki, noclegu i biletu lotniczego bądź autokarowego, gdy nie będziemy mogli z nich skorzystać z ważnego powodu, takiego jak choroba, nieszczęśliwy wypadek, śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, nieotrzymanie wizy na czas, wyznaczenie pobytu w sanatorium w terminie wyjazdu, kradzież samochodu bądź również inne, możliwe do udokumentowania, powody.

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się