Jakie ubezpieczenie na wyjazd do Tajlandii

Opublikowano
jakie ubezpieczenie do Tajlandii

Tajlandia jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów Azji. Przyciąga turystów swoją egzotyką i jest celem wielu wakacyjnych wyjazdów. Przed wylotem warto dobrze zaplanować swoją podróż i pamiętać o zakupie niezbędnego ubezpieczenia. 

ubezpieczenie do Tajlandii

Kiedy najlepiej jechać do Tajlandii?

Tajlandia od lat przyciąga turystów z całego świata. Egzotyczny klimat, tropikalna przyroda, bajeczne krajobrazy i wspaniali i uśmiechnięci Tajowie. Dla Europejczyków najlepszy czas na wizytę w Tajlandii to okres od listopada do marca, kiedy trwa zima a w Tajlandii pora sucha, wówczas upały raczej nie przekraczają 30 stopni. 

Wiza do Tajlandii i szczepienia

Jeśli Twój wyjazd nie przekracza 30 dni to wiza do Tajlandii nie jest wymagana. Nie też ma obowiązkowych szczepień, jednak zaleca się przed wycieczką sprawdzenie podstawowej odporności i szczepienia przeciwko: WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A), WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) oraz na tężec i wściekliznę. 

Leczenie w Tajlandii 

W dużych miastach i ośrodkach turystycznych opieka zdrowotna zwykle jest na bardzo wysokim poziomie. Opieka jest kompleksowa, lecz ceny usług medycznych są niestety znacznie wyższe niż w Europie. W Azji nie zadziała Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, a za wszelkie usługi medyczne w przypadku braku ubezpieczenia, trzeba zapłacić z własnej kieszeni.Dlatego wybierając się w odległą podróż  powinniśmy kierować się zasadą - im dalszy cel podróży, tym wyższa powinna być suma ubezpieczenia turystycznego. 

Koszty leczenia w Tajlandii

    Rodzaj zdarzenia          

 Koszty leczenia (zł)

Gorączka, nudności. Polisa pokryła koszty internisty oraz jednodniowej hospitalizacji.

7 100

Nagłe zachorowanie: biegunka, wymioty, ból żołądka. Polisa pokryła koszty wizyty u internisty, badań laboratoryjnych, leków.

3 600

Wypadek na skuterze: ogólne obrażenia ciała. Polisa pokryła koszty hospitalizacji i powrotu do kraju.

102 000

Objawy: duszności, ucisk w klatce piersiowej, słabość. Polisa pokryła koszty internisty, diagnostyki laboratoryjnej i leków.

12 000

Atak wyrostka robaczkowego. Polisa pokryła koszty operacji, hospitalizacji, wizyt kontrolnych i zmian opatrunków.

25 000

Wypadek - podczas wycieczki małpa ugryzła turystę w palec. Polisa pokryła koszty opatrzenia rany i serii szczepionek przeciwko wściekliźnie.

4 200

Skręcenie kostki w trakcie spaceru. Polisa pokryła koszty ortopedy oraz radiologa i diagnostyki obrazowej.

2 500

 

Suma ubezpieczenia na wyjazd do Tajlandii

Wysokie koszty związane z leczeniem nie dotyczą tylko wyjątkowych sytuacji, które wymagają długiej hospitalizacji, ale także podstawowej opieki w przypadku zwykłej grypy. Życie pisze różne scenariusze, dlatego przy zakupie ubezpieczenia warto skupić się na saumie, czyli kwocie do wysokości której ubezpieczyciel pokryje koszty związane z nieszczęsliwym wypadkiem. W Tajlandii stosunkowo często spotykają turystów ugryzienia przez zwierzęta: najczęściej małpy ale również koty i psy. Zdarzają się niestety zatrucia pokarmowe i wypadki na skuterach, którymi najłatwiej przemieszczać się po zatłoczonych miastach. 

Jakie ubezpieczenie do Tajlandii wybrać?

Ubezpieczenie ITravel świetnie sprawdzi się na wymarzonych wakacjach w Tajlandii. Jego zakres działania jest szeroki, a polisa uwzględnia także bezgotówkowe rozliczanie kosztów leczenia. W razie nagłego zachorowania, czy wypadku wystarczy zadzwonić do centrum pomocy, które zorganizuje leczenie i rozliczy się z usługodawcą. Nie trzeba wtedy angażować własnych środków i zabiegać potem o ich zwrot. Ubezpieczenie Itravel na 14 dni w wariancie Comfort to 119 zł a All Inclusive 182 zł. 

Planujesz wakcje z dużym wyprzedzeniem?

Wyjazd do Tajlandii często planuje się z dużym wyprzedzeniem, nie tylko ze względu na szczepienia, na które decyduje się wielu europejczyków, ale głównie dlatego, że ta podróż jest kosztowna. Bilety lotnicze, czy wycieczka zakupiona z dużym wyprzedzeniem pozwala zaoszczędzić niemałą sumę, jednak im bardziej odległy termin wyjazdu, tym trudniej przewidzieć, co się wydarzy. Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji zapewnia zwrot 100% kosztów, gdybyś nagle musiał zrezygnować z wyjazdu, bądź przerwać go w trakcie. Chcesz wiedzieć, jak działa ubezpieczenie Koszty Rezygnacji? Przeczytaj artykuł na naszym blogu. KLIK

Co warto wiedzieć o Tajlandii?

 1. Pełna nazwa kraju to Królestwo Tajlandii, którego stolicą jest Bangkok zamieszkiwany przez 9 milionów ludzi, a główną religią jest buddyzm.
 2. W kraju obowiązuje ruch lewostronny. Miasta są tłoczne i bardzo zakorkowane, a alternatywną dla samochodu formą przemieszczania jest skuter bądź rower.
 3. Jeśli zdecydujesz się na taksówkę (która jest tania) poproś o włączenie licznika lub przed rozpoczęciem kursu ustal cenę za przejazd.
 4. Tajlandia jest królestwem masażu. W każdej miejscowości znajdziesz gabinety masażu, które znajdują się dosłownie na ulicach. Warto skorzystać z tajskiego masażu, bo ceny za tą usługę są niskie (30-60 minutowy masaż stóp około 20 zł a masaż całego ciała około 30 zł). Tajowie znają się na masażu jak mało kto, dlatego można im w tej kwestii ufać.
 5. Kuchnia tajska to różnorodność smaków i świeże składniki. W potrawach dominuje ryż i szereg dodatków doprawianych papryką lub sosem rybnym. Trzeba uważać na ostre przyprawy, które są charakterystyczne w orientalnych kuchniach. W większości restauracji zamiast noża i widelca podaje się widelec i łyżkę. To normalny dla Tajów sposób jedzenia i najlepiej się do niego przyzwyczaić.
 6. Tajowie kochają swojego króla, jakiekolwiek negatywne wyrażanie się na jego temat czy urażenie obrazu króla (np. przez podarcie banknotu z jego wizerunkiem) może skończyć się mandatem, a nawet więzieniem. W miejscach publicznych najlepiej nie rozmawiać o królu i nie pytać o niego, bo można zostać źle zrozumianym i narobić sobie kłopotów.
 7. Ryzyko zachorowania na malarię jest w Tajlandii niskie, ale jest bardzo duże ryzyko zachorowania na dengę (tropikalną gorączkę). Koniecznie trzeba używać sprayu na komary i najlepiej spać pod moskitierą

ubezpieczenie do Tajlandii

 • Oceń ten artykuł
  4.7/5 (4 ocen)
 • Podziel się