Ubezpieczenie w razie poważnego zachorowania

Opublikowano
Ubezpieczenie MyHealth jeśli obawiasz się poważnego zachorowania

Choroby cywilizacyjne zagrażają każdemu z nas. Jak można im zapobiegać i jak się przed nimi chronić? Poza profilaktyką pomyśl o ubezpieczeniu, które w razie zachorowania zapewni Ci finansowe wsparcie.

ubezpieczenie w razie poważnego zachorowaniaZanieczyszczone środowisko a zdrowie

Nieustanny rozwój naszej cywilizacji każdego dnia przyczynia się do degradacji  środowiska naturalnego i sprawił, że jest ono coraz bardziej toksyczne. To ma niekorzystny wpływ na tryb naszego życia i stan zdrowia. Problem z dostosowaniem się do nowych warunków ma nie tylko przyroda, ale przede wszystkim my – ludzie. 

Choroby cywilizacyjne

Europa to region, w którym przeważają kraje wysoko rozwinięte, które cechuje wysoki postęp technologiczny i bardzo wysoką jakość usług medycznych. Mimo tego obserwujemy w nich niezwykle wysoką zachorowalność na choroby cywilizacyjne, takie jak: nadciśnienie tętnicze, udary mózgu czy nowotwory. Są one bardzo powszechne i dotykają nie tylko starszych, ale także dzieci. 

Jak zapobiegać chorobom?

Aby unikać chorób, należy prowadzić naprawdę higieniczny tryb życia, ponieważ profilaktyka to najlepsza forma dbania o zdrowie. Zbilansowana dieta, ruch, unikanie stresu, rezygnacja z używek i regularne badania, pozwolą cieszyć się dobrą formą przez długie lata.

Racjonalne żywienie - polega na systematycznym dostarczaniu organizmowi energii i wszystkich składników niezbędnych do życia we właściwej ilości i proporcji. Przy odpowiedniej diecie zwracaj uwagę nie tylko na ilość, ale przede wszystkim na jakość produktów, które spożywasz. Znajdź w swoim mieście dobrą piekarnię, warzywa kupuj od lokalnych dostawców i postaw na ekologiczne produkty. Czytaj składy opakowań i wyeliminuj z diety sztuczne składniki.

Ruch to zdrowie - przy zasiedziałym trybie życia, który często prowadzimy, warto znaleźć czas na regularny wysiłek. Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa nie tylko na ciało, ale także na umysł. Basen, bieganie, może rower? Znajdź dla siebie odpowiednią dyscyplinę, która sprawi Ci przyjemność. Regularna aktywność redukuje poziom stresu, zmniejsza ryzyko nadciśnienia i chorób serca.

Zrezygnuj z używek – papierosów i alkoholu. Regularne palenie i picie destrukcyjnie wpływa na cały organizm. Podczas palenia najbardziej obrywa się tętnicom, które w dużym stopniu odpowiadają za krążenie krwi. Przy każdym wypalanym papierosie natychmiastowo wzrasta ciśnienie tętnicze i przyśpiesza akcja serca. Palenie papierosów może być przyczyną zawału mięśnia sercowego i bezpośrednią przyczyną zachorowania na nowotwór płuc.  Natomiast regularne spożywanie alkoholu to trwałe uszkodzenie narządów wewnętrznych, które mogą powodować nowotwory i głębokie uzależnienie. W trosce o własne zdrowie postaraj się ograniczyć używki. Jeśli sam sobie nie możesz z tym poradzić, skorzystaj z rad terapeuty. Uzależnienia to nawyki, warto zamienić je na zdrowsze.

Stres - to napięcie, którego trudno uniknąć. Można jednak z nim walczyć i próbować nad nim panować. Istnieje wiele sposobów, które pozwalają się odprężyć. Dla jednych to długie spacery z psem, dla innych intensywny wysiłek fizyczny lub techniki relaksacyjne i joga. Nie ważne, jaki sposób wybierzesz, po prostu postaraj się wyciszyć i zrelaksować. 

Regularne badania – czyli kontrola stanu zdrowia. Wizyty u lekarza i okresowe badania pozwolą nie tylko leczyć, ale także odpowiednio wcześnie wykryć ewentualną chorobę. Po 40 roku życia warto zacząć kontrolować ciśnienie krwi, poziom glukozy, cholesterolu. Kontakt ze specjalistą i odpowiednio wcześnie postawiona diagnoza pomoże cieszyć się długim życiem.

Znamy staropolskie słynne powiedzenie„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz” - z wiekiem ta rymowanka nabiera nowego znaczenia. Większości z nas prawdopodobnie nie uda się cieszyć dobrym zdrowiem przez całe życie. Poza odpowiednią profilaktyką, przyda się ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania. Nawet odpowiednio dbając o siebie, jesteśmy narażeni na choroby cywilizacyjne. Do dziś nikt bowiem nie wynalazł szczepionki na raka czy choroby serca. 

Ubezpieczenie wrazie poważnego zachorowania

MyHealth to pierwsze na rynku ubezpieczenie w razie poważnego zachorowania, które zapewni Ci wsparcie finansowe w przypadku zdiagnozowania nowotworu złośliwego, udaru mózgu lub zawału serca. Przy zdiagnozowaniu tych chorób wypłacone zostaną wypłącone Ci pieniądze (w zależności od wariantu 10/50/100 tys. zł), które możesz przeznaczyć na leczenie lub dowolnie wybrany przez siebie cel. Grupa Europa nie zrefunduje Ci kosztów leczenia, tylko wypłaci całą kwotę ubezpieczenia. MyHealth możesz zakupić online bez wcześniejszej wizyty u lekarza. Warunkiem zakupu jest wypełnienie krótkiej ankiety (5 pytań), która pozwoli ocenić Twój stan zdrowia. W dniu zakupu musisz mieć ukończone 18 lat i nieprzekroczone 64 lata. Co ważne, składka się nie zmienia przez 5 lat a  po tym okresie zostanie aktualizowana zgodnie z Twoim aktualnym wiekiem. Za ubezpieczenie możesz zapłacić jednorazowo, lub ratalnie. Ważną informacją jest, że przy ubezpieczeniu MyHealth w przypadku zachorowania w ciągu pierwszych 60 dni okresu ochrony zostanie wypłacone 10% sumy ubezpieczenia.

My Health to ubezpieczenie, które zadziała w przypadku zdiagnozowania nowotworu złośliwego, udaru mózgu lub zawału serca, które definiowane są w następujący sposób. 

nowotwór złośliwy – guz złośliwy charakteryzujący się niekontrolowanym wzrostem oraz rozprzestrzenianiem się komórek nowotworowych z naciekaniem i niszczeniem zdrowej tkanki. Diagnoza musi zostać potwierdzona przez badanie histopatologiczne (opisane cechy złośliwości komórek nowotworowych) oraz opinie lekarza onkologa lub patologa,

udar mózgu – potwierdzone przez lekarza neurologa, nagłe, ogniskowe uszkodzenie mózgu powstałe w następstwie zaburzeń krążenia mózgowego, powodujące powstanie trwałych ubytków neurologicznych

zawał serca – epizod zawału serca w rozumieniu martwicy części mięśnia sercowego wywołanej nagłym przerwaniem dopływu krwi do określonego obszaru mięśnia sercowego. Rozpoznanie musi być oparte na wystąpieniu świeżych zmian w zapisie elektrokardiograficznym (EKG) potwierdzających wystąpienie świeżego zawału serca i znaczącego podwyższenia stężenia enzymów sercowych krwi (powyżej wartości referencyjnych dla danego laboratorium)

ubezpieczenie w razie poważnego zachorowania

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (1 ocen)
  • Podziel się