MyRent - ubezpieczenie dla lokatora

Opublikowano
ubezpieczenie nieruchomości dla lokatora online

Jeśli wynajmujesz dom lub mieszkanie i nie jesteś jego właścicielem, to możesz zapewnić sobie ochronę w razie nieprzewidzianych sytuacji losowych, które mogą Cię spotkać. Ubezpieczenie dla lokatora MyRent zabezpieczy Twoje mienie, a także zapewni pakiet Home Assistance, dzięki któremu szybko i łatwo skorzystasz z interwencji specjalisty.

 

Zbliża się gorący okres wynajmu mieszkań, który dotyczy najczęściej młodych ludzi. Znalezienie odpowiedniego lokum dla studentów, przed rozpoczęciem roku akademickiego jest sprawą kluczową. Mieszkania wynajmują nie tylko oni sami, ale równie często odpowiedzialni za wynajem rodzice, którzy podpisują umowy z właścicielami nieruchomości. Jedna i druga strona powinna zastanowić się, kto odpowiada za szkody w wynajmowanej nieruchomości.

baner

 

Kiedy wynajmujesz mieszkanie, to po części staje się ono Twoje. Urządzasz je po swojemu i dbasz o nie jak o własne. W Polsce nadal wynajem mieszkań cieszy się popularnością nie tylko wśród studentów, ale także osób młodych i pracujących, które nie są w stanie pozwolić sobie na zakup nieruchomości. Z danych Eurostatu wynika, że już ponad 1,7 mln Polaków płaci za najem czterech kątów, w których mieszka. To dwa razy więcej niż w 2010 roku. Często taki wynajem trwa nawet kilka lat, a „chwilowe mieszkanie” staje się domem.

 

Zanim ubezpieczysz mieszkanie, pomyśl, co tak naprawdę może się w nim stać. Zwykle do głowy przychodzą: pożar, zalanie, wybuch gazu, czy włamanie z kradzieżą. Każdy z tych przykładów niesie za sobą utratę mienia, a co za tym idzie, nieplanowane wydatki. Decydując się na ubezpieczenie dla lokatora, możesz tych kosztów uniknąć.

MyRent to ubezpieczenie dla najemcy lokalu, które chroni ruchomości i przedmioty lokatora do kwoty 250 tys. zł.  Można je w każdej chwili zakupić online a płatność rozdzielić na wygodne raty. W podstawowym wariancie zapewnia pakiet Home Assistance, dzięki któremu można skorzystać z pomocy specjalisty (m.in. hydraulika, elektryka czy dekarza). To pozwoli szybko pozbyć się niechcianej usterki w domu. 

MyRent oferuje szereg dodatkowych opcji, które pozwalających dopasować poziom ochrony do własnych potrzeb. Sam decydujesz czy chcesz ubezpieczyć nieruchomość od powodzi, stłuczenia szklanych przedmiotów, czy potrzebujesz OC najemcy i asysty prawnej.

 

MyRent dodatkowo pozwala ubezpieczyć mienie na wypadek szkód wyrządzonych przez powódź. Dokupienie tej opcji jest wyjątkowo istotne, jeśli mieszkasz na parterze lub na niższych kondygnacjach budynku. Ochronę warto też rozszerzyć, jeśli mieszkasz na wyższych kondygnacjach, ale posiadasz piwnicę albo komórkę lokatorską, w której trzymasz wartościowe przedmioty, gdyż ubezpieczenie również obejmuje to swoim zakresem.

Stłuczenie szklanych przedmiotów zdarza się bardzo często, do różnych wypadków dochodzi przecież w domach. Jeśli w wyniku stłuczenia zniszczone zostaną przedmioty szklane znajdujące się w wynajętym przez Ciebie mieszkaniu lub domu, takie jak szyby okienne, akwaria, lustra, szklane zabudowy balkonu, tarasu, ceramiczne płyty grzewcze, blaty kamienne, lustra itp., w ramach ubezpieczenia zwrócone zostaną Ci z tego tytułu straty. Warto rozważyć dokupienie tej opcji.

OC w życiu prywatnym oraz OC lokatora 

OC najemcy nieruchomości zawsze warto mieć, ponieważ chroni przed szkodami wyrządzonymi wobec osoby trzeciej, np. sąsiada. Obejmuje szkody wyrządzone: w związku z posiadaniem i użytkowaniem Twojego mienia, w wyniku rekreacyjnego uprawiania sportu, także przez osoby Ci bliskie, przez zwierzęta domowe czy z powodu zalania mienia innych osób niezależnie od Twojej winy.

W ramach Asysty Prawnej otrzymasz telefoniczną pomoc prawną w celu obrony Twoich interesów prawnych związanych z życiem prywatnym, m.in. w sprawach związanych ze sporami sąsiedzkimi, w tym spory z osobą, od której wynajmujesz mieszkanie, stosunkiem pracy, prawem administracyjnym, ubezpieczeniami społecznymi. Pomoc prawna może zostać udzielona także w języku angielskim.  

Jeśli wynajmujesz mieszkanie lub dom, pomyśl o dobrym ubezpieczeniu. Zalania, pożary czy włamania z kradzieżą to częste zjawiska. Najprawdopodobniej właściciel nieruchomości, którą wynajmujesz pobrał od Ciebie odpowiednią kaucję - w wysokości miesięcznego czynszu na wszelkie usterki związane z użytkowaniem lokalu, ale pomyśl, czy ta kwota wystarczy, jeśli przypadkiem zalejesz mieszkanie, a co gorsza sąsiada lub cały pion pod Twoją nieobecność. Naprawa zalanego parkietu, kupno nowego sprzętu i odmalowanie mieszkań sąsiadów to spory wydatek, dlatego pamiętaj o  ubezpiczeniu. 

My polecamy ubezpieczenie MyRent, które w 5 minut możesz zakupić online.

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się