Skip to main content
Od ponad 25 lat w Polsce
Ubezpieczenie online w 5 minut
Szybka wypłata odszkodowania

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie Fachowiec od zaraz?

Fachowiec od zaraz - części zamienne

Części zamienne

W razie awarii sprzętu pokrywamy koszt części zamiennych do wysokości sumy ubezpieczenia. 

szeroki zakres

Szeroki zakres pomocy

Pomoc specjalistów w przypadku zdarzeń losowych oraz awarii sprzętu RTV, AGD, PC na okres 12 miesięcy.

Sprawdź szczegóły

Szybka pomoc Home Assistance

Szybka pomoc

Wystarczy jeden telefon do Centrum Alarmowego, by otrzymać fachową pomoc we własnym domu - 24h/dobę, przez cały rok.

Zastępczy sprzęt PC

Zastępczy sprzęt PC

Organizujemy i pokrywamy koszty użyczenia Ci sprzętu PC o podobnej specyfice na czas naprawy.

 

Ubezpieczenie Fachowiec od zaraz - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  • Sprzęty, z których dziś korzystamy są zaawansowane technologicznie, do ich naprawy potrzebny jest specjalista. Może okazać się, że jesteś właścicielem modelu pralki, którą serwisuje tylko 4 specjalistów w całym województwie. Nasze Centrum Alarmowe zapewnia szeroką bazę specjalistów, dzięki temu nie musisz szukać fachowców na własną rękę.
  • Wiek Twoich sprzętów nie może przekraczać 5 lat od daty produkcji. Aby stwierdzić wiek sprzętu, należy okazać dowód zakupu lub gwarancję producenta. Jeśli nie posiadasz tych dokumentów, wiek sprzętu PC, RTV/AGD, zweryfikuje specjalista na nasz koszt.
Przykładowe koszty diagnozy i naprawy sprzętu w domach:

Uszkodzona instalacja elektryczna w kuchni w czasie Wielkanocy, Wizyta elektryka i diagnoza + koszty dojazdu

Koszt: 450 zł

Popsuta pralka, przyjazd specjalisty, diagnoza i naprawa sprzętu koszty robocizny

Koszt: 250 zł

Zakres ubezpieczenia

Ubezpieczenie Fachowiec od zaraz zapewni Ci pomoc specjalistów w przypadku nagłych zdarzeń losowych lub awarii. 

 

interwencja specjalisty Home Experts

Pomoc specjalisty w przypadku zdarzenia losowego

W czasie trwania 12-miesięcznej ochrony ubezpieczeniowej masz zapewnione 2 interwencje specjalisty (np. elektryka, hydraulika, szklarza), przy czym koszt każdej z nich jest refundowany do sumy 500 zł. Jeżeli koszt interwencji wraz z potrzebnymi materiałami przekroczy 500 zł, jesteś zobowiązany dopłacić różnicę.

2 razy w ciągu 12 miesięcy, do 500 zł na 1 zdarzenie ubezpieczeniowe

Naprawa sprzętu AGD/RTV Home Experts

Naprawa sprzętu RTV/AGD w przypadku awariiW czasie trwania 12-miesięcznej ochrony masz zapewnione 2 naprawy sprzętu RTV/AGD przez specjalistę, przy czym koszt każdej z nich jest refundowany do sumy 500 zł. Jeżeli koszt naprawy wraz z potrzebnymi materiałami przekroczy 500 zł, jesteś zobowiązany dopłacić różnicę. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie sprzęty RTV/AGD, których wiek nie przekracza 5 lat od daty produkcji.

2 razy w ciągu 12 miesięcy, do 500 zł na 1 zdarzenie ubezpieczeniowe

Naprawa sprzętu PC Home Experts

Naprawa sprzętu PC w przypadku awariiW czasie trwania 12-miesięcznej ochrony masz zapewnioną 1 naprawę sprzętu PC przez specjalistę, przy czym jej koszt jest refundowany do sumy 300 zł. Jeżeli koszt naprawy wraz z potrzebnymi materiałami przekroczy 300 zł, jesteś zobowiązany dopłacić różnicę. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie sprzęty PC, których wiek nie przekracza 5 lat od daty produkcji.

1 raz w ciągu 12 miesięcy, do 300 zł na zdarzenie ubezpieczeniowe

 Dozór mienia Home Experts

Dozór ocalałego mieniaJeśli w Twoim miejscu zamieszkania wystąpi zdarzenie losowe, ale Twoje mienie nie uległo zniszczeniu lub uszkodzeniu i należy je zabezpieczyć, za pośrednictwem Centrum Alarmowego organizujemy i pokrywamy koszt jego dozoru przez pracownika ochrony. Czas dozoru to 48 godzin od zgłoszenia wystąpienia zdarzenia losowego.

2 razy w ciągu 12 miesięcy, do 500 zł na 1 zdarzenie ubezpieczeniowe
 Transport ocalałego mienia Home Experts

Transport ocalałego mieniaJeśli w Twoim miejscu zamieszkania wystąpi zdarzenie losowe, ale Twoje mienie nie uległo zniszczeniu lub uszkodzeniu i należy je zabezpieczyć, za pośrednictwem Centrum Alarmowego organizujemy i pokrywamy koszt transportu ocalałego mienia samochodem ciężarowym o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, do wskazanego przez Ciebie miejsca.

1 raz w ciągu 12 miesięcy, do 800 zł na zdarzenie ubezpieczeniowe
 Przechowywanie ocalałego mienia Home Experts

Przechowywanie ocalałego mieniaJeśli w Twoim miejscu zamieszkania wystąpi zdarzenie losowe, ale Twoje mienie nie uległo zniszczeniu lub uszkodzeniu i należy je zabezpieczyć, za pośrednictwem Centrum Alarmowego organizujemy i pokrywamy koszt przechowywania ocalałego mienia we wskazanym przez Ciebie miejscu.

1 raz w ciągu 12 miesięcy, do 800 zł na zdarzenie ubezpieczeniowe
 Zdalna pomoc IT Home Experts

Zdalna pomoc PCFachowiec od zaraz zapewnia zdalną pomoc PC, która polega na połączeniu się z Twoim komputerem przez specjalistę ds. PC i wsparcie w następującym zakresie: - pomoc i wsparcie przy codziennym użytkowaniu sprzętu i oprogramowania informatycznego, - pomoc specjalisty ds. PC w instalacji oprogramowania komputerowego (aktualizacje, antywirusy, firewall, systemy operacyjne, programy użytkowe), pod warunkiem, że posiadasz ważną licencję lub aktualizacja oprogramowania jest bezpłatna, - pomoc w zbadaniu i ewentualnym usunięciu wirusów oraz prawidłowym zabezpieczeniu danych, jeśli posiadasz program antywirusowy, - wsparcie w rozwiązywaniu problemów z komputerem tj. resetowanie, uruchomienie trybu awaryjnego itp., - pomoc w pozyskaniu, ściągnięciu i instalacji wybranego przez Ciebie darmowego i legalnego oprogramowania, - instalacji i konfiguracji nowych urządzeń takich jak drukarki, skanery itp. Zapewniamy zdalną pomoc PC pod warunkiem, że masz funkcjonalne połączenie z Internetem. Maksymalny czas rozmowy ze specjalistą ds. PC wynosi 60 minut.

2 razy w okresie ochrony
 Zastępczy sprzęt PC Home Experts

Zastępczy sprzęt PCJeżeli Twój sprzęt PC został odtransportowany do serwisu w ramach świadczenia assistance przez specjalistę ds. PC, na Twoją prośbę organizujemy i pokrywamy koszty użyczenia sprzętu PC o podobnej specyfice na czas naprawy, ale nie dłużej niż przez 5 dni od daty jego zabrania. Użyczony sprzęt PC zwracasz po dostarczeniu Twojego naprawianego urządzenia. Nie możemy zagwarantować, że użyczony będzie dokładnym odpowiednikiem Twojego sprzętu PC, jednakże dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Ci porównywalny sprzęt o podobnej parametrycznej specyfikacji.

1 raz w okresie ochrony
 Infolinia remontowo budowlana Home Experts

Infolinia o usługodawcach oraz infolinia remontowo-budowlanaZa pośrednictwem Centrum Alarmowego świadczymy usługi informacyjne w zakresie: 1) infolinii o usługodawcach, w ramach której otrzymujesz dostęp do danych teleadresowych przedsiębiorców świadczących usługi: ślusarskie, hydrauliczne, dotyczące urządzeń i instalacji grzewczych, elektryczne, dekarskie, szklarskie, stolarskie, murarskie, malarskie, glazurnicze, parkieciarskie. 2) infolinii remontowo-budowlanej, w ramach której otrzymujesz dostęp do: - informacji o formalnościach administracyjno-prawnych, jakich trzeba dokonać przy zakupie nieruchomości, - informacji o podatkach w zakresie związanym z nabyciem i sprzedażą nieruchomości, - informacji teleadresowych o usługodawcach Centrum Alarmowego - informacji teleadresowych urzędów gmin, - informacji teleadresowych placówek banków, - informacji teleadresowych sklepów z materiałami budowlanymi.

bez limitu
  KUP ONLINE

 

Jak kupić ubezpieczenie?

Kup online

Wybierz produkt, który Cię interesuje i kup ubezpieczenie online

Zadzwoń do nas

telefon +48 71 36 92 250

Pomożemy Ci wybrać rozwiązanie najlepsze dla Ciebie

 

 

My zadzwonimy

ZAMÓW ROZMOWĘ

Oddzwonimy w dogodnym dla Ciebie terminie

Najczęściej zadawane pytania
 Ile razy w roku i do jakiej kwoty mogę naprawić swój sprzęt?
Naprawa sprzętu AGD/RTV - pokrywamy koszty naprawy sprzętu AGD/RTV do łącznej kwoty 500 zł na 1 naprawę, do 2 razy w 12-miesięcznym okresie odpowiedzialności.

Naprawa sprzętu PC - pokrywamy koszty naprawy sprzętu PC do łącznej kwoty 300 zł na 1 naprawę w 12-miesięcznym okresie odpowiedzialności.

Ewentualne koszty części zamiennych niezbędnych do naprawy pokrywamy tylko do wysokości limitu świadczenia.

Jacy fachowcy są w zakresie ubezpieczenia?
W ramach ubezpieczenia masz zapewnioną pomoc: hydraulika, elektryka, dekarza, murarza, szklarza, technika urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych, specjalisty w zakresie PC oraz RTV/AGD; w przypadku zdarzenia losowego w miejscu zamieszkania.

Pomoc otrzymasz od odpowiedniego specjalisty ze względu na rodzaj szkody, która zdarzyła się w Twoim miejscu zamieszkania.

Czy ubezpieczenie dotyczy każdego sprzętu?
Wiek Twoich sprzętów nie może przekraczać 5 lat od daty produkcji. Aby stwierdzić wiek sprzętu, należy okazać dowód zakupu lub gwarancję producenta. Jeśli nie posiadasz tych dokumentów, wiek sprzętu PC oraz RTV/AGD zwe­ryfikuje specjalista na nasz koszt.
Czy ubezpieczenie pokrywa koszty części zamiennych sprzętu?
Tak, pokrywamy koszty części zamiennych w zakresie naprawy sprzętu PC oraz RTV/AGD do wysokości limitu świadczeń.
Jak mam uzyskać pomoc w przypadku awarii sprzętu?
Skontaktuj się z Centrum Alarmowym pod numerem +48 71 727 02 30.

Jak wybrać ubezpieczenie od awarii domowej

"Mądry Polak po szkodzie” to powiedzenie, które funkcjonuje w języku polskim od dawna, jednak cały czas pozostaje aktualne. Jak pokazują badania, większość osób woli uczyć się na błędach niż przewidywać negatywne skutki zdarzeń i zawczasu im zapobiegać. Dotyczy to również zdarzeń, które mogą mieć miejsce w naszym mieszkaniu czy domu. Dlatego na ubezpieczenia mieszkaniowe najczęściej decydują się osoby, które doświadczyły w przeszłości rożnego typu nieszczęść – zalania, kradzieży, czy nawet w mniejszych problemów takich jak awaria sprzętu domowego. Tymczasem wszystkie te kategorie można objąć dobrym ubezpieczeniem mieszkaniowym.

Stosunkowo mało znane, ale bardzo przydatne jest ubezpieczenie home assistance. Najczęściej obejmuje pomoc specjalisty w przypadku zdarzenia losowego, ubezpieczenie od awarii sprzętu RTV, ubezpieczenie od awarii sprzętu AGD, a także ubezpieczenie od awarii komputera. Może również obejmować dozór, transport i przechowywanie ocalałego np. po pożarze mienia, a także pomoc konsultantów na infolinii remontowo-budowlanej. Tego typu polisa jest bardzo potrzebna w różnego typu sytuacjach codziennych. Każda osoba, czy rodzina, której przyszło funkcjonować nawet kilka dni bez pralki, czy zmywarki, doceni ubezpieczenie home assistance. Jakiego typu ochrony możemy oczekiwać w ramach ubezpieczenia od awarii, która może się wydarzyć domu? Przede wszystkim w ramach ubezpieczenia otrzymujemy interwencje różnego typu fachowców takich jak elektryk, szklarz, czy hydraulik. Dzięki niej zyskamy możliwość skorzystania z pomocy profesjonalnego specjalisty nawet kilka razy w roku. Z kolei dzięki ubezpieczeniu od awarii sprzętu AGD mamy zapewnione naprawy urządzeń takich jak pralka, lodówka czy zmywarka. Nie bez znaczenia jest także pomoc fachowców, którzy zajmują się naprawą telewizorów, odtwarzaczy dvd, czy wież hi-fi. Na tego typu pomoc możemy liczyć w ramach ubezpieczenia od awarii sprzętu RTV, które wchodzi w skład home assistance. Ubezpieczenie od awarii, która może się przydarzyć w domu, może obejmować również ubezpieczenie od awarii komputera, które zapewnia naprawę sprzętu komputerowego. W ramach tego typu ochrony otrzymamy możliwość naprawienia laptopa, czy komputera stacjonarnego kilka razy w roku. Co więcej, ubezpieczenie może również zapewnić zastępczy sprzęt IT na czas naprawy naszego komputera. Ciekawą opcją dla osób, które nie lubią rozstawać się ze swoim sprzętem, jest zdalna pomoc, którą również możemy otrzymać w ramach ubezpieczenia  w razie awarii komputera. Polega ona na zdalnym połączeniu się z naszym komputerem przez specjalistę IT, który udzieli nam wsparcia w użytkowaniu sprzętu i oprogramowania, instalacji programów, czy usuwania wirusów, a także konfiguracji urządzeń takich jak np. drukarka. Oczywiście, by otrzymać tego typu pomoc, niezbędne jest połączenie z Internetem. Należy przy tym pamiętać, że zdalne usługi oferowane w ramach ubezpieczenia od awarii komputera oferowane są w ramach określonego limitu czasowego – np. jednej godziny. Co więcej, ubezpieczenia home assistance przewidują także limit kwotowy na usługi na specjalistów. 

Wiele osób interesuje się ubezpieczeniem typu home assistance, jednak nie zawsze wie, gdzie i jak je kupić. Najprostsza metoda to oczywiście kupno przez Internet. Najczęściej szukając tego typu ubezpieczenia, wpisujemy w wyszukiwarkę „ubezpieczenie awaria mieszkania”  w następstwie czego, wyskakują nam różne opcje wyszukiwania. Jedną z nich jest oferta Europa Ubezpieczenia, a dokładniej ubezpieczenie Fachowiec od zaraz. Dlaczego warto je wybrać? Przede wszystkim ubezpieczyciel zapewnia szybki i nieskomplikowany proces zakupu ubezpieczenia online, dzięki któremu możemy sfinalizować transakcję zakupu ubezpieczenia nawet w ciągu 5 minut. Europa Ubezpieczenia w ramach ubezpieczenia Fachowiec od zaraz oferuje ponadto bardzo szeroki zakres pomocy różnego typu specjalistów nawet na okres roku. Wyróżnikiem oferty Europa Ubezpieczenia na rynku jest także możliwość skorzystania z zastępczego sprzętu komputerowego w razie awarii naszego własnego. Wartością dodaną ubezpieczenia home assistance jest również możliwość korzystania z pomocy sprawdzonych specjalistów na stałe współpracujących z ubezpieczycielem, dzięki czemu jakość ich usług jest sprawdzona i potwierdzona. Szukając specjalisty na własną rękę, musimy liczyć się z tym, że usługa nie zostanie wykonana należycie i w rezultacie będziemy musieli szukać kolejnego fachowca. Oczywiście firma zapewnia ponadto szybką i sprawną pomoc informacyjną 24/h, którą możemy otrzymać przez telefon.

Reasumując ubezpieczenia home assistance to optymalne rozwiązanie dla wszystkich osób, które ze względów rodzinnych bądź zawodowych preferują komfort i bezpieczeństwo w codziennym życiu. Jest to również doskonały produkt dla osób, które są na co dzień oszczędne. Jeżeli bowiem policzyć kwoty, które wydajemy na prawy sprzęty komputerowego, RTV, czy AGD w ciągu roku  - na pewno okaże się, że wydatek za ubezpieczenie  home assistance jest nieporównywalnie niższy w porównaniu do bieżących kosztów napraw i usług różnego typu fachowców. Tego typu ubezpieczenie docenią też osoby, które w wyniku własnej nieuwagi, czy po prostu pecha napotkały problemy z użytkowaniem własnego komputera.