Skip to main content
Od ponad 25 lat w Polsce
Ubezpieczenie online w 5 minut
Szybka wypłata odszkodowania

EFI

Europejskie Forum Insurtech (do 2016 r. organizowane pod nazwą: Europejskie Forum Bankowo-Ubezpieczeniowe)

Europa Ubezpieczenia od dziewiętnastu lat jest inicjatorem i organizatorem Forum, dedykowanego osobom decydującym o kształcie i kierunkach rozwoju rynku finansowego oraz zakresie współpracy sektorów bankowego i ubezpieczeniowego w Polsce. Konferencja na trwałe wpisała się w kalendarium wydarzeń ważnych i cenionych przez polską branżę finansową, stając się uznanym miejscem wymiany doświadczeń. Forum co roku gromadzi niemal 200 uczestników, czołowych przedstawicieli sektora bancassurance, instytucji nadzorujących, w tym gości i prelegentów z zagranicy, którzy omawiają bieżącą sytuację na rynkach finansowych oraz zapoznają się z trendami i perspektywami rozwoju relacji bankowo-ubezpieczeniowych w Polsce i na świecie.

  

Europejskie Forum Insurtech banner

 2019 - 18 EFI „Technologiczny ZEN”

Hasłem przewodnim tegorocznego Forum był „Technologiczny ZEN”. Zadaliśmy sobie wiele pytań: czy we współczesnym cyberświecie, w którym tempo życia ciągle wzrasta, a my nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez smartfona z dostępem do Internetu, jest możliwe osiągnięcie równowagi? Nieustannie wabieni nowinkami technologicznymi, szukamy szczęścia na zewnątrz, a czy pamiętamy o naszym wnętrzu: potrzebach umysłu i dążeniu do odkrywania prawdy o naszym życiu? Nie proponujemy ucieczki od technologii, a jedynie próbę zrozumienia rzeczywistości, w której żyjemy.

 EFI 2018 banner

2018 - 17 EFI „Labirynt Racjonalności”

Motywem przewodnim tegorocznego Forum były sekrety umysłów naszych klientów. Ciągle próbujemy zrozumieć, co stoi za ich wyborami i decyzjami. Dlaczego ludzie upraszczają sobie wybory? Czy, podejmując decyzje, jesteśmy w stanie brać pod uwagę wszystkie istotne czynniki? Czy ludzkie zachowania zawsze są zrozumiałe? Wierzymy, że dzięki tym pytaniom lepiej zrozumiemy naszych klientów oraz dlaczego wymagają od nas coraz więcej.

Europejskie Forum Insurtech
2017 - 16 EFI „Cyfrowe DNA”
Rzeczywistość, w której żyjemy w niczym nie przypomina tej sprzed dwudziestu lat, dlatego podczas tegorocznego Forum przyjrzeliśmy się dynamicznie zmieniającemu się społeczeństwu. Co wpłynęło na jego radykalną transformację, kto buduje i będzie tworzył jego tkankę? Wiele odpowiedzi zawiera się w słowie millennialsi. Zaproszeni przez nas eksperci dyskutowali, w jaki sposób pokolenie z „cyfrowym DNA” odnajduje się w biznesie, z jakich narzędzi korzysta i z jakim typem klienta będzie mieć już wkrótce do czynienia branża finansowa.

15.EFBU
2016 - 15 EFBU „Era Lidera” 
Tematem tegorocznej konferencji było określenie cech i roli lidera przyszłości w świecie finansów. Uczestnicy analizowali kluczowe wyzwania stojące przed liderami oraz zwrócili uwagę na pułapki myślenia w biznesie, które mogą przytrafić się każdemu przywódcy. Forum ma zainspirować do zastanowienia się, jak zachodzące przemiany społeczne i postępująca transformacja cyfrowa zmieniają portret skutecznego lidera i oddziałują na sposób funkcjonowania rynku finansowego.

EFBU 2015
2015 - XIV EFBU „Finansowa Dwudziestolatka” 
Forum ma szczególne znaczenie, ponieważ odbywa się w roku, w którym Grupa Europa obchodzi 20-lecie działalności. Uczestnicy konferencji przyjrzą się przemianom, które rewolucjonizują i zmieniają podejście Polaków do gospodarowania pieniędzmi. Ocenią również, jak progres technologiczny w najbliższych dwóch dekadach, postępująca digitalizacja oraz ewolucja oczekiwań i postaw klientów wpłyną na polski rynek usług finansowych.


XIII EFBU Wielka gra
2014 - XIII EFBU „Wielka gra”
Gorący temat tegorocznej konferencji wyraża się w jej tytule „Wielka gra”. Gra w branży bancassurance toczy się obecnie o wysoką stawkę: można dużo zyskać, ale i niemało stracić. Tegoroczne forum ma zainspirować rynek bankowo-ubezpieczeniowy do poszukiwania rozwiązań, jak odnaleźć się w zmieniających się realiach, w których z jednej strony coraz mocniejszy głos ma klient wsparty nowymi technologiami, a z drugiej liczy się dobitny głos regulatorów.

XII EFBU Strategia zaufania
2013 – XII EFBU „Strategia zaufania”

Podczas forum uczestnicy analizowali, w jaki sposób branża finansowa w niełatwym dla gospodarki okresie powinna pozyskać zaufanie klientów, co oznacza zaufanie dla prowadzonego biznesu i na jakich wartościach należy budować strategię rozwoju sektora finansowego. Poszukiwali także odpowiedzi na pytanie, jak umacniać trwałą relację z klientem i sprawić, aby był w pełni zadowolony z posiadanych produktów finansowych i uzyskanych świadczeń.


XI EFBU Róbmy swoje

2012 – XI EFBU „Róbmy swoje”
Konfrontacja polskich doświadczeń z rynku bancassurance z przykładami z innych krajów w kontekście trudnej sytuacji gospodarczej w Europie – to główny cel forum. Światowy kryzys ekonomiczny ujawnił niedostateczny poziom nadzoru nad rynkami finansowymi. Szczęśliwie polskie instytucje finansowe wykazały duży poziom konserwatywnego podejścia do zarządzania ryzykiem, co uchroniło rodzimy sektor bankowy przed koniecznością sięgania po pomoc państwa.