Wichury i zalania - przyda Ci się ubezpieczenie nieruchomości

Opublikowano
Wichury i zalania - przyda Ci się ubezpieczenie nieruchomości

Jesień to niestety czas burz, podtopień i silnych wiatrów, które wyrządzają szkody w domach. Dobre ubezpieczenie nieruchomości sprawi, że szybko otrzymasz od ubezpieczyciela pieniądze pozwalające na rekompensatę poniesionych strat.

ubezpieczenie nieruchomości online

 

Aga i Tomek mieszkają na przedmieściach w domu otoczonym wysokimi drzewami. Jesienna wichura urwała gałąź Topoli, która uderzyła w okno i wybiła szybę. Szklarz wycenił usługę wymiany szyby na 850 zł. Agnieszka skontaktowała się telefonicznie z ubezpieczycielem i e-mailem przesłała zdjęcia wybitej szyby oraz rachunek od szklarza. Po pięciu dniach odszkodowanie za zdarzenie było już na koncie bankowym małżonków. 

Przypadki strat, które można ponieść, w wyniku działania sił natury są różne, zwłaszcza teraz kiedy nadszedł czas wzmożonych opadów i silnych wiatrów. Sprawdź, czy Twoje domowe gniazdko jest odpowiednio chronione i pomyśl o ubezpieczeniu. 

Najważniejsza jest suma ubezpieczenia

Kupując ubezpieczenie nieruchomości online, powinieneś zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia - to znaczy, górną granicę odpowiedzialności towarzystwa. Jeśli poniesiesz straty w swoim domu lub mieszkaniu to odszkodowanie, które dostaniesz, nie będzie wyższe niż ta kwota. W przypadku ubezpieczeń nieruchomości od TU Europa, maksymalna suma to 1,5 mln zł. Pamiętaj też, że suma ubezpieczenia powinna odpowiadać wartości majątku, który chcesz chronić. Jeśli będzie zbyt wysoka, bez potrzeby zapłacisz wygórowaną składkę, jeśli zbyt niska to odszkodowanie nie wystarczy na odbudowanie zniszczonego majątku. W przypadku ubezpieczeń nieruchomości online, sam decydujesz, na jaką sumę chcesz ubezpieczyć swoją nieruchomość.

Ubezpiecz wszystko, co może ulec zniszczeniu 

Ważne jest też, żeby ubezpieczyć wszystko, co może ulec ewentualnemu zniszczeniu. Ubezpieczenie samych murów nie wystarczy. Pomyśl o wyposażeniu domu, sprzęcie AGD i elektronicznym, meblach w zabudowie czy księgozbiorze.
Zakres ochrony określa, przy jakich szkodach możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Ubezpieczenie nieruchomości jest przydatne wtedy, kiedy obejmuje te zdarzenia, na które jesteś naprawdę narażony, czyli np. zalanie, pożar, powódź czy huragan. Ważne więc, żebyś zakres ochrony dostosował do swoich potrzeb i wybrał odpowiednią dla siebie sumę ubezpieczenia.

Szybka likwidacja szkody

Ubezpieczenie nieruchomości tylko wtedy spełni swoją funkcję, kiedy szybko otrzymasz odszkodowanie, a jego wysokość zrekompensuje Ci szkodę. W przypadku szkód niewielkich rozmiarów ubezpieczyciele często uruchamiają specjalne i uproszczone procedury, które pozwalają na szybszą wypłatę odszkodowania, bez zbędnych formalności i oględzin zniszczonego mienia. Coraz więcej spraw można załatwić drogą telefoniczną i e-mailem. Dla osoby poszkodowanej takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i skraca czas wypłaty odszkodowania. Po wichurze, czy zalaniu trudno poradzić sobie z formalnościami i sprawami organizacyjnymi, dlatego prosta procedura zgłaszania szkody, pozwoli na szybką rekompensatę i wypłatę gotówki.

Dom to więcej niż tylko mury i jego elementy, to przede wszystkim rodzina, historia i tradycja, dlatego pamiętaj o ubezpieczeniu nieruchomości, które zapewni Tobie i domownikom spokój. Sprawdź ubezpieczenie mieszkania MyFlat i domu MyHouse, które łatwo zakupisz online. 

ubezpieczenie nieruchomości

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się