Misja Rosja – ubezpieczenie na Mundial

Opublikowano
Misja Rosja – ubezpieczenie na Mundial

Piłkarskie Mistrzostwa Świata rozpoczynają się już 14 czerwca! Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Rosji? Sprawdź i kibicuj bezpiecznie. 

 

Na to wielkie piłkarskie święto czekają miliony polskich kibiców reprezentacji! Jest jeszcze chwila czasu, żeby odpowiednio przygotować się do wyjazdu. Karta kibica, paszport, wiza i ubezpieczenie? Podpowiadamy. 

Z okazji Mistrzostw Świata w Rosji wiza dla kibiców zostanie zniesiona. Przy przekraczaniu granicy białoruskiej każdy obcokrajowiec dostanie od służb granicznych kartę migracyjną, którą należy mieć przy sobie w trakcie całego pobytu na Białorusi i w Rosji.

Informację o bezwizowym trybie wjazdu znajdziecie na stronie Ambasady Rosji 

Warunkiem bezpiecznego podróżowania jest posiadanie 3 dokumentów, które do tego uprawniają:

  •        Fan ID karta kibica
  •        Paszport i Dowód Osobisty (ważne minimum pół roku)
  •        Ubezpieczenie zdrowotne 

FAN ID – Karta Kibica to niezbędny i konieczny dokument dla wszystkich widzów meczów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018 i niezbędny po to, aby dostać się na stadion. Można posiadać ją w formie papierowej lub elektronicznej. Zapewnia ona: komfort i bezpieczeństwo na stadionie, bezwizowy wjazd na teren Federacji Rosyjskiej i bezpłatne przejazdy transportem publicznym na mecze. Jak zdobyć obowiązkową kartę dowiecie się na stronie FAN ID

Ubezpieczenie zdrowotne do Rosji

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej zgromadzą ogromną liczbę fanów z całego świata. Z tym piłkarskim świętem wiążą się duże emocje i nieprzewidziane zdarzenia. Warto być przygotowanym na wszelki okoliczności i wybrać odpowiednie ubezpieczenie, które dla obcokrajowców jest na terenie Rosji i Białorusi obowiązkowe. 

Na terytorium Rosji nie zadziała EKUZ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w Rosji nie obowiązuje, dlatego podróżując na Wschód należy mieć przy sobie polisę zdrowotną. W razie jakiegokolwiek wypadku lub potrzeby skorzystania z usług medycznych, bez ubezpieczenia, zostaniesz obciążony wszystkimi kosztami, które na pewno będą wyższe niż cena ubezpieczenia.

Kieruj się sumą ubezpieczenia

Czyli kwotą, do wysokości której ubezpieczyciel pokryje koszty związane z leczeniem, zabiegami medycznymi i ewentualnym transportem do Polski. Jeśli wybierzesz polisę ze zbyt niską sumą ubezpieczenia, to musisz liczyć się z tym, że w przypadku poważniejszego urazu czy wypadku ubezpieczenie nie pokryje wszystkich wykonanych zabiegów medycznych, a już na pewno nie wystarczy na transport medyczny do kraju.

 

Dobra polisa to podstawa. Przed wyjazdem dostosuj ją do swojego stanu zdrowia i aktywności, którą przewidujesz w Rosji. ITravel to bardzo szeroki zakres ochrony, który w zależności od wariantów zapewnia koszty leczenia, ratownictwa i transportu, assistance, NNW, następstwa chorób przewlekłych, amatorskie uprawianie sportu.

Występuje w 3 wariantach, które różnią się sumą ubezpieczenia: Basic (100 tys. zł), Comfort (300 tys. zł) oraz All Inclusive (700 tys. zł). Dla jednej osoby dorosłej w opcji Comfort na 7 dni koszt ubezpieczenia wynosi zaledwie 45,50 zł! To naprawdę niewielka kwota, biorąc pod uwagę wydatki związane z przygotowaniem do Mundialu.

Czy w Rosji jest bezpiecznie?

Komisja ds. bezpieczeństwa FIFA zapewnia wszystkich kibiców, że gospodarze są bardzo dobrze przygotowani, by poradzić sobie z potencjalnymi zagrożeniami. Nieszczęśliwe wypadki się jednak zdarzają, a dobre ubezpieczenie przed nimi chroni. ITravel zapewnia również pomoc 24h na dobę. Jeśli będziesz potrzebował wsparcia w trudnej sytuacji, np. w razie wypadku, problemów językowych i innych to zorganizujemy dla Ciebie fachową i kompleksową pomoc.

Ubezpieczenie bagażu

Bagaż kibica to prawdziwy skarb. Zwróć uwagę czy Twoje ubezpieczenie chroni walizkę. Znajdują się w niej przecież aparat fotograficzny, kamera, a nawet tablet i laptop. Każda chwila na MŚ jest godna upamiętnienia, dlatego warto rozszerzyć zakres działania polisy na wypadek, gdy Twój bagaż zostanie uszkodzony lub skradziony. Dzięki ubezpieczeniu otrzymasz zwrot kosztów za zniszczoną lub utraconą walizkę oraz przedmioty, które się w niej znajdowały.

Tryb wzmożonej kontroli

Specjalnie na Mistrzostwa Świata służby bezpieczeństwa opracowały koncepcję "ostatniej mili" czyli strefy, w której szczegółowej kontroli poddane zostaną osoby posiadające bilet oraz tzw. kartę kibica, a także wszelkie pojazdy. Gospodarze chcą zapewnić możliwie najwyższe poczucie bezpieczeństwa dla fanów piłkarskiego święta. Będąc na miejscu, przygotuj się, że w każdej chwili możesz zostać wylegitymowany i przeszukany. 

Śledź kanały informacji

W zależności od tego, czy mecz będzie odbywał się w Petersburgu, Moskwie czy Soczi dowiedz się istotnych informacji o miejscu. Dla bezpieczeństwa sprawdź, gdzie znajdują się strefy kibica, gdzie zaparkować samochód, gdzie są punkty medyczne, o której rozpoczyna się wpuszczanie na stadion i których miejsc należy unikać.

MECZE POLAKÓW W ROSJI

19 czerwca wtorek godz. 17:00 mecz z Senegalem na stadionie Otkrytije Ariena

24 czerwca niedziela godz. 20:00 mecz z Kolumbią w Kazaniu

28 czerwca czwartek godz. 16:00  mecz z Japonią Wołgogradzie

Do boju biało – czerwoni!

Ubezpieczenie turystyczne

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się