Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd do USA - tueuropa.pl

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd do USA?

Opublikowano
jakie ubezpieczenie do USA

Wybierasz się na wycieczkę do USA? Poza wizą i listą miejsc, które chcesz odwiedzić, potrzebujesz jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy. Dobrego ubezpieczenia turystycznego. Pod względem opieki medycznej Stany Zjednoczone należą bowiem do najdroższych miejsc na świecie.

Dlaczego ubezpieczenie na wyjazd do USA jest takie ważne?

Na terytorium USA nie pomoże Ci NFZ. Nie zadziała Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dlatego najlepiej będzie, jak do swojej listy zadań przed wyjazdem, dodasz zakup dobrego ubezpieczenia turystycznego.

Im dalszy cel podróży, tym wyższa powinna być suma ubezpieczenia. Taką zasadą powinniśmy kierować się, wybierając ubezpieczenie turystyczne. Stany Zjednoczone są oddalone od Polski o kilkanaście godzin lotu samolotem. Choroba lub wypadek może oznaczać konieczność wcześniejszego powrotu do kraju. Oznacza to wysoki wydatek na zakup biletu lotniczego. Dlatego nie należy ryzykować wyjazdu za ocean bez odpowiedniej polisy.

Opieka zdrowotna w USA jest bardzo kosztowna

Opieka medyczna w Stanach Zjednoczonych jest sprywatyzowana. Tylko niewielka jej część jest finansowana przez państwo. To znaczy, że za wizytę u lekarza trzeba zapłacić. W Polsce, po wyjściu ze szpitala nikt nie wystawia nam rachunku za opiekę medyczną. Możemy być zaskoczeni, ile kosztuje leczenie w USA.
Brzmi poważnie? Wysokie koszty związane z leczeniem nie dotyczą tylko wyjątkowych sytuacji, które wymagają kilkudniowej hospitalizacji. Płatna jest także podstawowa opieka w przypadku często spotykanych chorób, czy nawet skręconej kostki.

Ile kosztuje brak ubezpieczenia w USA?

Pod względem kosztów usług medycznych USA to jedno z najdroższych miejsc na ziemi. Dlatego nie warto oszczędzać przy wyborze polisy ubezpieczeniowej. Jej koszt nie jest aż tak dużym wydatkiem. Zwłaszcza jeśli zestawi się go z kosztami leczenia w USA.

Rodzaj zdarzenia

Koszt leczenia

Skręcenie kostki przy schodzeniu ze schodów.

Lekarz wydał usztywniacz na stopę, kulę, cold pack i lek przeciwbólowy

4 000 zł

Złamanie kostki w wyniku poślizgnięcia się na schodach.

Założenie gipsu, hospitalizacja i transport do Polski

160 000 zł

Grypa, gorączka i kaszel. 

Wezwanie pomocy i wizyta na ostrym dyżurze w szpitalu.

9 000 zł

Zasłabnięcie podczas lotu. Awaryjne lądowanie i transport do szpitala.

Hospitalizacja i transport do Polski. 

123 000 zł

Kilkudniowa gorączka. Zapalenie gardła.

Wizyta w szpitalu. Lekarz przepisał leki.

5 700 zł

Ostre zapalenie żołądkowo-jelitowe. Hospitalizacja.

Chora zakończyła się zgonem. Rodzina przetransportowała zwłoki do Polski.

42 000 zł

 

Jakie ubezpieczenie wybrać do USA

Ile powinna wynosić suma ubezpieczenia?

Suma ubezpieczenia to kwota, do której ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia, zabiegów medycznych i transportu do Polski. Biorąc pod uwagę koszty leczenia w USA, minimalna suma ubezpieczenia powinna wynosić 60 000 euro. Warto wykupić ubezpieczenie z wyższą sumą ubezpieczenia – np. 300 000 euro.
Załóżmy, że suma ubezpieczenia na polisie wynosi 20 000 euro (około 80 000 zł). W razie zdarzenia ubezpieczyciel pokryje wydatki na ratowanie naszego zdrowia i życia do tej właśnie wysokości. Jeżeli koszty związane z „wypadkiem” przekroczą tę wartość, będziesz zmuszony pokryć je sam. Przy cenach opieki medycznej w USA nietrudno tę sumę przekroczyć.

Bezgotówkowe rozliczanie kosztów leczenia

Polisa powinna przewidywać bezgotówkowe rozliczanie kosztów leczenia. Takie rozwiązanie jest dostępne w przypadku polis turystycznych TU Europa. Jak to działa? Jeżeli wystąpi zdarzenie uwzględnione w polisie, wystarczy zadzwonić do centrum pomocy. Centrum zorganizuje Ci leczenie i rozliczy się z usługodawcą. Nie musisz angażować własnych środków i zabiegać potem o ich zwrot. Zapisz w telefonie nr kontaktowy do centrum pomocy, a w każdej chwili będziesz mógł uzyskać pomoc.

Jakie korzyści daje droższa polisa

Im wyższa kwota ubezpieczenia, tym większa składka. Jednak w skali kosztów, które ponosi się w związku z podróżą do USA, to naprawdę niewiele. Przykładowo polisa Travel World na 14 dni w wariancie VIP kosztuje 107 zł. Suma tego ubezpieczenia wynosi 60 000 euro.
Z kolei polisa w wariancie The Best to wydatek 278 zł. Suma ubezpieczenia wynosi 300 000 euro. Dodatkowo ubezpieczenie zawiera ochronę dla osób przewlekle chorych i ochronę podczas uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Sporty takie jak: nurkowanie, jazda na quadach.
Cena przelotu do USA wynosi ok. 3 000 zł w jedną stronę. Kiedy weźmiesz to pod uwagę ubezpieczenie to już niewielki koszt.

Dodatki do polisy są bardzo ważne

Przy wyborze polisy, zwróć uwagę na choroby przewlekłe. Są do nich zaliczane m.in.: cukrzyca, nadciśnienie, astma, padaczka.  Podstawowe pakiety ubezpieczeń zwykle nie obejmują tych chorób. Dlatego pamiętaj o rozszerzeniu swojej polisy. Dodatki do polisy umożliwią pokrycie kosztów leczenia podróży zagranicznej. To ważne, aby uniknąć rozczarowania standardowym zakresem ubezpieczenia.

W większości przypadków ubezpieczenie to nie tylko koszty leczenia. Polisa obejmuje także:

 •          ratownictwo i transport medyczny,
 •          assistance – pomoc w podróży,
 •          OC,
 •          NNW,
 •          koszty rezygnacji i wiele innych.

Pokrótce opiszemy najważniejsze dodatki do ubezpieczenia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę dokonując wyboru.

Dodatkowe ubezpieczenie Assistance

Ubezpieczenie Assistance daje Ci poczucie bezpieczeństwa i komfort w podróży, jeśli zachorujesz lub będziesz miał wypadek. W zależności od wariantu ubezpieczenia obejmuje:

 •          organizację pomocy medycznej,
 •          podróż osoby towarzyszącej,
 •          zakwaterowanie i wyżywienie osoby towarzyszącej,
 •          transport po rekonwalescencji,
 •          organizację kosztów kierowcy zastępczego,
 •          pokrycie kosztów przerwania podróży zagranicznej,
 •          opiekę nad nieletnimi dziećmi,
 •          transport osób bliskich do domu,
 •          pokrycie kosztów związanych z opóźnieniem lotu.

Dodatkowe ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków zapewni Ci wsparcie finansowe na ochronę życia i zdrowia. Jego zakres działania jest bardzo szeroki, dlatego zawsze warto je mieć.

Dodatkowe ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej daje Ci ochronę ubezpieczeniową w razie wyrządzenia krzywdy innej osobie lub zniszczenia jej mienia. Gdy będziesz zobowiązany do naprawienia szkody, ubezpieczyciel przejmie na siebie ekonomiczne skutki następstw tych wydarzeń.

Dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Zwykle wyprawa do USA jest planowana z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Odpowiednio wcześniej bukujesz bilet lotniczy, rezerwujesz hotele, kupujesz bilety na koncert swojej ukochanej gwiazdy i na kilka dni przed wyjazdem łapie Cię ostra grypa… W tym wypadku możesz ubezpieczyć swoje koszty związane anulowaniem podróży, decydując się na koszty rezygnacji od TU Europa.

Sprawdź, jaki zakres obejmuje ubezpieczenie

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz do USA samodzielnie, czy z biurem podróży, sprawdź zakres ubezpieczenia. Ubezpieczenie, które klient otrzymuje w pakiecie z wycieczką ma często zbyt niskie sumy ubezpieczenia. Standardowe ubezpieczenie rzadko obejmuje następstwa chorób przewlekłych, czy skutki uprawiania sportów. Zadbaj o ubezpieczenie, które zagwarantuje odpowiednią do aktywności opiekę medyczną. Szczególnie, jeśli chorujesz przewlekle, planujesz uprawiać sport lub przewidujesz dodatkowe atrakcje.

Życzymy bezpiecznej podróży!

Mamy nadzieję, że już wiesz, jakie ubezpieczenie do USA powinieneś wybrać. Przygotuj się odpowiednio do wymarzonej wyprawy za ocean, gdzie zdrowie ma swoją cenę. Nie bądź mądrym Polakiem po szkodzie i dopasuj ubezpieczenie do własnych potrzeb. Zamiast rachunku na kilkanaście tysięcy dolarów przywieź miłe wspomnienia. To przecież podróż Twoich marzeń.

Travel World USA