Skip to main content
Od ponad 25 lat w Polsce
Ubezpieczenie online w 5 minut
Szybka wypłata odszkodowania

AKTUALNOŚCI

02.02.2016

Nowość w ofercie online TU Europa: OC w życiu prywatnym

TU Europa rozbudowuje ofertę ubezpieczeń dostępnych przez internet. W ostatnim czasie wprowadziło do sprzedaży online nowy produkt – OC w życiu prywatnym. To kolejna, po ubezpieczeniach turystycznych, NNW dla sportowców czy ubezpieczeniu nieruchomości, propozycja firmy dla osób preferujących prosty i szybki zakup polisy.

 - Oprócz sektora bancassurance, który pozostaje naszym głównym źródłem biznesu, stawiamy na nowe kanały dystrybucji i konsekwentnie je rozwijamy. Przykładowo sprzedaż ubezpieczeń turystycznych przez naszą stronę internetową w 2015 r. wzrosła aż o 40 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Jak widać, to perspektywiczny kanał - mówi Jacek Wakulski, dyrektor Pionu Sprzedaży Alternatywnej TU Europa. - Internet przestał być tylko źródłem informacji o ubezpieczeniach, a staje się efektywnym narzędziem wykorzystywanym w dystrybucji produktów finansowych – dodaje.

Zalanie cudzego mieszkania, uszkodzenie samochodu sąsiada w trakcie zabawy przez dziecko, złamana noga przechodnia na śliskim chodniku przed domem, pogryzienie przez psa – polisa OC w życiu prywatnym daje ochronę przed roszczeniami osób poszkodowanych w takich sytuacjach. Upraszczając: jeśli osobie poszkodowanej stanie się krzywda, ubezpieczyciel w imieniu klienta wypłaci odszkodowanie. Mogą to być także sytuacje związane z amatorskim uprawianiem sportu czyli np. potrącenie kogoś podczas jazdy rowerem. Chodzi oczywiście o przypadki określone przez polskie prawo, w których można domagać się odszkodowania. Jeśli osoba poszkodowana wystąpi na drogę prawną, ubezpieczyciel pokryje także koszty postępowania sądowego, koszty zawarcia ugody oraz sfinansuje wynagrodzenia rzeczoznawców.

 OC w życiu prywatnym działa na terenie Polski. Obejmuje nie tylko ubezpieczonego, ale i osoby pozostające z nim we wspólnym gospodarstwie domowym, np. dzieci, partnerów życiowych, teściów, wnuki czy pomoc domową. Sumę ubezpieczenia można dobrać indywidualnie zwiększając ją nawet do 100 000 zł.

 W krajach o wysokiej świadomości prawnej większość społeczeństwa posiada polisę OC. Także w Polsce ludzie są coraz bardziej odważni w dochodzeniu roszczeń. Warto, aby w ślad za wzrostem świadomości prawnej szła chęć ubezpieczenia się od odpowiedzialności cywilnej.

OC w życiu prywatnym jest dostępne na stronie www.tueuropa.pl. Po wyborze najlepszej dla siebie opcji i wypełnieniu prostego formularza klient zostaje przekierowany do systemu płatności elektronicznych, który pozwala od razu zapłacić za ubezpieczenie. Następnie otrzymuje polisę na wskazany przez siebie adres mailowy, dodatkowo dostaje sms-em numer polisy potrzebny do zgłoszenia szkody.  W trakcie zakupu można skorzystać z telefonicznego wsparcia konsultantów, którzy wyjaśnią ewentualne wątpliwości.