Ubezpieczenie podróżne dla obcokrajowców

Opublikowano
ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenie turystyczne w podstawowym pakiecie nie wystarczy, gdy przemieszczamy się poza granicami swojego kraju i mamy do czynienia z nietypowym zdarzeniem, jakim jest wypadek czy nagła choroba. Będziemy wówczas zmuszeni samodzielnie pokryć horrendalne koszty leczenia i przerwać swoją wyprawę. Tego typu sytuacje mogą spotkać Polaków mieszkających na stałe za granicą i cudzoziemców, którzy przybyli do nas w celach turystycznych lub biznesowych. Co zrobić, aby złagodzić skutki takich zdarzeń?

Akcja ratownicza, leczenie i transport

Dla osób przyjeżdzających do Polski z zagranicy oraz dla rodaków mieszkających na stałe
w innym państwie firmy ubezpieczeniowe przygotowały specjalną ofertę, która umożliwia  szeroką pomoc w podroży. Takie ubezpieczenie  obejmuje pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, a także kompleksową pomoc w trakcie wyjazdu oraz wypłatę świadczenia NNW.

Jakie korzyści możesz mieć z rozszerzonego ubezpieczenia turystycznego?

Polisę turystyczną warto rozszerzyć o dodatkowe opcje, które dokupuje się w zależności od własnych potrzeb. To wygodne rozwiązanie pozwalające skonstruować precyzyjny zakres ubezpieczenia, odpowiadający naszym planom wakacyjnym. Może to być np.  opcja ubezpieczenia chroniąca od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Co to oznacza? Jeśli wyruszamy do obcego kraju, nie znamy przepisów, możemy  nieświadomie wyrządzić komuś szkodę. . Przed odpowiedzialnością chroni wówczas polisa OC, która zapewnia pokrycie kosztów odszkodowania dla osób pokrzywdzonych, opłat za wydanie opinii przez rzeczoznawców oraz kosztów sądowych.

Co zrobić z niewykorzystanym biletem na koncert?

Odpowiedź jest prosta. Ubezpieczyć. Kupując np. polisę Go Safe z oferty TU Europa, możesz zdecydować się na opcję ochrony utraty posiadanego biletu w cenie 2,5% jego ceny (do 350 euro).

Ubezpieczenie kosztów biletu na imprezę masową zapewnia zwrot wartości niewykorzystanej wejściówki np. na mecz czy koncert, gdy nagle zachorujesz lub przytrafi ci się wypadek.

Polisę Go Safe możesz rozszerzyć m.in. także o ubezpieczenie bagażu i sprzętu elektronicznego oraz wykupić ubezpieczenie car assistance.

Podstawowy zakres polisy: pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa, transportu w razie nagłego zachorowania czy nieszczęśliwego wypadku, pomocy podczas wyjazdu oraz NNW objęte są kwotą ubezpieczenia
w wysokości 60 000 euro. 

Ponadto w przypadku ubezpieczeń turystycznych TU Europa można liczyć na:

  • spore zniżki za ubezpieczenie ze względu na wiek
  • jednoskładową opłatę dla wszystkich stref świata
  • bezgotówkowe rozliczenie kosztów leczenia
  • brak wkładu własnego w kosztach leczenia przez osobę posiadającą polisę

 

Mnogość ubezpieczeń na rynku umożliwia wybór polisy precyzyjnie dopasowanej do potrzeb konkretnego klienta. .Jeśli jednak nie planujemy podczas wyjazdu aktywności sportowych, nie wykupujmy na siłę takiego ubezpieczenia. Jeżeli jednak chcemy czuć się bezpiecznie za granicą, warto mieć w walizce polisę zapewniającą pokrycie kosztów leczenia, akcji ratowniczej i transportu do kraju. To one najbardziej obciążą naszą kieszeń, gdy przytrafi się coś nieprzewidzianego. Posiadając ubezpieczenie, nie unikniemy oczywiście wypadku czy zachorowania. Zapewnimy sobie jednak komfort związany z udzieleniem pomocy, leczeniem i bezpiecznym powrotem do kraju. Taka polisa to niewielki wydatek w stosunku do kwot, jakie będziemy musieli wydać na operację, pobyt w szpitalu w obcym państwie czy transport medyczny do kraju.    

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się