NNW

Opublikowano
NNW najczęściej kojarzy się z ubezpieczeniem wykupowanym w pakiecie (wraz z obowiązkowym OC) przy ubezpieczeniu samochodu, którym objęci są pasażerowie i kierowca ubezpieczonego pojazdu. Tymczasem ubezpieczenie NNW jest ubezpieczeniem osobowym i nie musi stanowić tylko dodatku do OC. Wiele firm oferuje kompleksowe NNW, które chroni całą rodzinę od zdarzeń losowych, nie tylko podczas wypadków komunikacyjnych.  Przy zakupie NNW warto zwrócić uwagę na jego zakres, sumę ubezpieczenia oraz wyłączenia

NNW – osobna umowa ubezpieczenia albo dodatkowa umowa w ramach ubezpieczenia turystycznego, komunikacyjnego lub na życie. Chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków, np. uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia.

 

NNW najczęściej kojarzy się z ubezpieczeniem wykupowanym w pakiecie (wraz z obowiązkowym OC) przy ubezpieczeniu samochodu, którym objęci są pasażerowie i kierowca ubezpieczonego pojazdu. Tymczasem ubezpieczenie NNW jest ubezpieczeniem osobowym i nie musi stanowić tylko dodatku do OC. Wiele firm oferuje kompleksowe NNW, które chroni całą rodzinę od zdarzeń losowych, nie tylko podczas wypadków komunikacyjnych.

Przy zakupie NNW warto zwrócić uwagę na jego zakres, sumę ubezpieczenia oraz wyłączenia. Na przykład, ubezpieczenie może chronić nas niezależnie od miejsca zdarzenia lub ochrona ograniczona może być jedynie do terytorium Polski. Ważna jest też kwota ubezpieczenia – warto wybierać uśrednione kwoty (między 20 tys. a 100 tys. złotych), by mieć pewność, że odszkodowanie pokryje bardziej skomplikowane leczenie, na które nie uzyskamy refundacji z NFZ. Należy również zwrócić uwagę, że często ubezpieczenie NNW nie obejmuje konsekwencji wypadków, do których doszło pod wpływem alkoholu.

 

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się