Sporty ekstremalne

Opublikowano
Sporty ekstremalne – dyscypliny sportowe, których bezpieczne uprawianie wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi i działania w warunkach dużego ryzyka: sporty powietrzne, kolarstwo górskie, sporty motorowe, wspinaczka wysokogórska, skalna, skałkowa, speleologia, skoki narciarskie, jazda po muldach, skoki akrobatyczne na nartach oraz sporty, w których wykorzystywane są pojazdy poruszające się po śniegu lub lodzie, żeglarstwo powyżej 20 mil morskich od brzegu w charakterze załogi, skoki bunge

Sporty ekstremalne – dyscypliny sportowe, których bezpieczne uprawianie wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi i działania w warunkach dużego ryzyka: sporty powietrzne, kolarstwo górskie, sporty motorowe, wspinaczka wysokogórska, skalna, skałkowa, speleologia, skoki narciarskie, jazda po muldach, skoki akrobatyczne na nartach oraz sporty, w których wykorzystywane są pojazdy poruszające się po śniegu lub lodzie, żeglarstwo powyżej 20 mil morskich od brzegu w charakterze załogi, skoki bungee, jumping, trekking powyżej 3000 m n.p.m..

 

Sporty ekstremalne są coraz popularniejsze, nie tylko wśród młodych osób. Dyscypliny z tej kategorii bardzo często wymagają dużej odwagi i ponoszenia ryzyka. Prawie każda polisa turystyczna może być poszerzona o taką ochronę, lecz nie każda. Przed zakupem należy więc  z uwagą przyjrzeć się zapisom ubezpieczenia. Istotna przy wyborze polisy jest oczywiście suma ubezpieczenia, cena (zwiększona z uwagi na podwyższone ryzyko, jakie ponosi ubezpieczyciel) oraz wyłączenia w OWU.

Warto także wiedzieć, że niektóre towarzystwa stosują rozróżnienie na sporty ekstremalne uprawiane amatorsko i hobbystycznie - cena polisy może zależeć także od tego kryterium.

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się