A co jeśli nie pojadę? Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji

Opublikowano
Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji

Planując urlop z wyprzedzeniem, nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć. Zdarzają się sytuacje losowe, które mogą na dobre pokrzyżować plany wyjazdowe. Choroba dziecka, nagła utrata pracy, czy kradzież dokumentów. Dzięki ubezpieczeniu Koszty Rezygnacji odzyskasz pieniądze, wydane na zaplanowany wcześniej wyjazd.

koszty rezygnacji

Planowanie z dużym wyprzedzeniem

Liczymy na niższe ceny przejazdu i tańsze bilety lotnicze, planując odległe w czasie wakacje. Dzięki temu zwiększa się budżet i można zdecydowanie wydłużyć urlop. Tak robią nie tylko łowcy okazji, ale wszyscy, którzy myślą o podróżowaniu. Niezależnie czy zaplanowałeś wyprawę w góry, wycieczkę na rajską wyspę czy wymarzoną podróż do Stanów. Więcej o ubezpieczeniu do USA przeczytasz na naszym blogu. Planując urlop z dużym wyprzedzeniem, nie jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłości, a życie pisze różne scenariusze, które mogą skutecznie pokrzyżować nasze plany związane z wyjazdem, nawet kiedy jesteśmy najlepszymi organizatorami na świecie. Wtedy przyda się ubezpieczenie Koszty Rezygancji.

Nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć

Do wymarzonego wyjazdu pozostało kilka miesięcy. Czy można mieć pewność, że wszystko uda się zgodnie z planem? Zwykle tak się dzieje, ale są sytuacje, na które nie mamy wpływu: nagłe zachorowanie, utrata pracy czy kradzież niezbędnych dokumentów przed wyjazdem. Rezygnacja z wczasów oznacza odwoływanie opłaconych rezerwacji w hotelach czy rezygnacje z biletów lotniczych, a to wiąże się nie tylko z niepotrzebnymi nerwami, ale także często z utratą wpłaconych pieniędzy. Koszty rezygnacji to ubezpieczenie, które pozwoli bez obawy planować nawet oddalone o kilka miesięcy podróże. W razie nagłego zdarzenia, które spowoduje konieczność rezygnacji z wyjazdu, ubezpieczenie zapewni Ci zwrot kosztów. Koszty Rezygnacji obejmują nie tylko koszty imprezy turystycznej, biletu czy noclegu, ale również inne koszty związane z podróżą, jak np. rejs, transfer z lotniska do hotelu, czarter i najem jachtu, bilet na imprezę masową (koncert lub mecz) oraz warsztaty, szkolenia, kursy i konferencje.

Dla kogo Koszty Rezygnacji?

Dla wszystkich, którzy lubią planować z dużym wyprzedzeniem i dla fanów ofert first minute. To także dobry wybór, dla rodzin z dziećmi, bo jeśli mamy na pokładzie malucha, trudno przewidzieć, co stanie się za pół roku. Nagła chorba albo zwichnięta kostka, sprawią, że nasze plany wyjazdowe zejdą na drugi plan i trzeba zrezygnować z wycieczki. Zastanawiając się nad wyborem wariantu, warto sięgnąć po polisę w wariancie 100% MAX, ponieważ warunkiem wypłaty pieniędzy, jest każdy możliwy do udokumentowania powód, np. choroba psa. Wówczas warunkiem odzyskania kosztów poniesionych w związku z podróżą z tego powodu, jest posiadanie dokumentu, np. od weterynarza, który potwierdzi, że nie mogłeś wyjechać, w związku z opieką nad zwierzakiem. 

Wariant 100% Max to także ochrona na wypadek, jeśli Twoja rezygnacja miałaby nastąpić z powodu choroby przewlekłej, Twojej, towarzysza podróży lub osób bliskich, które z Wami nie podróżują, bądź też ataku terrorystycznego w miejscu, do którego się wybierasz.

Kiedy kupić ubezpieczenie Koszty Rezygnacji

Jeśli do wyjazdu zostało więcej niż 30 dni, to możesz kupić ubezpieczenie. Dokumenty otrzymasz online na e-mail podany w kwestionariuszu. Jeśli zostało mniej niż 30 dni, wówczas

- w wariancie 100% masz 3 dni na zakup ubezpieczenia po dniu zawarcia umowy podróży, ale nie później niż na 7 dni kalendarzowych przed datą rozpoczęcia podróży

- w wariancie 100% Max możesz kupić  ubezpieczenie w dniu zawarcia umowy podróży, ale nie później niż na 7 dni kalendarzowych przed datą rozpoczęcia podróży

Myślałeś kiedyś o wakacjach first minute? Przeczytaj, dlaczego warto planować. 

koszty rezygnacji

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się