A co jeśli nie pojadę? Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji

Opublikowano
Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji

Planując urlop z wyprzedzeniem, nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć. Zdarzają się sytuacje losowe, które mogą na dobre pokrzyżować plany wyjazdowe. Choroba dziecka, nagła utrata pracy, czy kradzież dokumentów. Dzięki ubezpieczeniu Koszty Rezygnacji odzyskasz pieniądze, wydane na zaplanowany wcześniej wyjazd.

koszty rezygnacji

Dla wszystkich, którzy lubią planować

Liczymy na niższe ceny przejazdu i tańsze bilety lotnicze, planując odległe w czasie wakacje.  Dzięki takim działaniom zwiększa się budżet i można zdecydowanie wydłużyć urlop. Tak robią nie tylko łowcy okazji, ale wszyscy, którzy myślą o podróżowaniu. Niezależnie czy chcesz wybrać się w góry, na rajską wyspę czy wymarzoną podróż do Stanów. Zawsze wtedy zastanawiasz się, czy przed wyjazdem nic się nie wydarzy.

Nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć

Do wymarzonego wyjazdu pozostało kilka miesięcy. Czy można mieć pewność, że wszystko uda się zgodnie z planem? Zwykle tak się dzieje, ale są sytuacje, na które nie mamy wpływu: nagłe zachorowanie, utrata pracy czy kradzież niezbędnych dokumentów przed wyjazdem. Odwoływanie opłaconych rezerwacji w hotelach czy rezygnacja z biletów lotniczych wiąże się nie tylko z niepotrzebnymi nerwami, ale także często z utratą wpłaconych pieniędzy.

Koszty rezygnacji to ubezpieczenie, które pozwoli bez obawy planować nawet oddalone o kilka miesięcy podróże. W razie wystąpienia zdarzenia, powodującego konieczność rezygnacji z wyjazdu, ochroni Cię przed stratami finansowymi, związanymi z odwołaniem podróży.

Koszty Rezygnacji obejmują nie tylko koszty imprezy turystycznej, biletu czy noclegu, ale również inne koszty związane z podróżą. Są to np. rejs, transfer z lotniska do hotelu, czarter i najem jachtu, bilet na imprezę masową (koncert lub mecz) oraz warsztaty, szkolenia, kursy i konferencje.

Który wariant wybrać?

Ubezpieczenie występuje w 2 wariantach: 100% i 100% MAX. W pierwszym z nich znajduje się 16 przyczyn rezygnacji z wyjazdu w tym: nieszczęśliwy wypadek, zachorowanie, kradzież auta i dokumentów. Wszystkie przyczyny dokładnie zostały wymienione w ogólnych warunkach ubezpieczenia - OWU.

Natomiast w wariancie 100% MAX przyczyną rezygnacji z wyjazdu może być dodatkowo każdy możliwy do udokumentowania powód jak np. choroba zwierzaka. Wówczas warunkiem odzyskania kosztów poniesionych w związku z podróżą z tego powodu, jest posiadanie dokumentu, np. od weterynarza, który potwierdzi, że nie mogłeś wyjechać, w związku z opieką nad zwierzakiem. 

Wariant 100% Max to także ochrona na wypadek, jeśli Twoja rezygnacja miałaby nastąpić z powodu choroby przewlekłej, Twojej, towarzysza podróży lub osób bliskich, które z Wami nie podróżują, bądź też ataku terrorystycznego w miejscu, do którego się wybierasz.

Kiedy kupić ubezpieczenie Koszty Rezygnacji

Jeśli do wyjazdu zostało więcej niż 30 dni, to możesz kupić ubezpieczenie. Dokumenty otrzymasz online na e-mail podany w kwestionariuszu. Jeśli zostało mniej niż 30 dni, wówczas

- w wariancie 100% masz 3 dni na zakup ubezpieczenia po dniu zawarcia umowy podróży, ale nie później niż na 7 dni kalendarzowych przed datą rozpoczęcia podróży

- w wariancie 100% Max możesz kupić  ubezpieczenie w dniu zawarcia umowy podróży, ale nie później niż na 7 dni kalendarzowych przed datą rozpoczęcia podróży

Przerwanie podróży

Jeśli z przyczyn wymienionych w OWU będziesz musiał przerwać podróż, na przykład przez nagłe wezwanie do pracy, bądź nieszczęście rodzinne, wypłacone zostaną Ci pieniądze za niewykorzystaną część świadczeń, wynikających z umowy podróży, np. noclegi, rezerwacje samochodu czy wyżywienie. 

Zastanawiając się nad wyborem wariantu, warto sięgnąć po polisę w wariancie 100% MAX,  przy planowaniu podróży z odległym terminem 16 powodów, które znajdują się w wariancie 100%, może okazać się niewystarczające. 

Koszty Rezygnacji to również dobry wybór dla osób, które posiadają dzieci. Ich pomysłowość nie zna granic, a ich szalone i niespodziewane przygody mogą skutecznie pokrzyżować plany związane z wyjazdem.

koszty rezygnacji