Ubezpieczenie Roweru - Ubezpieczenia Rowerzysty, OC dla aktywnych - app2U - TU Europa
Skip to main content
Od ponad 25 lat w Polsce
Ubezpieczenie online w 5 minut
Szybka wypłata odszkodowania

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenia turystyczne i sportowe w aplikacji app2U?

app2u ochrona roweru i rowerzysty

Ochrona rowerzysty i roweru

Ubezpieczenie Rowerzysta zapewnia ochronę w zakresie utraty, uszkodzenia, zniszczenia roweru, NNW, OC i pomoc assistance. Rozszerz ochronę o Kradzież roweru i nie obawiaj się parkowania na mieście!

app2u tylko wtedy kiedy potrzebujesz

Tylko na czas, kiedy potrzebujesz

Czeka Cię aktywny weekend? Ubezpiecz się tylko na wybrany przez siebie czas - możliwość ochrony min. na 4 godziny lub dłużej.

Kitesurfing

Szeroka lista aktywności

Z ubezpieczeniem Aktywny Ja możesz do woli uprawiać swoje ulubione amatorskie aktywności, np. jazdę na rowerze, nartach, snowboardzie, kitesurfing, windsurfing, pływanie kajakiem, paintball i inne. 

Ochrona - COVID-19 koronawirus

Ochrona w zakresie COVID-19

Ubezpieczenie Turysta zapewnia ochronę w przypadku zachorowania na COVID-19 do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia.

Zakres ubezpieczeń z kategorii Sport i podróże w aplikacji app2U

Ubezpieczenie zapewni Ci ochronę w razie nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą Cię spotkać na wyjeździe lub podczas różnych aktywności. Wybierz produkt dopasowany do Twoich potrzeb i zapoznaj się z jego zakresem ochrony.

Pobierz bezpłatną aplikację i ciesz się ochroną już dziś!

App Store
IOS Icon
Google PlayNajczęściej zadawane pytania
Czy mogę ubezpieczyć używany rower, który od kogoś kupiłem?
Tak, pod warunkiem, że do transakcji doszło legalnie i posiadasz dowód zakupu fabrycznie nowego roweru, np. paragon lub fakturę, a rower ma nie więcej niż 5 lat.
Czy mogę ubezpieczyć rower osoby niepełnoletniej?
Tak. Wówczas umowa jest zawierana między rodzicem lub opiekunem a TU Europa. W takiej sytuacji rodzic jest osobą ubezpieczającą rower.
Czy mogę ubezpieczyć rower na mniej niż 10 000 zł?
Tak. Sumę ubezpieczenia roweru stanowi cena zakupu fabrycznie nowego roweru z uwzględnieniem jego stopnia zużycia według stosowanej przez nas tabeli amortyzacji. W ubezpieczeniu app2U cena zakupu fabrycznie nowego roweru nie może być niższa niż 200 zł i wyższa niż 10 000 zł.
Na czym polega udział własny w szkodzie?

Jeżeli udział własny w szkodzie wynosi np. 15% to znaczy, że wysokość odszkodowania zostanie przed wypłatą pomniejszona o 15%.

Ubezpieczenia dla rowerzystów od A do Z

Rower to Twój ulubiony środek transportu? Jeździsz na dwóch kołach do pracy i już zapomniałeś, czym są uliczne korki? Uwielbiasz rowerowe wycieczki z rodziną lub przyjaciółmi? Spędzasz wakacje na swoim jednośladzie? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, nasza oferta powstała z myślą o Tobie. Sprawdź szczegóły. Skorzystaj z naszej oferty, a już zawsze będziesz czuł się pewnie i bezpiecznie na rowerze i to bez względu na sytuację. Wydaje Ci się, że ubezpieczenie roweru jest drogie i skomplikowane? Obawiasz się kruczków? 

Ubezpieczenie roweru - na czym polega

Ubezpieczenie rowerowe gwarantuje ochronę życia i zdrowa cyklisty oraz samego pojazdu. Najczęściej obejmuje OC rowerzysty, ochronę przed kradzieżą pojazdu oraz NNW rowerzysty, czyli zabezpieczenie na wypadek następstw nieszczęśliwych wypadków. Chociaż ubezpieczenie roweru nie należy do grupy tych obowiązkowych, warto o nie zadbać, szczególnie jeśli często poruszasz się rowerem. U nas możesz wykupić ubezpieczenie obowiązujące w naszym kraju i za granicą. Decyzja należy do Ciebie. Powiedź nam, na czym najbardziej Ci zależy i jakiego zakresu ochrony oczekujesz, a my zajmiemy się resztą. 

Ubezpieczenie roweru - dlaczego warto

Rower coraz częściej wygrywa z innymi środkami transportu. Jeśli sam niedawno przesiadłeś się z samochodu na rower, dobrze wiesz, co mamy na myśli. Dzięki temu nie tylko omijasz miejskie korki, ale dbasz o środowisko, a przede wszystkim — o siebie. Codzienny ruch to lepsza kondycja i mniej kilogramów. Niestety, cykliści to najsłabiej chroniona grupa uczestników ruchu drogowego. Liczby nie kłamią. Dane, które udostępniła polska policja pokazują, że w okresie od stycznia do lipca 2020 roku zdarzyło się aż 2075 wypadków z udziałem rowerzystów. Ponad 1890 osób poszkodowanych w tych zdarzeniach to właśnie rowerzyści. Do większości wypadków dochodzi z winy kierowców samochodów, którzy uważają, że są panami szosy i mają pierwszeństwo w każdej sytuacji. W takim starciu poszkodowanym jest zawsze rowerzysta. Dzięki ubezpieczeniu NNW w takiej sytuacji możesz otrzymać świadczenie. Pieniądze będziesz mógł wykorzystać na leczenie i rehabilitację. Ryzyko wypadku lub kolizji to nie jedyny problem cyklistów. Przypomnij sobie, ile razy drżałeś z obawy o swój rower, gdy zostawiałeś go w piwnicy albo w miejscu publicznym. Z roku na rok rowery są coraz lepsze, a co za tym idzie — coraz droższe. Nic dziwnego, że stały się częstym łupem złodziei. Ubezpieczenie roweru od kradzieży może wydawać się niepotrzebnym wydatkiem, dopóki nie stracisz swojego jednośladu. Wprawdzie nie zastąpimy policji i nie odzyskamy roweru, ale wypłacimy Ci odszkodowanie, dzięki któremu będziesz mógł kupić nowy rower. Taki zakup i to z własnej kieszeni może mocno nadwyrężyć Twój domowy budżet. A przecież rower to Twoje główny środek transportu i pasja. W takiej sytuacji to nie tylko strata o charakterze materialnym. To zdarzenie może skutecznie utrudnić Ci codzienne życie. Sądzisz, że Ciebie to nie dotyczy; że kradzieże zdarzają się stosunkowo rzadko? Spójrzmy chociażby na Kraków, w którym miłośników dwóch kółek jest zdecydowanie najwięcej. W 2019 roku, w okresie wakacyjnym, doszło w tym mieście do 144 kradzieży, rok później było ich już 188. A przecież są to jedynie kradzieże zgłoszone na policję. Co gorsza, ten negatywny trend rośnie i nic nie zapowiada, że w kolejnych latach miałoby się to zmienić. To tylko statystyki, ale za każdą z tych liczb kryje się skradziony rower i poszkodowany rowerzysta. Co się stanie, gdy to Ty padniesz ofiarą złodziei, a Twój rower nie będzie ubezpieczony? Dobrze wiesz, jakie są szanse, że policja znajdzie “zgubę”. Nie pozostanie Ci nic innego, jak kupić nowy rower. Stać Cię na to? Ubezpieczenie roweru to szansa, że unikniesz tego zbędnego i nieplanowanego wydatku.

Ubezpieczenie OC dla rowerzysty - na czym polega

Jako rowerzysta możesz być sprawcą wypadku lub kolizji. Poszkodowani to najczęściej piesi. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej OC to rodzaj finansowego zabezpieczenia, które chroni Cię, gdy wyrządzisz szkodę osobom trzecim. Działa podobnie jak OC posiadacza samochodu, z tym że dotyczy innego środka transportu — roweru. W jakich sytuacjach sprawdzi się OC ? Gdy potrącisz pieszego, a on wskutek zderzenia dozna uszczerbku na zdrowiu, np. złamania ręki lub nogi, wypłacimy osobie poszkodowanej świadczenie w ramach Twojego ubezpieczenia OC. Podobnie, gdy zarysujesz karoserię samochodu, uszkodzisz zderzak, silnik lub chłodnicę albo w jakiś inny sposób nieumyślnie zniszczysz samochód. Bez OC dla rowerzysty, jako sprawca, będziesz musiał pokryć taką szkodę z własnej kieszeni i to bez względu jej na wysokość. Niespodziewany wydatki i problemy z tym związane mogą kosztować Cię wiele nerwów. Polisa OC to Twoja szansa na spokojne wycieczki rowerowe czy drogę do pracy. Nawet jeśli dojdzie do nieprzewidzianego zdarzenia, dzięki ubezpieczeniu możesz otrzymać wsparcie finansowe ze swojej polisy.

Ubezpieczenie OC rowerzysty - czy zawsze działa

Każde ubezpieczenie, także OC, zawiera listę wyłączeń oraz wykluczeń odpowiedzialności. Są to sytuacje, w których ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Do najczęstszych zaliczamy umyślne działanie lub jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu. Zawierając z nami umowę, będziesz wiedział dokładnie, co zawiera oferta OC i jakie wykluczenia obejmuje. U nas nie znajdziesz kruczków prawnych i zapisów drobnym druczkiem. Działamy zawsze na jasnych zasadach, dbając o dobro naszych klientów. Możesz liczyć na nasze wsparcie na każdym etapie. Jeśli masz pytania związane z ubezpieczeniem OC lub chcesz zapytać o konkretny punkt umowy OC, ekspert TU Europa wyjaśni Ci wszystko krok po kroku. Wierzymy bowiem, że świadomy klient, to klient zadowolony.

OC rowerzysty - od czego zależy składka

Składka za ubezpieczenie OC zależy od wysokości sumy gwarancyjnej, nie ma nic wspólnego z ceną i wiekiem roweru. Ubezpieczenie OC dla rowerzysty to najprostszy sposób, żeby ustrzec się przed nieprzewidzianymi wydatkami, które będziesz musiał ponieść jako sprawca szkody wyrządzonej osobie trzeciej.

OC rowerzysty - na ile się ubezpieczyć

Jeśli suma gwarancyjna OC będzie zbyt niska, istnieje ryzyko, że wypłacone odszkodowanie nie pokryje ewentualnych szkód i strat, poniesionych przez osobę poszkodowaną. Dlatego w app2U oferujemy stałą, wysoką sumę gwarancyjną — 50 000 zł.  Należy zwrócić uwagę, że świadczenie wypłacane w ramach Twojej polisy rowerowej może przybierać różne formy — jednorazowego zadośćuczynienia, a nawet stałego świadczenia, jeśli na skutek wypadku poszkodowany nie jest w stanie podjąć pracy. Dlatego suma, na jaką chcesz wykupić ubezpieczenie rowerowe powinna być adekwatna do Twojego stylu życia i tego, jak często jeździsz na rowerze. Jeśli jest to Twój główny środek transportu i np. jeździsz nim codziennie do pracy, warto pomyśleć o wyższej sumie gwarancyjnej niż w przypadku, gdy wsiadasz na rower sporadycznie, np. tylko w okresie letnim. W tym drugim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie krótkoterminowe, które znajdziesz w naszej ofercie. O wyższej sumie gwarancyjnej powinny również pomyśleć osoby, które prawie nigdy nie rozstają się ze swoim jednośladem. Na jaką kwotę możesz wykupić ubezpieczenie OC dla rowerzysty? W app2U suma gwarancyjna OC wynosi 50.000 zł – do tej kwoty odpowiadamy za szkody na osobie, do 10.000 zł za szkody w mieniu, a do 5.000 zł za szkody wyrządzone w mieniu wypożyczonym (rower, rower elektryczny, hulajnoga, hulajnoga elektryczna, narty, deska snowboardowa, z których korzystasz na podstawie umowy najmu).

Ubezpieczenie casco roweru - kiedy się przyda

Wypadki chodzą po ludziach, nawet jeśli jeżdżą na rowerze. Przypomnij sobie, ile razy zdarzyło Ci się przewrócić albo zdarzyć z pieszym, a nawet z samochodem? Sytuacji nie ułatwia z pewnością rosnąca popularność hulajnóg elektrycznych. Z roku na rok pojazdy te mają coraz większe możliwości i mogą osiągać zawrotną prędkość, nawet do 60 km/h. Chociaż obowiązuje ograniczenie prędkości — na ulicy do 20 km/ h, a na chodniku — do 8 km/h, w praktyce różnie z tym bywa. Czy jesteś pewien, że Twój rower wyjdziecie z takiego zderzenia z hulajnogą bez szwanku? W każdej z tych sytuacji ubezpieczenie casco roweru jest na wagę złota — i to dosłownie. Ubezpieczenie dla rowerzysty chroni zarówno właściciela jak i sam pojazd w razie wypadku, kradzieży z włamaniem lub zdarzenia losowego, np. pożaru. Tak, jak w przypadku ubezpieczenia OC, pełną listę wyłączeń odpowiedzialności znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Jeśli dojdzie do jednego ze zdarzeń, które zostały wymienione w OWU, wypłacimy Ci odszkodowanie w ramach Twojej polisy rowerowej. Jeżeli rower został uszkodzony, zwrócimy Ci koszty jego naprawy, jeżeli utraciłeś rower - otrzymane środki z polisy możesz przeznaczyć na zakup nowego sprzętu.

Ubezpieczenie casco roweru - jaka suma będzie odpowiednia

Jeśli zainwestowałeś w drogi sprzęt i nie wyobrażasz sobie, życia bez swojego ukochanego jednośladu, nie oszczędzaj na polisie dla rowerzysty. Niech suma ta będzie adekwatna do ryzyka, które ponosisz każdego dnia i ceny Twojego roweru. W przeciwnym razie, ewentualne nie pokryje szkody, tzn. poniesione straty będą dużo większe niż środki z ubezpieczenia i pieniądze po prostu nie wystarczą na naprawę lub zakup nowego roweru. W app2U pakiet Rowerzysta obejmuje: casco roweru, NNW, OC w życiu prywatnym i assistance. Nie ma możliwości kupienia tylko casco roweru i ubezpieczenia OC. Suma ubezpieczenia dla ubezpieczenia casco roweru to cena zakupu fabrycznie nowego roweru z uwzględnieniem jego stopnia zużycia według stosowanej przez nas tabeli amortyzacji. Cena zakupu fabrycznie nowego roweru nie może być niższa niż 200 zł ani wyższa niż 10.000 zł.

Ubezpieczenie NNW - pomoc w razie wypadku

Wypłata świadczenia z ubezpieczenia NNW to realne wsparcie finansowe po wypadku. Pieniądze z polisy wypłacimy, jeśli dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci rowerzysty. Środki z ubezpieczenia mogą zostać przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, leków, pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji po wypadku. W ramach ubezpieczenia app2U NNW można kupić w pakiecie Aktywny Ja z OC w życiu prywatnym albo w pakiecie Rowerzysta z casco roweru, ubezpieczeniem OC i assistance. SU NNW jest stała i wynosi 15.000 zł. Składka za NNW zależy więc tylko od wybranej długości okresu ochrony. Składka za NNW nie zależy od ceny i wieku roweru.

Ubezpieczenie pozostawionego bez opieki roweru na wypadek kradzieży, czyli nie musisz być stratny

Kradzieży rowerów jest z roku na rok coraz więcej. Złodzieje stają się coraz bardziej pomysłowi, bo dobry rower jest w cenie. Dla miłośników dwóch kółek utrata roweru to prawdziwy dramat. Z dnia na dzień kończą się rowerowe wycieczki, a do pracy znów musisz dojeżdżać samochodem lub komunikacją miejską. Jeśli choć raz padłeś ofiarą kradzieży wiesz, że o odzyskaniu roweru możesz często tylko pomarzyć. Wówczas pojawia się dylemat: kupić tańszy model, czy zaoszczędzić i za jakiś czas kupić coś lepszego? Dla zapalonego cyklisty to bardzo trudny wybór. Jeśli wykupisz ubezpieczenie, rower będziesz mógł kupić szybciej niż myślisz, ponieważ otrzymasz odszkodowanie adekwatne do poniesionej straty, w ramach sumy ubezpieczenia, na jaką ubezpieczyłeś rower. Jak to działa? Zanim obejmiemy jednoślad ochroną w ramach ubezpieczenia app2U, przymocuj rower zabezpieczeniem przeciwkradzieżowym (zapięcie kabłąkowe (szeklowe) ze stali z zamkiem, U-lock lub zapięcie składane o grubości minimum 5 mm, którego nie można otworzyć bez właściwego klucza lub szyfru) do trwałego elementu (np. stojaka rowerowego) w sposób uniemożliwiający zdjęcie zabezpieczenia bez jego otworzenia, następnie zrób, za pomocą aplikacji app2U, zdjęcie przypiętego roweru w miejscu, którym ma być chroniony. Jeśli w czasie trwania ochrony lokalizacja się zmieni, wystarczy, że ponownie wykonasz zdjęcie przeparkowanego i zabezpieczonego roweru. Gdy rower zostanie skradziony, w ciągu 6 godzin od zdarzenia sfotografuj korzystając z aplikacji app2U miejsce, z którego sprzęt zniknął.

Ubezpieczenie roweru - ile kosztuje ubezpieczenie rowerowe

Tak jak wspominaliśmy, cena ubezpieczenia rowerowego, czyli składka, zależy od:

- sumy ubezpieczenia, czyli kwoty, na jaką ubezpieczasz swój jednoślad,

- wybranej długości ochrony,

- zakresu ubezpieczenia (w ramach ubezpieczenia app2U masz do wyboru pakiet Rowerzysta lub pakiet Kradzież roweru).    

Ubezpieczenie rowerowe na Twoich zasadach

Zastanawiasz się, na jaką sumę ubezpieczyć rower? Jaki rodzaj ochrony wybrać? Chcesz poznać zakres ochrony i pełną listę wykluczeń? Skontaktuj się z nami. Ekspert TU Europa pomoże Ci wybrać najlepsze ubezpieczenie na rower, szczegółowo odpowie na wszystkie Twoje pytania i objaśni zapisy umowy. Z nami możesz czuć się pewnie podczas każdej trasy rowerowej.

  

app2U button