Skip to main content
Od ponad 25 lat w Polsce
Ubezpieczenie online w 5 minut
Szybka wypłata odszkodowania

Gwarancje turystyczne

 

Gwarancja turystyczna zapewnia wymagane przez prawo zabezpieczenie dla podróżnych na wypadek niewypłacalności firmy.

 

Jest przeznaczona dla: organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych.

 

Działa w sytuacji gdy: ogłosisz swoją niewypłacalność. Gwarantujemy wtedy:

- zapłatę kwoty niezbędnej na pokrycie kosztów kontynuacji imprezy turystycznej przez podróżnych lub kosztów powrotu podróżnych do kraju

- zwrot opłat wniesionych przez podróżnych na imprezę turystyczną lub usługę przedsiębiorcy ułatwiającemu nabywanie powiązanych usług turystycznych

-zwrot części wpłat wniesionych przez podróżnych na imprezę turystyczną lub usługę przedsiębiorcy ułatwiającemu nabywanie powiązanych usług turystycznych.

 

Co od nas otrzymujesz: gwarancję ubezpieczeniową wystawioną na rzecz marszałka województwa, która jest zgodna z ustawowym wzorem.

 

Należymy do czołówki ubezpieczycieli na rynku turystycznym wg wartości udzielonych gwarancji ubezpieczeniowych dla touroperatorów.

Udzieliliśmy gwarancji wiodącym touroperatorom na polskim rynku, m.in. Rainbow Tours oraz Grecos Holiday.

Ofertę gwarancji ubezpieczeniowej przygotowujemy indywidualnie na podstawie złożonego wniosku.


Przedstawiony opis prezentowanego produktu ubezpieczeniowego nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisu art. 66 Kodeksu cywilnego.

 

Dokumenty do pobrania

I. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i potrzebna jest Ci gwarancja ubezpieczeniowa do 7.500 EUR na terytorium RP lub krajów mających lądową granicę z RP, pobierz i wypełnij poniższe dokumenty:

 

II. Jeśli prowadzisz działalność inną niż wymieniona w pkt. I, pobierz i wypełnij poniższe dokumenty:

 

WRÓĆ