Ubezpieczenie najemcy MyRent - jeśli jesteś lokatorem - Tu Europa
Skip to main content
Od 25 lat w Polsce
Ubezpieczenie online w 5 minut
Szybka wypłata odszkodowania

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie MyRent?

Jeśli nie jesteś właścicielem lokalu, który zamieszkujesz, warto zapewnić sobie ochronę w razie różnych sytuacji losowych oraz ubezpieczyć przedmioty i ruchomości, które w nim posiadasz.

 

Chronimy Twoje rzeczy (ubezpieczenie MyRent)

Chronimy Twoje rzeczy

Komputer, sprzęt RTV i AGD, aparat fotograficzny, a nawet rośliny doniczkowe. Z MyRent możesz chronić wszystko, co posiadasz w mieszkaniu – nawet jeśli jest tylko wynajęte.

Kup online w 5 minut

raty

Płatności ratalne

Nie musisz płacić całej kwoty od razu – dzięki dogodnym ratom i systemowi PayU możesz ją rozłożyć na nieobciążające budżetu składki miesięczne (od 250 zł).

Fachowiec na wezwanie (ubezpieczenie MyProperty)

Szybka pomoc fachowca

Coś się zepsuło, a wynajmujący nie ma czasu sie tym zająć? MyRent zapewni Ci szybką pomoc np. hydraulika, szklarza, elektryka w ramach ochrony Home Assistance.

Pomoc prawnika

Pomoc w sporach prawnych

Obawiasz się sporów z właścicielem mieszkania albo sąsiadami? W ramach dodatkowej ochrony “Asysta prawna” gwarantujemy pomoc również w takich przypadkach.

Przeczytaj więcej o asyście prawnej

 

Zniżki

 • -10%

  Do -10% za zabezpieczenia przeciwkradzieżowe (drzwi antywłamaniowe, alarm, alarm z grupą interwencyjną) w ubezpieczeniu ruchomości od kradzieży

Zakres ubezpieczenia

Dopasuj zakres ubezpieczenia MyRent do Twoich potrzeb, określając wartość przedmiotów, które chcesz ubezpieczyć, zagrożenia, przed którymi chcesz się chronić, oraz wskazując sumę ubezpieczenia.

  OBLICZ SKŁADKĘ
stałe elementy

Ubezpieczenie stałych elementów od pożaru, zdarzeń losowych i dewastacji

Zdarzeniami losowymi są: deszcz nawalny, pożar, eksplozja, grad, huragan, zalanie, lawina, osuwanie się ziemi, przepięcie, trzęsienie ziemi, uderzenie pioruna, uderzenie pojazdu, upadek drzewa lub masztu, upadek statku powietrznego, zaleganie śniegu i lodu, zapadanie się ziemi, dym i sadza, huk ponaddźwiękowy.

 

 

do 250 000 zł

 

 

ruchomości zdarzenia losowe

Ubezpieczenie ruchomości domowych od pożaru, zdarzeń losowych, akcji ratowniczej i dewastacjiRuchomości domowe to mienie należące do Ciebie lub Twoich bliskich znajdujące się w ubezpieczanej nieruchomości, np. sprzęty RTV i AGD, odzież, sprzęt turystyczny i sportowy, gotówka, zwierzęta domowe, wózki dziecięce. Ruchomości objęte są ochroną od zdarzeń losowych, akcji ratowniczej i dewastacji. Dodatkowo możesz rozszerzyć zakres ubezpieczenia o szkody powstałe na skutek kradzieży z włamaniem, rabunku oraz rabunku poza miejscem ubezpieczenia

do 250 000 zł

home assistance

Home AssistanceW ramach pakietu Home Assistance możesz skorzystać z interwencji specjalisty (hydraulika, elektryka, dekarza, technika urządzeń grzewczych, stolarza, specjalisty od stolarki aluminiowej lub pcw). Zapewnimy Ci dozór mienia, a także zorganizujemy i pokryjemy Tobie i członkom Twojej rodziny koszty zakwaterowania, w przypadku zajścia zdarzenia losowego, kradzieży z włamaniem.

TAK

  OBLICZ SKŁADKĘ

Ochrona dodatkowa

Rozszerz podstawowy zakres ubezpieczenia o opcje dodatkowe i bądź spokojny o swoje bezpieczeństwo i finanse w razie niespodziewanych sytuacji.

 • powódź

  Powódź

  Jeśli chcesz zapewnić ochronę swojego mienia znajdującego się w wynajmowanej nieruchomości na wypadek powodzi.

  Jak to działa?

 • stłuczenie szklanych przedmiotów

  Stłuczenie szklanych przedmiotów

  Jeśli chcesz zapewnić ochronę szklanym przedmiotom znajdującym się w lokalu, takim jak okna, akwaria, lustra i inne.

  Jak to działa?

 • OC lokatora

  OC w życiu prywatnym oraz OC lokatora

  Jeśli wyrządzisz krzywdę innej osobie, w tym właścicielowi mieszkania lub uszkodzisz jej mienie, wypłacimy świadczenie ubezpieczeniowe osobie poszkodowanej.

  Jak to działa?
 • asysta prawna

  Asysta prawna

  Jeśli chcesz zapewnić sobie ochronę prawną i wsparcie profesjonalnego prawnika w przypadkach problemów prawnych, np. z osobą, od której wynajmujesz nieruchomość, sąsiadami.

  Jak to działa?

 • powódź

  Powódź

  Jeśli chcesz zapewnić ochronę swojego mienia znajdującego się w wynajmowanej nieruchomości na wypadek powodzi.

  Jak to działa?
  stłuczenie szklanych przedmiotów

  Stłuczenie szklanych przedmiotów

  Jeśli chcesz zapewnić ochronę szklanym przedmiotom znajdującym się w lokalu, takim jak okna, akwaria, lustra i inne.

  Jak to działa?
  OC lokatora

  OC w życiu prywatnym oraz OC lokatora

  Jeśli wyrządzisz szkodę w nieruchomości, którą wynajmujesz, pokryjemy koszty zniszczeń do wysokości poniesionej szkody.

  Jak to działa?
  asysta prawna

  Asysta prawna

  Jeśli chcesz zapewnić sobie ochronę prawną i wsparcie profesjonalnego prawnika w przypadkach problemów prawnych, np. z osobą, od której wynajmujesz nieruchomość, sąsiadami.

  Jak to działa?

Jak kupić ubezpieczenie?

Kup online

Wybierz produkt, który Cię interesuje i kup ubezpieczenie online

Zadzwoń do nas

telefon 801 500 300

Pomożemy Ci wybrać rozwiązanie najlepsze dla Ciebie

 

 

My zadzwonimy

Zamów rozmowę

Oddzwonimy w dogodnym dla Ciebie terminie

Najczęściej zadawane pytania
 Czy mogę ubezpieczyć lokal, w którym zarejestrowana jest działalność gospodarcza?
Tak, możesz ubezpieczyć nieruchomość, w której zarejestrowana jest działalność gospodarcza, ale nie może to być inna działalność niż działalność o charakterze biurowym. Dodatkowo, powierzchnia użytkowa przeznaczona do prowadzenia takiej działalności nie może przekraczać 50% całej powierzchni użytkowej nieruchomości.
Czy bank będzie honorować ubezpieczenie od TU Europa do kredytu?
 Każdy bank w swoich własnych regulacjach zastrzega, jaki powinien być minimalny zakres ubezpieczenia nieruchomości. Nasze ubezpieczenie obejmuje ochroną nieruchomość aż od 18 zdarzeń losowych oraz, za dodatkową opłatą, również od powodzi.
Jaka jest maksymalna suma ubezpieczenia?
Dom lub mieszkanie może być ubezpieczone na sumę maksymalnie 1,5 mln zł. Należy pamiętać, że suma ubezpieczenia nieruchomości odpowiada jej wartości rynkowej (w przypadku mieszkań) lub wartości odtworzeniowej (w przypadku domów, których wiek nie przekracza 40 lat).
Czy mogę nałożyć cesję na Wasze ubezpieczenie?
Tak, możesz scedować prawa i obowiązki wynikające z zawartej umowy ubezpieczenia na wskazaną przez siebie osobę fizyczną lub prawną (np. bank). W tym celu w procesie zakupu należy wybrać bank, na który powinna być ustanowiona cesja lub skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta.
Czy mam się spodziewać wizyty rzeczoznawcy w celu ustalenia wartości nieruchomości?
Ocena wartości nieruchomości należy do Ciebie. Nie przewidujemy wizyt rzeczoznawcy w celu ustalenia wartości nieruchomości.
Czy mogę płacić ratalnie?
Składka za ubezpieczenia może być płacona jednorazowo lub w 12. ratach miesięcznych (od 250 zł).