Jakie wybrać ubezpieczenie na narty

Opublikowano
Jakie wybrać ubezpieczenie na narty

Jazda na nartach daje wiele frajdy, ale z uprawianiem tego sportu wiąże się także ryzyko kontuzji. Dobre ubezpieczenie turystyczne wprawdzie nie zapobiega upadkom, ale sprawi, że nie będziemy narażeni na finansowe konsekwencje związane z leczeniem urazów. Przygotuj się do sezonu i pamiętaj o dobrym ubezpieczeniu. 

ubezpieczenie na narty

Dobre ubezpieczenie na narty tylko wtedy spełni swoją funkcję, jeśli zakres ochrony dopasujemy do własnych potrzeb, a sumy ubezpieczenia wystarczą na rekompensatę szkód. Ubezpieczenie wyjazdu na narty za granicę powinno obejmować koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, wysoką sumę OC, a także koszty poszukiwania i ratownictwa oraz ochronę sprzętu sportowego.

Ubezpieczenie turystyczne w góry

Wypadki na nartach najczęściej zdarzają się na stokach. Jeżeli za granicą nieszczęśliwie połamiemy nogi czy zerwiemy więzadła, to nie damy rady sami dotrzeć do lekarza. Służby ratownicze ściągną nas wówczas ze stoku i zwiozą toboganem (górskimi saniami) albo znacznie droższym śmigłowcem do szpitala. A za granicą - inaczej niż w Polsce, taka pomoc jest płatna. Dobre ubezpieczenie turystyczne pokryje kosztów ratownictwa i sprawi, że rachunek za akcję ratowniczą pokryje ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie turystyczne narciarskie

W krytycznej sytuacji docenimy także ubezpieczenie kosztów leczenia, które zapewni nam zwrot kosztów opieki medycznej niezależnie od tego, czy skorzystamy z usług publicznej, czy prywatnej służby zdrowia. Ubezpieczenie kosztów leczenia przydaje się mimo tego, że w państwach Unii Europejskie na podstawie karty EKUZ możemy skorzystać z państwowych przychodni i szpitali w nagłych przypadkach na takich samych zasadach, jak obywatele państwa, w którym się znajdujemy. EKUZ zapewnia tylko podstawową opiekę i nie pokryje kosztów leczenia w prywatnych placówkach ani kosztów ratownictwa górskiego, dlatego ubezpieczenie turystyczne podczas wyjazdu w góry jest bardzo ważne. Po kontuzji przyda się też ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, dzięki któremu dostaniemy pieniądze za uszczerbek na zdrowiu. Pozwoli to np. na pokrycie wydatków na leczenie i rehabilitację po powrocie do kraju.

Ubezpieczenie sprzętu sportowego

Narciarski sprzęt sportowy jest cenny i również możemy objąć go ubezpieczeniem. Trzeba jednak pamiętać, że polisa zapewnia ochronę tylko wtedy, gdy sprzęt jest pod opieką. Odszkodowanie otrzymamy, gdy zniszczymy narty podczas upadku, ale już nie w sytuacji, gdy ktoś je nam ukradnie w czasie, gdy pozostawimy je bez opieki. Ubezpieczenie ITravel chroni sprzęt w podróży i jeśli ulegnie zniszczeniu, otrzymasz odszkodowanie.

Kiedy wykupić OC

Ważnym elementem polisy narciarskiej jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC). Przyda się, gdy z naszej winy zderzymy się z innym narciarzem i wyrządzimy mu szkodę. W krajach alpejskich jest wysoka świadomość praw przysługujących poszkodowanym, a roszczenia po uszkodzeniu ciała potrafią sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nigdy nie wiemy, na kogo wpadniemy na nartach. W zeszłym roku głośno było o pechowcu z Polski, który potrącił jednego z prezesów z londyńskiego City. Prezes po wypadku przez dłuższy czas nie mógł pracować, a sprawca zdarzenia musiał mu zapłacić za utracone dochody. Jeśli nasze ubezpieczenie narciarskie będzie zawierać OC, wydatki tego typu pokryje ubezpieczyciel, jak w przypadku ubezpieczenia ITravel, które jest dedykowane narciarzom i snowboardzistom.

Ubezpieczenie online narty

W górach często zdarzają się wypadki, dlatego nie warto ryzykować i wyjeżdżać bez odpowiedniego ubezpieczenia. Wysoka suma ubezpieczenia nie sprawi, że wypadki nas ominą, ale w razie ich wystąpienia uzyskamy odpowiednie wsparcie finansowe. Dla początkujących i zaawansowanych narciarzy ubezpieczenie za granicą jest tak samo obowiązkowe. Ubezpieczenie dla fanów białego szaleństwa jest dostępne online a jego zakup jest prosty i można dokonać go w każdej chwili – nawet w drodze na stok. Jeśli jednak kupisz ubezpieczenie ITravel przebywając za granicą Polski, ochrona rozpocznie się dopiero po 2 dniach od zakupu ubezpieczenia. Przygotuj się do sezonu z głową – pamiętaj o ubezpieczeniu.

ubezpieczenie na narty

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się