AKTUALNOŚCI

14.12.2010

Spółki Europa w czołówce Finansowej Ligi Mistrzów

Spółki Grupy Kapitałowej Europa znalazły się w pierwszej dziesiątce Finansowej Ligi Mistrzów wg rankingu Gazety Finansowej, która wspólnie z Centrum Badań Społeczno - Finansowych opracowała zestawienie najbardziej stabilnych instytucji finansowych w Polsce.


Obie Spółki zajęły bardzo wysokie pozycje: TU na Życie Europa S.A. znalazło się na 2. miejscu, a TU  Europa S.A. uzyskało 10. pozycję.

Cieszy nas fakt, że Europa oceniana jest jako wyjątkowo bezpieczny i stabilny partner dla rynku. Jesteśmy jak dobrze rozpędzona lokomotywa, odnotowujemy dynamikę wzrostu wręcz niespotykaną na polskim rynku ubezpieczeń. Dzięki koncentracji na działaniach poza tradycyjnymi formami sprzedaży ubezpieczeń z powodzeniem konkurujemy z największymi graczami na rynku - powiedział Jacek Podoba, Prezes Zarządu TU Europa S.A., TU na Życie Europa S.A.

- Innowacyjność produktowa, wnikliwa obserwacja rynku, wyjątkowa elastyczność oraz szybkość działania profesjonalnego zespołu ekspertów przekłada się na tak silną pozycję Europy wśród największych instytucji rynku finansowego. - dodaje.

W rankingu uwzględniono dynamikę przychodów uzyskanych w pierwszych półroczach lat 2008/2009 i 2009/2010 oraz wielkość przychodów osiągniętych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2010 roku.

Wszelkie prawa zastrzeżone © TU Europa SA 2017