Ubezpieczenie Psa i Kota - Ubezpieczenia Zwierząt Online - app2U - TU Europa
Skip to main content
Od ponad 25 lat w Polsce
Ubezpieczenie online w 5 minut
Szybka wypłata odszkodowania

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie Pies i kot w aplikacji app2U?

app2u koszty leczenia i transport

Koszty leczenia i transportu


Jeśli Twój pies lub kot ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi, pokryjemy koszty jego leczenia oraz zorganizujemy transport do oraz ze wskazanej placówki weterynaryjnej.

app2u ochrona przed szkodami

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Jeśli Twój kot lub pies wyrządzi krzywdę innej osobie lub uszkodzi je mienie, wypłacimy świadczenie ubezpieczeniowe osobie poszkodowanej.

app2u pomoc w poszukiwaniach

Pomoc w poszukiwaniach


Jeśli Twój pupil zaginie lub zostanie skradziony, pomożemy w ogranizacji jego poszukiwań.

app2u tylko wtedy kiedy potrzebujesz

Tylko na czas, kiedy potrzebujesz


Ubezpiecz zwierzaka tylko na wybrany przez siebie czas - możliwość ochrony od 24 godzin do 30 dni.

Zakres ubezpieczenia Pies i kot w aplikacji app2U

Ubezpieczenie psa i kota to propozycja dla osób, które poszukują ochrony dla swojego pupila w sytuacji, gdy ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi lub będzie konieczna pomoc w organizacji jego poszukiwań, kiedy zaginie lub zostanie skradziony. Dodatkowo chronimy właściciela zwierzaka przed skutkami finansowymi szkód wyrządzonych przez psa lub kota osobom trzecim (ubezpieczenie OC).


  

Zakres Suma ubezpieczenia
Odpowiedzialność cywilna (OC)

50 000 zł

Koszty leczenia po nieszczęśliwym wypadku (NW)

1 000 zł

Pomoc assistanceW ramach assistance zapewniamy pomoc w przypadku nieszczęśliwego wypadku zwierzęcia:
a) wizytę u weterynarza,
b) transport do i od weterynarza,
c) infolinię weterynaryjną.

Zapewniamy również pomoc w organizacji poszukiwania zwierzęcia, jeśli został on zgubiony bądź skradziony.

Limity w ramach assistance psa lub kota wynoszą:
a) koszty leczenia weterynaryjnego - 1 000 zł/1 raz,
b) transport do placówki weterynaryjnej oraz z placówki weterynaryjnej do wskazanego miejsca - 500 zł/2 razy,
c) infolinia weterynaryjna - bez limitu,
d) pomoc w organizacji poszukiwań psa lub kota - organizacja/1 raz.

Szczegółowy zakres assistance znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

TAK


   

Ważne informacje dot. ubezpieczenia Pies i kot

  • Ubezpieczenie działa na terenie Europy, łącznie z Polską.Europa to dla nas następujące kraje i miejsca: Albania, Algieria, Andora, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Egipt, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Izrael, Kazachstan, Liban, Libia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Maroko, Monako, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tunezja, Turcja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wyspa Guernsey, Wyspa Jersey, Wyspa Man, Wyspy Owcze, Wyspy Svalbard i Jan Mayen.
  • Ochrona rozpocznie się zaraz po opłaceniu składki i trwa min. 24 godziny, a max. 30 dni
  • Zanim obejmiemy Twoje psa lub kota ochroną, zrób zdjęcia pupila za pomocą aplikacji.

 

 

W jakich sytuacjach ubezpieczenie nie działa?

 

Nie ponosimy odpowiedzialności:

 

  • za koszty leczenia w wyniku nagłego zachorowania psa lub kota,
  • w sytuacji, gdy pies lub kot nie posiadał ważnej książeczki zdrowia.

 

Pełna lista wyłączeń znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Pobierz bezpłatną aplikację i ciesz się ochroną już dziś!

App Store
IOS Icon
Google PlayNajczęściej zadawane pytania
Mój pies ma 2 lata, czy mogę go ubezpieczyć?
 Tak, ubezpieczamy psy i koty w każdym wieku.
Mój piesek to mieszaniec, tzw. kundelek, czy mogę go ubezpieczyć?
 Oczywiście, u nas nie ma żadnych ograniczeń czy wyłączeń ze względu na rasę.
Czy są karencje w przypadku ubezpieczenia psa?
 Nie, w przypadku ubezpieczenia krótkoterminowego, okres karencji nie obowiązuje. Zwierzę jest objęte ochroną od pierwszego dnia po opłaceniu składki.

Ubezpieczenia psa lub kota - chroń swojego pupila

Traktujesz swojego zwierzaka jak członka rodziny? Gdyby coś mu się stało, zrobisz wszystko, żeby mu pomóc? Chroń zwierzaka każdego dnia. Sprawdź naszą ofertę. Ubezpieczenie Pies i kot to ochrona wypadkowa dla zwierzaka i polisa dla jego właściciela. 

Ubezpieczenie psa lub kota - co obejmuje

Ubezpieczenie psów lub kotów obejmuje między innymi: zwrot kosztów leczenia zwierzaka (ubezpieczenie zdrowotne psa), w związku z nieszczęśliwym wypadkiem lub chorobą, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, gdy pies wyrządzi szkodę lub narazi na utratę zdrowia i życia osoby trzecie; polisę śmierci psa lub kota, z której będziesz mógł pokryć koszty uśpienia, skremowania i pochówku swojego czworonożnego przyjaciela. Często, ubezpieczenie zadziała również, gdy Twój czworonożny przyjaciel zaginie. 

Ubezpieczenie zwierząt - dlaczego warto?

- Ubezpieczenie zdrowotne lub w przypadku nieszczęśliwego wypadku

Średnia długość życia psa to 10—13 lat, a kota 2—16 lat, w zależności od rasy i ogólnego stanu zwierzątka. Każdemu właścicielowi psa lub kota zależy, aby jego pupil cieszył się długim i szczęśliwym życiem. Dzięki rozwojowi medycyny to możliwe. Obecnie, zwierzętom wykonuje się trudne i skomplikowane zabiegi, które ratują sprawność, a niejednokrotnie — są jedyną szansą na to, by zwierzątko przeżyło, np. po potrąceniu przez samochód. Niestety, długie leczenie, rehabilitacja i zabiegi medyczne zwierząt nie są refundowane tak, jak w przypadku ludzi. A to oznacza, że wszystkie koszty spadają na barki właściciela czworonoga. Niejednokrotnie koszty leczenia są jednak tak wysokie, że przekraczają możliwości finansowe przeciętnej rodziny. Wówczas, pomimo rozpaczy i ogromnego bólu, właściciel podejmuje decyzję o uśpieniu zwierzęcia, by zakończyć jego cierpienie. To ogromna trauma dla właścicieli czworonoga, szczególnie jeślli jednym z nich jest dziecko. Jak wytłumaczyć maluchowi, że rodzice nie mają pieniędzy na wyleczenie ukochanego pieska lub kotka? Ten czarny scenariusz nie musi się spełnić. Ubezpieczenie zdrowotne dla psa lub kota to polisa, dzięki której pokryjesz koszty leczenia zwierzęcia, jeśli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku.Często ubezpieczenie pokrywa niezbędne koszty leczenia psa lub kota po nieszczęśliwym wypadku, któremu ulegnie zwierzak. 

- Ubezpieczenie OC dla właściciela psa lub kota

Pies lub kot jest Twoim najlepszym przyjacielem i obrońcą. Wierzy i ufa Ci bezgranicznie. Traktuje Cię jak członka własnego stada. Niestety, zdarza się, że dla obcych nie jest już taki miły. Jeśli zdarzyło się, że Twój pupil pogryzł buty gościom albo co gorsza — nasikał w nie, to dobrze wiesz, co mamy na myśli. Czasem dochodzi również do gorszych incydentów. Wyobraź sobie taką sytuację. Twój pies jest energiczny i lubi się bawić. Naskakuje na Twoją sąsiadkę, która ma już swoje lata. Starsza kobieta upadła tak nieszczęśliwie, że w konsekwencji zbija drogie, korekcyjne okulary, łamie rękę i trafia do szpitala. Chociaż Twój pies nie jest agresywny i chciał się pobawić, Tobie wcale nie jest do śmiechu. Okazuje się bowiem, że okulary emerytki kosztowały 1500 zł i będziesz musiał kupić nowe z własnej kieszeni, jeśli Twój pies nie miał polisy. To spory, nieprzewidziany wydatek, który uszczupli Twój domowy budżet. Czy jest jakiś sposób, aby tego uniknąć? Oczywiście! Bądź mądry przed szkodą. Ubezpiecz się, a podobne sytuacje przestaną być dla Ciebie problemem. Ubezpieczenie OC pokryje naprawę szkód wyrządzonych przez czworonoga — począwszy od zniszczonej kanapy u znajomych, na leczeniu poszkodowanego np. wyniku pogryzienia, kończąc.

Ubezpieczenie zwierząt - co obejmuje i jak działa 

Ubezpieczenie OC dla właścicela psów i kotów

Jeśli jesteś kierowcą to wiesz, czym jest OC samochodu i jak działa. To przecież obowiązkowa polisa dla wszystkich właścicieli samochodów. A czym jest tak właściwie ubezpieczenie OC właściciela psów lub kotów? Jest to tzw. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jak działa? Środki z polisy zostaną wypłacone, gdy Twój pupil wyrządzi szkodę osobom trzecim, zniszczy ich mienie lub w wyniku jego działania dojdzie do częściowego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu, np. w wyniku pogryzienia lub zadrapania.

Ubezpieczenie wypadkowe dla psa lub kota - na czym polega

Ubezpieczenie zwierząt zadziała, gdy pies lub kot ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi np. zostanie potrącony przez samochód. Wówczas pieniądze z polisy będziesz mógł przeznaczyć na leczenie pupila.

Ubezpieczenie zwierząt - lista ryzyk i wykluczeń

Ubezpieczenie na kota lub psa, tak jak każda polisa, zawiera listę ryzyk i wykluczeń. Ryzyka, to sytuacje, w których ubezpieczenie zadziała i będziemy mogli wypłacić środki z polisy. Z kolei wykluczenia to zdarzenia, które uniemożliwiają wypłacenie świadczenia ubezpieczeniowego. 

Ubezpieczenie psa lub kota - przykładowa lista ryzyk

W przypadku ubezpieczenia OC zwierzęcia może to być:

- pogryzienie osoby trzeciej lub innego zwierzęcia,
- zniszczenie lub uszkodzenie mienia przez Twojego pupila,
- uszczerbek na zdrowiu osoby trzeciej w wyniku zachorowania zwierzęcia. 

W przypadku nieszczęśliwego wypadku lub zachorowania zwierzaka polisa pokryje koszty:

- wizyty u weterynarza,
- diagnostyki i leczenia,
- zakupu leków,
- operacji. 

Ubezpieczenie na psa - wykluczenia

Wykluczenia dotyczą najczęściej celowego działania lub niedopatrzenia ze strony właściciela. Przykładowo, może to być szczucie psa, w wyniku, którego dochodzi do pogryzienia osób trzecich, niewłaściwe zabezpieczenie ogrodzenia, brak aktualnej książeczki zdrowia, obrażenia na ciele zwierzęcia, które świadczą o znęcaniu się czy nagła śmierć zwierzęcia. 

Na jaką kwotę wykupić ubezpieczenie dla zwierząt?

To, na jaką kwotę wykupisz ubezpieczenie dla swojego czworonożnego przyjaciela, zależy tylko od Ciebie. Do wyboru masz kilka wariantów cenowych. Często Suma ubezpieczenia zdrowotnego psa lub kota zaczyna się już od 5000 zł, OC — od 50 00 zł, a ubezpieczenie śmierci zwierzęcia od 1500 zł. 

Ubezpieczenie psa lub kota - cena

Cena składki ubezpieczeniowej, w przypadku polisy dla czworonogów, zależy od sumy ubezpieczenia, zakresu ochrony, okresu ubezpieczenia, wieku i rasy zwierzęcia. W przypadku dużych i bardziej agresywnych ras musisz przygotować się na większy wydatek niż w przypadku maleńkich psiaków, które nie są w stanie nikomu wyrządzić krzywdy. Koszt polisy zależy również od wieku psa, dlatego jeśli chcesz zaoszczędzić, ubezpiecz psa, kiedy jest jeszcze szczeniakiem. 

A jak robimy to w app2U?

Ubezpiecz psa lub kota online, bez wychodzenia z domu, dzięki naszej aplikacji App2U Zapomnij o swoich obawach i ciesz się każdą, wspólnie spędzoną chwilą. U nas ubezpieczysz swojego czworonożnego przyjaciela, psa lub kota, bez wychodzenia z domu, szybko i wygodnie, dzięki aplikacji app2U.  Wystarczy, że uzupełnisz krótki formularz,  zrobisz zdjęcie swojemu pupilowi, zaznaczasz, że chodzi o ubezpieczenie zwierzęcia i określasz długość polisy. Ubezpieczenie psa lub kota online to wygodne i szybkie rozwiązanie. 

Ubezpieczenie psa lub kota 

To propozycja dla osób, które poszukują ochrony dla swojego zwierzęcia w sytuacji, gdy ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi oraz pomocy w organizacji poszukiwań, gdy pupil zaginie lub zostanie skradziony. Dodatkowo chronimy przed skutkami szkód wyrządzonych przez psa lub kota (OC).

Dla kogo?

Dla osób, które posiadają psa lub kota i w trosce o swoje zwierzę chcą mieć dostęp do usług weterynaryjnych oraz chcą otrzymać pomoc w organizacji poszukiwań psa lub kota. 

FAQ - najczęstsze pytania

Co obejmuje ubezpieczenie?

- Koszty leczenia weterynaryjnego poniesione na niezbędne z punktu widzenia medycznego leczenie psa lub kota w związku z jego nieszczęśliwym wypadkiem.
- Transport do placówki weterynaryjnej oraz z placówki weterynaryjnej do wskazanego miejsca.
- Infolinię weterynaryjną.
- Pomoc w organizacji poszukiwań psa lub kota.
- Ubezpieczenie OC - jeśli Twoje zwierzę wyrządzi krzywdę innej osobie lub uszkodzi jej mienie, wypłacimy świadczenie ubezpieczeniowe osobie poszkodowanej.

Gdzie działa ubezpieczenie?

Europa łącznie z Polską – listę krajów znajdziesz w OWU.

Kiedy działa ubezpieczenie?

Ochrona rozpocznie się zaraz po opłaceniu składki i trwa 1 dzień lub kilka dni, maksymalnie 30 dni.

Ważne informacje - co musisz wiedzieć?

- Zanim obejmiemy Twojego psa lub kota ochroną, zrób zdjęcia pupila za pomocą aplikacji.
- Limity w ramach ubezpieczenia assistance psa lub kota wynoszą:
  a) koszty leczenia weterynaryjnego – 1 000 zł/1 raz,
  b) transport do placówki weterynaryjnej oraz z placówki weterynaryjnej do wskazanego miejsca — 500 zł/2 razy,
  c) infolinia weterynaryjna — bez limitu,
  d) pomoc w organizacji poszukiwań psa lub kota – organizacja/1 raz.

- Możesz odstąpić od umowy ubezpieczenia.

W jakich sytuacjach ubezpieczenie nie działa?

Nie ponosimy odpowiedzialności:

- za koszty leczenia w wyniku nagłego zachorowania psa lub kota,
- w sytuacji, gdy pies lub kot nie posiadał ważnej książeczki zdrowia.

Pełną listę wyłączeń znajdziesz w § 8, 43 i 55 OWU.

 

 

app2U button