Zaplanuj bezpiecznie swój urlop - ubezpieczenie koszty rezygnacji

Opublikowano
koszty rezygnacji

Chcesz kupić z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem wyjazd na wczasy albo bilet na samolot, ale boisz się, że z powodu zdarzenia losowego, którego nie jesteś w stanie przewidzieć, nie będziesz mógł wyjechać? Nie musisz obawiać się, że wpłacone pieniądze przepadną, ponieważ możesz ubezpieczyć koszty związane z anulowaniem podróży.

Anna z Markiem od dawna marzą o podróży na Dominikanę. Udało im się znaleźć okazję – wyjazd first minute za 3 500 zł od osoby/tydzień. Dodatkowo chcieli wykupić jeszcze kurs nurkowania. Wyjazd jest dopiero za pół roku, a w tym czasie wiele może się wydarzyć. Marek chciałby zmienić pracę, a mama Anny jest starszą osobą i często niedomaga, do tego Anna i Marek starają się o dziecko. Cena wyjazdu  jest teraz okazyjna, a za parę miesięcy taka nie będzie. Co mają zatem zrobić: zaryzykować i kupić wczasy czy zrezygnować z nich z obawy, że z powodu zdarzeń losowych nie będą mogli wyjechać?

Dylemat ten można rozwiązać, ubezpieczając koszty związane z wyjazdem. Polisa ta zapewni zwrot kosztów imprezy turystycznej, jeśli z ważnych powodów nie można udać się na opłacone wakacje.

Koszty Rezygnacji z szerokim zakresem ochrony

Każdy ubezpieczyciel sam określa, jakie świadczenia wchodzą w zakres ochrony i kiedy można kupić ubezpieczenie. Towarzystwo Ubezpieczeń Europa rozszerzyło jesienia 2016 roku ochronę ubezpieczeniową dla osób, które chcą zabezpieczyć swoje finanse związane z podróżą. Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji obejmuje teraz nie tylko zwrot kosztów imprezy turystycznej, biletu czy noclegu, ale również rejsu, transferu z lotniska do hotelu, wynajęcia jachtu, biletu na imprezę masową czy szkolenia. Jeśli z ważnych przyczyn klient nie będzie mógł skorzystać np. z wykupionej wycieczki, przelotu czy wynajętego jachtu, dzięki polisie otrzyma 100 proc. zwrot wydanych pieniędzy.

Co to oznacza w praktyce? Wyjazd turystyczny to często nie tylko koszty samej imprezy czy biletu lotniczego. To także wydatki na kurs językowy, wycieczki fakultatywne czy czarter jachtu. W przypadku Anny i Marka ochrona ubezpieczeniowa oprócz kosztów imprezy obejmuje także wydatki poniesione na kurs nurkowania.

Dużo czasu na zakup polisy

Przeważnie ubezpieczenie kosztów rezygnacji można kupić jedynie w ciągu kilku dni od zakupu imprezy turystycznej, biletu podróży czy noclegu. Klienci TU Europa mają możliwość zakupu ubezpieczenia w dowolnym terminie, pod warunkiem, że od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia do terminu rozpoczęcia podróży pozostało więcej niż 60 dni. Za zakup polisy w terminie powyżej 7 dni składka jest tylko nieznacznie wyższa niż w wariancie z określonym terminem zakupu ubezpieczenia.

Polisa działa w razie zdarzeń wymienionych w ogólnych warunkach ubezpieczenia i zależnych od wybranego wariantu polisy. W najszerszym wariancie ochrony ubezpieczenie Koszty Rezygnacji zabezpiecza nie tylko na wypadek, gdy odwołanie wyjazdu nastąpi z takich przyczyn jak nagła choroba ubezpieczonego oraz śmierć, wypadek czy choroba kogoś z jego rodziny, ale nawet wtedy gdy podróż nie odbędzie się z innego możliwego do udokumentowania powodu.

 

 

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się