Ubezpieczenie dla dziecka

Opublikowano
ubezpieczenie dla dziecka

Bezpieczeństwo jest dla każdego rodzica sprawą priorytetową, a wyobraźnia dzieci potrafi nie raz zaskoczyć niejednego dorosłego. Na szczęście możesz zabezpieczyć swoją pociechę przed następstwami nieszczęśliwych wypadków odpowiednim ubezpieczeniem.

Rodzice chcą chronić swoje dzieci niezależnie od ich wieku. Powtarzają im jak mantrę: uważaj, nie ruszaj, zostaw to i ciągle tłumaczą, dlaczego nie wolno. Kontrola i czuwanie są wpisane w rodzicielski instynkt. Dzięki tym radom wierzą, że ochronią dziecko przed wypadkiem na rowerze, wspinaczką na płoty i wysokie drzewa bądź ugryzieniem przez psa. Dzieci chcą jednak poznawać świat po swojemu, dlatego warto je odpowiednio chronić. Jeśli przydarzy się nieszczęśliwy wypadek, dobra polisa wesprze w powrocie do zdrowia dziecka.

Szkolne ubezpieczenie „po kosztach”

Najczęściej sprawy związane z ubezpieczeniem załatwione są w szkołach z początkiem roku szkolnego. Rodzice wtedy zgadzają się na grupowe ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, bo w szkole „pani kazała". Pewnie nie raz usłyszałeś to od swojego dziecka. Formalności załatwiane są niedbale i szybko, a najważniejsze informacje o ubezpieczycielu i sumie ubezpieczenia są pomijane. Decydując się na taką polisę, kupujesz kota w worku.

Grupowe ubezpieczenia

Grupowe polisy zapewniają niedostateczną ochronę, biorąc pod uwagę liczbę wypadków, które dzieją się w szkołach. Pewnie nigdy się nad tym nie zastanawiałeś, ale przypomnij sobie teraz historię, w której córka koleżanki niefortunnie upadła i złamała rękę. Leżała w szpitalu, przeszła operację i kosztowną  rehabilitację. Za to zdarzenie rodzicie dostali odszkodowanie - kilkaset złotych, które wystarczyło na kilka sesji z rehabilitantem. Za resztę zapłacili sami. To nie czarny scenariusz, tylko historia z życia wzięta. Pewnie teraz się zastanawiasz, jakie powinno być dobre ubezpieczenie dla dziecka? Postaramy się przedstawić rozsądne rozwiązanie.

Czym jest suma ubezpieczenia?

To kwota stanowiąca górną granicę odpowiedzialności ubezpieczyciela. Wybierając polisę dla dziecka, należy zwrócić uwagę na sumę, która powinna być realna i stosunkowo wysoka, ponieważ nieszczęśliwy wypadek z uszczerbkiem na zdrowiu oznacza wypłatę procentu sumy ubezpieczenia. Jeśli dziecko uprawia sport, warto pomyśleć o wysokiej sumie ubezpieczenia. 

Procent uszczerbku na zdrowiu

To sposób, w który najczęściej oblicza się sumę, która zostanie wypłacona na rzecz ubezpieczonego. Zakładając, że suma ubezpieczenia wynosi 10 tysięcy złotych a uszczerbek na zdrowiu to 1% -  np. za złamany ząb wówczas ubezpieczyciel wypłaci tylko 100 zł! Biorąc pod uwagę koszty leczenia stomatologicznego, jest to suma, która pokryje zaledwie koszt wizyty. Cała suma ubezpieczenia zostałaby wypłacona tylko w wypadku śmierci. Dlatego wybierając polisę dla dziecka, podejdź do tematu świadomie i rozsądnie, z myślą o przyszłości dziecka.

Szkolna polisa – tylko w drodze do i ze szkoły

Niestety tak działają najczęściej zbiorowe ubezpieczenia szkolne. Dodatkowo nie chronią dzieci przez cały rok, tylko w trakcie roku szkolnego. Jeśli do wypadku dojdzie w wakacje – kiedy dzieci są wyjątkowo aktywne, ubezpieczenie nie zadziała. Dobra polisa, powinna chronić dziecko zawsze.  

Zakres ubezpieczenia 

To określenie tzw. ryzyk  czyli niebezpieczeństw, które objęte są ochroną ubezpieczeniową. W przypadku szkolnych polis zakres działania jest bardzo wąski, dlatego przy zakupie polisy należy dobrze zapoznać się z wyłączeniami – czyli przypadkami, w których ubezpieczenie nie zadziała. Przykładem wyłączenia grupowej polisy szkolnej może być nawet gra w piłkę. Warto mieć świadomość, że ochrona ubezpieczeniowa nie obejmuje wszystkich urazów spowodowanych nieszczęśliwym wypadkiem, któremu może ulec dziecko.

Dobra polisa dla dziecka powinna być nie tylko finansowym świadczeniem związanym z uszczerbkiem na zdrowiu dziecka – bo pieniądze to jedno, tylko kompleksową ochroną, która zapewni mu pomoc związaną z konsekwencjami wypadku. To czas pobytu w szpitalu, operacje, rehabilitacje czy świadczenia rentowe. Dobre polisy zapewniają nawet pomoc korepetytora dla dziecka, które nie może chodzić do szkoły. Pamiętaj też, że wszystkie świadczenia wykonywana są w ramach limitów, które wiążą się z sumą ubezpieczenia.

Grupa Europa przy współpracy z partnerami biznesowymi oferuje ubezpieczenie dla dzieci.

Ubezpieczenie Pomoc dla dziecka PAYBACK w największym programie bonusowym w Polsce. To ubezpieczenie assistance, dzięki któremu można otrzymać szybki dostęp do lekarzy specjalistów w razie niespodziewanych zdarzeń dotyczących dzieci: wypadków i nagłych zachorowań. Dzięki niemu można również zamówić wizytę domową lekarza i skorzystać z telefonicznych konsultacji medycznych. 

dostęp do wielu bezpłatnych badań.

Dlatego dobrym rozwiązaniem, będzie troska o jego przyszłość i zakup rozsądnego ubezpieczenia.

 

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się