aJak dojechać z lotniska Milas-Bodrum do centrum?

Jak dojechać z lotniska Milas-Bodrum do centrum?

Opublikowano
Jak dojechać z lotniska Milas-Bodrum do centrum?

Planujesz urlop w Turcji, a hotel, w którym się zatrzymasz znajduje się w Bodrum? Lądujesz na lotnisku w Milas-Bodrum? Musisz na własną rękę dotrzeć na miejsce i zastanawiasz się, jak to zrobić i który środek transportu będzie najlepszy? Sprawdź, jak dojechać z lotniska Milas-Bodrum do centrum miasta, ile czasu Ci to zajmie i jaki jest koszt takiego przejazdu.

Lotnisko Milas-Bodrum – najważniejsze informacje

Lotnisko Milas-Bodrum to jeden z dwóch międzynarodowych portów lotniczych w Bodrum. Lotnisko oddalone jest od Bodrum o ok. 36 km, a od Milas o zaledwie 16 km. Warto podkreślić, że infrastruktura tego portu lotniczego na przestrzeni lat bardzo się rozwinęła. W 2000 roku powstał nowy terminal, obsługujący loty międzynarodowe. Na terenie obiektu znajdują się kawiarnie, restauracje, bank, poczta, kantor, punkt medyczny, parking (krótkoterminowy oraz długoterminowy) oraz liczne bankomaty. Pasażerowie mogą również wynająć prywatny samochód. W 2010 roku ten port lotniczy obsłużył ok. 3 000 000 podróżnych. Lotnisko Milas-Bodrum cieszy się dobrą opinią wśród pasażerów, jednak część z nich narzeka, że trzeba długo czekać na odprawę bagażową.

Jak dojechać z lotniska Milas-Bodrum do centrum

Lotnisko Milas-Bodrum znajduje się przy autostradzie D330, którą można dotrzeć zarówno do Bodrum, jak i do Milas. Autobusy lotniskowe kursują na trasie port lotniczy-dworzec autobusowy. Do dyspozycji podróżnych są również taksówki, a także komunikacja publiczna. Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Jak dojechać z lotniska Milas-Bodrum do centrum autobusem

Pierwsza opcja to podróż autobusem MUTTAŞ. Rozkład jazdy jest dopasowany do godzin przylotów, jednak w przypadku drogi powrotnej autobus przyjeżdża 2h przed planowanym odlotem. Cena biletu to ok. 45 TL, czyli niecałe 7 zł. Jeśli zdecydujesz się na ten środek transportu, pamiętaj, żeby mieć przy sobie gotówkę, ponieważ na ten moment jeszcze nie można płacić kartą. Aktualny rozkład autobusu możesz znaleźć pod tym linkiem: https://ulasim.muttas.com.tr/. Alternatywą dla transportu publicznego jest autobus lotniskowy, HAVAS. Rozkład jazy oraz koszt przejazdu możesz sprawdzić na stronie: https://havas.net/. A ile trwa podróż z lotniska Milas-Bodrum do centrum autobusem? W zależności od natężenia ruchu i korków, ok. 45-50 minut i to bez względu na to, którego przewoźnika wybierasz. Przygotuj się jednak na to, że autobus nie zawiezie Cię pod sam hotel. Być może będziesz musiał przesiąść się do minibusa lub wezwać taksówkę.

Jak dojechać z lotniska Milas-Bodrum do centrum taksówką

Taksówka to zdecydowanie najwygodniejszy środek transportu. Szczególnie, jeśli podróżujesz z dziećmi, a na dodatek masz ze sobą spory bagaż. Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Minimalna opłata to 30TL. Na szczęście taryfy nie dzielą się na dzienne i nocne. Dzięki temu podróżując nocą, nie zapłacisz więcej. Za to obowiązują dodatkowe opłaty za każdą minutę, w której taksówkarz na Ciebie czeka –- 0,70 TL. Poniżej przedstawiamy orientacyjne ceny za taksówkę w 2023 roku:

  • cena włączenia taksometru wynosi 12,40 TL,
  • 0-5 km – opłata za taksówkę wynosi 11 TL/km,
  • 6-15 km – opłata za taksówkę wynosi 9,5 TL za km,
  • 16-30 km –opłata za przejazd taksówką wynosi 8,5 TL za km,
  • 31-50 km – opłata za przejazd taksówką wynosi 7,5 TL za km,
  • ponad 51 km - opłata za taksówkę wynosi 7 TL za km.

Jak dojechać z lotniska Milas-Bodrum do centrum transportem prywatnym

Jeśli nie liczysz się z kosztami i chcesz szybko dotrzeć pod sam hotel, a priorytetem jest dla Ciebie wygoda, skorzystaj z prywatnego transferu. Do wyboru masz kilka przewoźników, takich jak np. Easybook Transfers, Easybook Transfers, Easybook Airport VIP Transfers czy Tranigo.

Jak dojechać z lotniska Milas-Bodrum do centrum miasta – podsumowanie

Jak łatwo się domyślić najtańszą formą transportu z lotniska Milas-Bodrum do centrum miasta jest autobus lotniskowy lub publiczna komunikacja. W tym przypadku musisz jednak dopasować się do rozkładu jazdy i liczyć się z podróżą w zatłoczonym pojeździe. Po kilkugodzinnym locie, z dziećmi i bagażami nie zawsze będzie to najlepsze rozwiązanie. Z drugiej strony podróż taksówką lub skorzystanie z prywatnego transferu to dodatkowe koszty. Wszystko zależy więc od tego, na czym Ci zależy, czy chcesz zaoszczędzić, czy podróżować w komfortowych warunkach i szybko dotrzeć na miejsce.

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (1 ocen)
  • Podziel się