Gdzie na wakacje w 2021 roku - 5 najlepszych kierunków|Tu Europa|

Gdzie na wakacje w 2021 roku - 5 najlepszych kierunków

Opublikowano
Gdzie na wakacje w 2021 roku - 5 najlepszych kierunków

Rok 2021 to drugi - i oby ostatni - rok pandemii koronawirusa. Odpocząć jednak trzeba i można! Gdzie na wakacje 2021? Jakie są najpopularniejsze kierunki? Gdzie wypocząć? Oto 5 najciekawszych miejsc na tegoroczny urlop!

Egzotyka - Dominikana, Meksyk, Zanzibar

Marzenie o egzotycznych wakacjach towarzyszy wielu Polkom i Polakom. Takie kierunki to gwarancja znakomitej pogody, aksamitnego piasku, ciepłych wieczorów i pięknego błękitu mórz i oceanów. Szczególnie polecane są w okresie polskie zimy lub jesieni, ale wiele osób wybiera się tam również w wakacje. Przed wyjazdem warto zapoznać się z informacjami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie znajdziemy aktualne wiadomości dotyczące obostrzeń, testów i sytuacji w danym kraju. 

Kierunki egzotyczne to najczęściej lot samolotem trwający od 8 do 12 godzin. Na Dominikanę, do Meksyku czy na Zanzibar latają samoloty bezpośrednio z Polski, co jest jedną z największych zalet tych miejsc. Jeśli chcemy egzotyki to najlepszą opcją w tym roku będą te miejsca, w które można polecieć bezpośrednio z Polski i w którym sytuacja pandemiczna jest pod kontrolą.  

Stąd propozycje takie jak Dominikana, Meksyk czy Zanzibar. Są to destynacje, do których można dolecieć bezpośrednio z Polski - zarówno kupując pakiet przelot i hotel w biurze podróży, jak i decydując się na zakup samego biletu i nocleg we własnym zakresie. 

Morze Śródziemne - Grecja, Malta, Hiszpania

Klasyka polskiego wypoczynku ostatnich lat - Grecja, Hiszpania. W tej ostatniej coraz bardziej przesuwamy się na Majorkę i Minorkę, a szczególnie na atlantyckie już Wyspy Kanaryjskie (Teneryfa, Fuertaventura, Gran Canaria). Wyspy to w ogóle znakomity pomysł na urlop. Na samym Morzu Śródziemnym jest ich kilka tysięcy. Te turystycznie najpopularniejsze to greckie (Kreta, Rodos, Kos, Mykonos), hiszpańskie (Minorka, Majorka) oraz Malta - szczególnie Malta wydaje się być atrakcyjnym kierunkiem turystycznym ze względu na planowane rządowe dofinansowania dla turystów. . Wszystkie te kraje utrzymują się w dużej mierze z turystyki i w 2021 roku zadbają o to, by bezpiecznie tą turystykę uruchomić.  

Z wysp najciekawsze i najbardziej różnorodne wydają się te greckie. Największa z nich, Kreta, to różnorodność, której mogą pozazdrościć inne obszary geograficzne. Znajdziemy tu plaże kamieniste, żwirowe, piaszczyste rodem z Karaibów. Do tego dużo historii, mitologii, a także świetna kuchnia. O greckiej gościnności wspominać nie trzeba. A dodatkowo w tym roku Grecy są wygłodniali turystów i zrobią wszystko, byście poczuli się tu jak na najlepszych wakacjach w życiu. 

Polska

Najbliżej, ale jednocześnie też chyba najciekawiej, bo wciąż zaskakuje. W tegoroczne wakacje opcji jest wiele, ale ciekawe wydają się z jednej strony miejsca ciągle nieodkryte - jak choćby Roztocze, Kaszuby, Podlasie czy Wielkopolska. Interesującą opcją wydają się niewielkie pensjonaty, domy do wynajęcia w tych regionach. Z drugiej strony Polska dysponuje coraz ciekawszą bazą większych hoteli, także nad morzem, w których można wypocząć w bezpieczny sposób, bo takie miejsca muszą przestrzegać określonych reguł reżimu sanitarnego. 

Jeśli więc wybieracie się na rodzinny urlop to w Polsce śmiało można znaleźć nieosiągalne jeszcze kilka lat temu hotele w stylu all inclusive, z basenami, animacją dla dzieci i wysokimi standardami bezpieczeństwa sanitarnego. Naprawdę wakacje w Polsce mogą być znakomite.  

Chorwacja, Czarnogóra, Albania

Jeśli chcemy pojechać za granicę, chcemy mieć gwarancję dobrej pogody i ciepłej wody w morzu, a dodatkowo chcemy skorzystać z własnego transportu samochodowego to ciekawą opcją wydają się Bałkany - szczególnie najbliższa Chorwacja. Autem można również pojechać do Czarnogóry czy Albanii, ale to już dłuższa wyprawa. Warto pomyśleć jednak o transporcie lotniczym. Bałkany to znakomite miejsce na urlop. 

Egipt i Izrael

Klasyka polskiego wypoczynku to od lat Egipt. Jest to zróżnicowany kraj, który poza kurortami nad Morzem Śródziemnym (Hurghada, Sharm el Sheik) oferuje też te nad Morzem Czerwonym (Marsa el Alam). W Egipcie mamy gwarancję pogody, a dodatkowo można nie tylko siedzieć na plaży czy nad basenem, ale również zwiedzać (kto nie chciałby zobaczyć piramid). 

Co ciekawe, pobyt w Egipcie można połączyć z wizytą w najbardziej gorącej obecnie destynacji na świecie - Izraelu. Jeśli zdecydujemy się na wyjazd nad Morze Czerwone to stamtąd bardzo blisko jest do izraelskich zabytków i w ten sposób można odwiedzić Ziemię Świętą, a więc kolejną Mekkę turystów z całego świata. Dodatkowo Izrael to jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie jeśli chodzi o koronawirusa. To światowy lider szczepień, który już otworzył bary, restauracje i zabytki. To może być znakomity pomysł na wakacje. Pamiętajmy tylko, żeby mieć aktualny negatywny test, zaświadczenie o przeciwciałach lub zaświadczenie o szczepieniu odpowiednią ilością dawek. Szczególnie to ostatnie uprawni nas do spędzenia wakacji “w starym stylu”, gdyż dla zaszczepionych Izrael stoi najbardziej szeroko otwartymi drzwiami.  

Wakacje 2021 będą z pewnością inne niż te, które znaliśmy sprzed koronawirusa. Jednak jest szansa, że będą lepsze, bo dziś znacznie większą uwagę wszyscy - turyści, biura podróży, firmy transportowe, hotele - przywiązują do dbałości o bezpieczeństwo. A to podstawa udanego urlopu - spokój, pewność i bezpieczeństwo.   • Oceń ten artykuł
    4.6/5 (3 ocen)
  • Podziel się