5 powodów, które najczęściej psują nam urlop

Opublikowano
5 powodów, które najczęściej psują urlop

Wakacje to upragniony czas w ciągu roku. Nie tylko mamy okazję zwiedzić nieznane nam miejsca, ale też przeznaczyć czas na uprawianie sportów, czy po prostu leniuchowanie na leżaku. Są jednak sytuacje, które często psują nam urlop. Na szczęście większości da się uniknąć. O czym powinniśmy pamiętać, by na urlopie nie zaliczyć niepotrzebnych wpadek?

ubezpieczenie turystyczne

1. Urlop w pracy

Zdalne kanały komunikacji umożliwiają pracodawcom i pracownikom pozostawanie w bieżącym kontakcie. Tak – tym ostatnim również zdarza się nie szanować faktu, że postanowiliśmy odpocząć. Wystarczy smartfon i dostęp do wi-fi, by mailować, SMS-ować i czatować, a nawet organizować telekonferencje. Zapomnieć o pracy nie pozwalają nam również social media, do których często logujemy się na wakacjach, a które często proponują nam treści związane z wykonywanym zawodem, czy pracodawcą. Jak tego uniknąć? Oczywiście można po prostu odciąć się od dostępu do internetu, ale prawdziwe odcięcie od pracy powinno nastąpić na poziomie psychologicznym. Można temu pomóc, stosując kilka prostych trików. Po pierwsze przed wyjazdem powinniśmy przekazać nasze obowiązki innej osobie, tak by umożliwić prowadzenie projektów bez naszego udziału. Nie bez znaczenia jest również ustawienie autorespondera, który poinformuje interesantów, że odpoczywamy i przekieruje do odpowiednich osób na czas naszej nieobecności. Elementem, który pozwoli nam również zapomnieć o pracy, jest po prostu dobre zagospodarowanie czasu na urlopie tak, abyśmy zapomnieli o smartfonie i tym, co może się w nim pojawić.

2. Zwyczajna nuda

Urlopy często psuje też zwyczajna nuda. Do smartfona na pewno zajrzymy i to bardzo szybko, jeżeli planujemy leżeć całe wakacje na plaży. Dlatego podczas wyjazdu warto zaplanować różnego typu aktywności, które wypełnią nam czas. Oczywiście wszystko zależy od naszych preferencji oraz zainteresowań. Możliwości jest wiele: możemy zwiedzać pobliskie galerie, zabytki, czy całe miasta – zadbajmy o to, by w pobliżu naszego hotelu było wiele ciekawych atrakcji tego typu. Jeżeli lubimy sporty – wybierzmy takie miejsce, gdzie będziemy mogli uprawiać ulubioną dyscyplinę. Ciekawe trasy rowerowe, czy biegowe znajdziemy w wielu zakątkach świata. Jeżeli lubimy sporty wodne – wówczas najlepiej zdecydować się na pobyt nad morzem, czy jeziorem. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Jeżeli na co dzień siedzimy za biurkiem, to każdą aktywność fizyczną powinniśmy podejmować z umiarem, tak by ubezpieczenie NNW nie okazało się nam potrzebne. Wypoczynek fizyczny jest tak samo ważny, jak psychiczny, dlatego podczas wakacji powinniśmy uwzględnić nie tylko różnego typu zajęcia, ale i zwykłe leniuchowanie. Lubisz podróżować? Przeczytaj nasz artykuł o krótkich wakacjach kilka razy w roku. KLIK

3. Pogoda

Czekamy na wakacje z utęsknieniem i marzymy o idealnej pogodzie. A gdy przychodzi upragniony urlop, to nad kurortem pojawiają się czarne chmury. Nawet w najbardziej egzotycznym i rajskim miejscu na Ziemi, może załamać się pogoda, a złe warunki atmosferyczne sprawią, że nasz nastrój się ostudzi. Zaplanowanego urlopu raczej nie można odwołać, ale można spróbować załagodzić sytuację. Wtedy świetnym rozwiązaniem są wszelkie atrakcje, które nie odbywają się na świeżym powietrzu. Dla jednych będzie to zwiedzanie muzeów, ogrodów botanicznych a dla innych seans w kinie. Choć wiadomo, że taka aktywność nie zastąpią słodkiego lenistwa na plaży, nie warto się przejmować. Pogoda nie jest wyznacznikiem dobrej zabawy. 

4. Zły dobór znajomych

Wspólny wyjazd to ciężka próba dla wielu znajomości. To właśnie podczas wyjazdu często okazuje się, że łączy nas wiele rzeczy, ale jeszcze więcej dzieli. Dlatego, nawet jeżeli pozornie znajomi wydają nam się świetnymi kompanami podróży – warto przed wyjazdem ustalić wiele szczegółów związanych ze wspólnymi wakacjami, tak by uniknąć przykrych niespodzianek i złej atmosfery. Począwszy od harmonogramu dnia, poprzez rozrywki dla dzieci, a skończywszy na typie restauracji, które lubimy. Oliwy do ognia mogą dolać też kiepskie warunki zakwaterowania, zmęczenie związane z nocnym przelotem itp. O ile zły humor jesteśmy w stanie wybaczyć najbliższym, o tyle chwile słabości u znajomych traktujemy już inaczej. Dlatego nie zawsze warto ryzykować dobrą znajomość. Choć ubezpieczenie turystyczne może przewidywać różne możliwości rezygnacji z wyjazdu – kłótnia ze znajomymi nie jest niestety jedną z nich.

5. Niespodziewana choroba

Na wakacjach często dopadają nas różnego rodzaju schorzenia. Począwszy od przeziębienia, poprzez kontuzje, a skończywszy na poważniejszych przypadkach, które wymagają hospitalizacji. Części z nich możemy zapobiec, zachowując zdrowy rozsądek. Przykładowo wyjeżdżając w ciepłe kraje, zadbajmy o to, by mieć ze sobą ubranie na każdą okoliczność pogodową. Dajmy sobie kilka dni na zaadaptowanie w innym klimacie, uważajmy ze stosowaniem klimatyzacji itp. Jeżeli wsiadamy na elektryczną hulajnogę w obcym mieście po raz pierwszy – zachowajmy rozsądek, poruszajmy się powoli i ostrożnie. Nadmierna prędkość może sprawić, że nie tylko my doznamy urazu, ale możemy też przy okazji wyrządzić komuś krzywdę. Może jednak zdarzyć się i tak, że nawet jeżeli zadbamy o wszystkie aspekty bezpieczeństwa – będziemy musieli skorzystać z pomocy lekarza lub trafimy do szpitala. W takich sytuacjach bezwzględnie trzeba mieć ze sobą wakacyjne ubezpieczenie zdrowotne, dzięki któremu będziemy mieć zapewniony dostęp do różnego typu usług medycznych. Warto w tym miejscu pamiętać, by polisa turystyczna nie ograniczała się tylko do ubezpieczenia kosztów leczenia, ale obejmowała także akcje ratownicze, NNW i OC. Wyjeżdżasz na wakacje? Poznaj 5 rad, dzięki którym bez problemu spakujesz swoją walizkę. KLIK

ubezpieczenie turystyczne

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się