City Break – szybko i wygodnie

Opublikowano
City Break - szybko i wygodnie

W tym roku szykuje się długi weekend kwietniowo-majowy. Rozpoczynając urlop w Wielkanoc, można cieszyć się aż dwoma tygodniami wypoczynku. Warto o tym pomyśleć, bo bilety lotnicze do Porto, Berlina czy Londynu kuszą niską ceną, a sama podróż nie zajmuje zbyt wiele czasu. City Break to doskonały pomysł, dla tych którzy chcą już teraz wypocząć, oszczędzając pieniądze i cenne dni urlopu na lato.

ubezpieczenie turystyczne

Dni są coraz dłuższe, w powietrzu czuć wiosnę. Promienie słońca sprawiają, że zaczynamy marzyć o wakacjach, ale do lata pozostało jeszcze kilka miesięcy. Dobrym sposobem, który przerwie rutynę codzienności i pozwoli na chwilę odpoczynku, jest tzw. City Break.

City Break co to jest

To nic innego jak kilkudniowy wypad do jednego z dużych europejskich miast, który najczęściej zahacza o weekend lub inne dni wolne od pracy. City Break pozwala na chwilę odpoczynku i oderwanie się od rutynowej rzeczywistości. To nowa forma podróżowania, dzięki której poznajemy w krótkim czasie odległe miejsca i wtapiamy się w lokalną codzienność. Przez długi czas ze względu na ograniczone środki transportu i duże nakłady finansowe związane z wyjazdem Polacy nie mogli pozwolić sobie na spontaniczne wyjazdy zagraniczne, ale dziś jest inaczej. Dzięki tanim liniom lotniczym można podróżować po Europie za niewielkie pieniądze, a wszelkie wydatki związane z wyjazdem, ograniczyć do minimum. City Break to zupełnie inna forma wypoczynku niż zaplanowane wcześniej wakacje.

Wakacje kilka razy do roku

Wiele osób rezygnuje z dłuższych urlopów w ciągu roku, na rzecz kilkudniowych wyjazdów za granicę. To świetne rozwiązanie dla wszystkich zapracowanych osób, które nie mogą pozwolić sobie na dłuższy wyjazd. Jeśli planujemy podróż po Europie, warto śledzić oferty tanich lotów. Największy wysyp ofert w okazyjnych cenach jest w kwietniu. Bilety do Londynu, Porto czy Mediolanu można zakupić w cenach rozpoczynających się od kilkudziesięciu złotych. Decydując się na krótki urlop za granicą, zaoszczędzamy nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim czas, który w przypadku międzykontynentalnych podróży poświęca się na kilkunastogodzinny lot. Dodatkową zaletą jest pakowanie się w plecak lub niewielką walizkę, która spokojnie zmieści się na pokładzie samolotu. Zwykle największym wydatkiem podczas krótkiego wypadu za granicę jest opłata za nocleg, jednak i w tym wypadku wiele się pozmieniało. Dzięki Airbnb można zarezerwować pokój, czy cały apartament za niewielką cenę, niezależnie czy podróżujemy sami, czy z rodziną.

Gdzie jechać na urlop?

Najprostsza odpowiedź brzmi: tam, gdzie będą tanie loty. Oslo, Amsterdam a może Kopenhaga? Choć samolot to wciąż najbezpieczniejsza forma transportu masowego, to szacuje się, że co trzecia osoba ma lęk związany z lataniem. Podczas wypadu na City Break samolot powinien być właśnie, główną formą transportu, ze względu na skrócenie czasu podróży i poświęcenie go na zwiedzanie. Oczywiście, jeśli mieszkamy blisko granicy, możemy pozwolić sobie na podróż samochodem lub autobusem. Wyjazd do Pragi, Berlina czy Lwowa nie zajmie nam kilkunastu godzin, jak w przypadku podroży do Barcelony. Tanie linie oferują podniebne autokary, w których może nie zaznamy luksusu jak w klasie biznes, jednak szybko i po kosztach przedostaniemy się na drugi koniec kontynentu. Jeśli już masz zaplanowany urlop na weekend majowy, a nie wiesz dokąd lecieć, śledź oferty i wybierz najkorzystniejszą finansowo, na pewno znajdziesz coś dla siebie.  A jeśli w ciąż nie masz planu, sprawdź 5 porad na temat majówki na ostatnią chwilę.

Karta EKUZ a ubezpieczenie turystyczne

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest dokumentem, który w Polsce wydaje NFZ. Zabieramy ją ze sobą na wakacje, żeby uniknąć kosztów związanych z leczeniem za granicą. Dzięki niej możemy korzystać ze świadczeń medycznych, na takich samych zasadach jak mieszkańcy danego kraju. EKUZ działa na terytorium Unii Europejskiej i państw EFTA. Sama karta nie jest jednak gwarancją bezpieczeństwa finansowego, ponieważ zapewnia tylko pomoc w państwowych placówkach medycznych i przede wszystkim nie refunduje kosztów transportu medycznego, akcji ratowniczych, czy zakupu leków, dlatego na wyjazd przyda się polisa podróżnaUbezpieczenie turystyczne to szeroki zakres ochrony, który ponadto zapewnia pokrycie kosztów leczenia w prywatnych szpitalach, odszkodowanie za doznany uszczerbek na zdrowiu, następstwa chorób przewlekłych, ochronę podczas amatorskiego uprawiania sportu a dodatkowo OC i ochronę bagażu podróżnego. Jeśli poszukujesz ubezpieczenia zagranicznego, przed wyjazdem dokładnie przemyśl, co planujesz robić na wakacjach i dostosuj ubezpieczenie do własnych potrzeb. Jeśli zastanawiasz się, który wariant ubezpieczenia wybrać, zajrzyj do jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na naszym blogu. Warto skorzystać z ubezpieczeń podróżnych online, bo można je  zakupić przed samym wyjazdem.

ubezpieczenie turystyczne

 

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się