Zimą chroń się nie tylko przy pomocy szalika i czapki

Opublikowano
ubezpieczenie na narty i snowboard

Nadeszła upragniona zima, a wraz z nią białe szaleństwo na stokach. Pamiętamy wtedy o ciepłym ubraniu czy modnym sprzęcie, ale często zapominamy o niebezpieczeństwie związanym z uprawianiem sportów zimowych i wysokich kosztach, które się z nim wiążą.

ubezpieczenie na narty i snowboard

Narciarstwo i snowboard to bardzo ryzykowne dyscypliny sportowe, dlatego też powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo, nie tylko poprzez założenie kasku i ostrożną jazdę, ale również pamiętając o odpowiednio dobranej ochronie ubezpieczeniowej. Udzielenie podstawowej pomocy medycznej w Austrii, Francji czy we Włoszech w przypadku najczęstszej kontuzji narciarskiej, jaką jest uszkodzenie więzadła, kosztuje w granicach kilkuset euro. Jeśli sytuacja jest poważna, lotniczy transport medyczny do Polski z krajów europejskich może wynieść nawet 20 tys. euro. Nieprzewidziane koszty związane z wyjazdem narciarskim czy snowboardowym często przekraczają nie tylko nasze wyobrażenia, ale też dostępne zasoby finansowe. Często zapominamy, że najlepszym, a co najważniejsze niedrogim, narzędziem zabezpieczającym nas przed takimi nieprzyjemnymi sytuacjami jest ubezpieczenie turystyczne.

Polisa dopasowana do potrzeb

Na rynku mamy szeroki wybór ubezpieczeń, które możemy kupić nie tylko u agenta czy w biurze podróży, ale bezpośrednio przez internet. Musimy znaleźć tylko odpowiednie ubezpieczenie na narty i snowboard, dopasowane do naszych potrzeb, które przede wszystkim zapewni pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu związanych z nagłym zachorowaniem czy nieszczęśliwym wypadkiem podczas uprawiania sportów zimowych oraz szeroki assistance. W zdecydowanej większości firm ubezpieczeniowych podstawowa polisa wyjazdowa nie zapewni ochrony podczas uprawiania narciarstwa czy snowboardu bez zapłaty dodatkowej składki. W związku z tym pamiętajmy, aby kupując polisę w biurze podróży czy u agenta podkreślić, że potrzebujemy polisę z rozszerzeniem o ryzyko uprawiania sportów. Jeśli kupujemy polisę przez Internet, zaznaczmy stosowną zwyżkę. Zwykle kategoria tego rodzaju sportów amatorskich mieści się w pojęciu „turystyka kwalifikowana" lub „amatorskie uprawianie sportów".

Dobre ubezpieczenie na wyjazd zapewni nam też ochronę, gdy wyrządzimy szkodę innej osobie podczas jazdy na nartach czy snowboardzie, ponieważ bardzo częstym zjawiskiem, zwłaszcza wśród początkujących, są wypadki na stokach z udziałem osób trzecich. Dlatego też warto, aby polisa narciarska zawierała również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC).

Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego

Ponieważ sprzęt sportowy nie należy do tanich, warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie sprzętu narciarskiego od kradzieży, rabunku bądź innych zdarzeń losowych, jak np. lawina, aby nie obciążać się w trakcie wypoczynku dodatkowymi stresami.  Dobre ubezpieczenie narciarskie zapewni nam także zwrot kosztów zakupionego karnetu lub wypożyczenia sprzętu, gdy nasz stan zdrowia spowodowany nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem uniemożliwi wykorzystanie karnetu, lub wypożyczonego sprzętu.

ubezpieczenie na narty i snowboard

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się