Bez OC nie pojeździsz

Opublikowano
Bez OC nie pojeździsz

Włochy to jedna z ulubionych miejscówek do uprawiania sportów zimowych. Niesamowite widoki, wspaniałe warunki pogodowe, doskonale przygotowane trasy i pyszne jedzenie, od wielu lat przyciągają szerokie grono wielbicieli aktywnego wypoczynku zimowego. Dla tych, którzy ostrzą już sprzęt, aby zaszaleć we włoskich górach, mamy ważną informację.

itravel na narty i snowboard

Od 1 stycznia 2022 r. wchodzą we Włoszech w życie nowe przepisy, które nakładają na wszystkich miłośników sportów zimowych obowiązek posiadania ubezpieczenia OC podczas jazdy na stoku. Obowiązek ten dotyczy nie tylko narciarstwa, ale także snowboardu, saneczkarstwa i innych sportów zimowych. Nowe zasady zostały wprowadzone na podstawie Dekretu 40 z 28 lutego 2021 r. Oznacza to, że korzystający aktywnie z alpejskich stoków narciarskich będą musieli posiadać ważne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobom trzecim.

Osoby, które nie mają ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, będą musiały zapłacić grzywnę w wysokości od 100 do 150 euro. Jazda na nartach czy snowboardzie we Włoszech bez odpowiedniej polisy zawierającej OC, może się również skończyć odebraniem cennego skipassa.

Dostępne na stronie internetowej www.tueuropa.pl ubezpieczenie ITravel jest najlepszym dodatkiem do udanych wyjazdów na narty czy snowboard. Aby spełnić nowe wymogi wyprawy na włoskie stoki, wybierz wariant Comfort lub All Inclusive ubezpieczenia ITravel, które zawierają ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczenie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu, bagażu i sprzętu sportowego, ochronę dla zachorowania na Covid-19, a także pokrycie kosztów kwarantanny związanej z Covid-19.

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (2 ocen)
  • Podziel się