Jak ochronić swoje finanse przed rezygnacją z koncertu

Opublikowano
Jak ochronić swoje finanse przed rezygnacją z koncertu

Żyjemy w świecie, gdzie ubezpieczenie samochodu (OC) jest obowiązkowe, a ubezpieczenie mieszkania lub ubezpieczenie na życie również zaczynamy traktować jako konieczność. Coraz częściej jednak wybieramy mniej oczywiste formy ubezpieczeń, np. od kradzieży sprzętów elektronicznych. Jedną z takich nowoczesnych form jest również ubezpieczenie kosztów rezygnacji z koncertu, na który kupiliśmy bilety.

Dlaczego warto ubezpieczyć bilet na koncert?

Koncert to duże przedsięwzięcie zarówno z punktu widzenia organizatorów jak i samego uczestnika. Dla tego drugiego jest to znakomita rozrywka, ale często również poniesiony duży koszt - bilety na koncerty największych gwiazd potrafią osiągać kwoty ponad tysiąca złotych, Warto więc rozważyć ubezpieczenie tej sumy, szczególnie, że niemożność pojawienia się na koncercie jest już sama w sobie nieprzyjemną okolicznością. Zwrot poniesionych środków jest więc pewną kompensatą w na wypadek przykrej sytuacji.

Gdzie ubezpieczyć bilet? 

Na szczęście istnieje rozwiązanie, dzięki któremu w określonych przypadkach możemy odzyskać środki w sytuacji rezygnacji z imprezy (może to być również spektakl teatralny lub mecz piłkarski). Wystarczy skorzystać z aplikacji app2u gdzie jest możliwość ubezpieczenia kosztów poniesionych  na bilet. 

App2u to innowacyjne narzędzie, które umożliwia błyskawiczne, łatwe i przejrzyste zakupy ubezpieczeń. Aplikację można pobrać na urządzenia z system iOS albo Android, a po zalogowaniu uzyskać dostęp do pełnej oferty ubezpieczeń, w tym dla biletów na wydarzenia.

Jak to działa?

Po zalogowaniu w aplikacji wystarczy wybrać odpowiednią kategorię spośród czterech dostępnych: sprzęt mobilny i RTV, sport i podróże, bilety i wydarzenia oraz pies i kot. W przypadku ubezpieczenia rezygnacji z biletu na wydarzenie, w formularzu wystarczy uzupełnić kwotę zakupu, nazwę i datę imprezy oraz datę zakupu biletu. Mamy też możliwość wybrania dodatkowej ochrony w przypadku występowania chorób przewlekłych oraz dodania innych osób uczestniczących w wydarzeniu, jeśli dysponujemy biletem grupowym. System automatycznie przeliczy opłatę za ubezpieczenie, a usługa aktywuje się zaraz po opłaceniu składki.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji to świetna opcja dla tych, którzy lubią podróże, wydarzenia kulturalne oraz sportowe. Dzięki niemu można liczyć na zwrot kosztów w przypadku zachorowania, ulegnięcia wypadkowi albo innego nagłego zdarzenia wskazanego w ogólnych warunkach ubezpieczenia, 

Przed czym chroni ubezpieczenie?

Zakres ubezpieczenia obejmuje wiele przypadków. Do najważniejszych z nich należą:

 • nagła (nie przewlekła) choroba ubezpieczającego lub współuczestnika podróży, nie wynikająca z zachorowania na Covid-19 (istnieje jednak możliwość dodatkowego ubezpieczenia na przypadek gdy nagłe zachorowanie wynika z odbytej wcześniej choroby przewlekłej)

 • hospitalizacja ubezpieczającego lub bliskiej mu osoby

 • ulegniecie nieszczęśliwemu wypadkowi, który znacznie ograniczy samodzielność ruchową ubezpieczającego lub współtowarzysza podróży

 • wystąpienie komplikacji związanych z ciążą ubezpieczającego lub osoby bliskiej

 • wyznaczona daty porodu w terminie wydarzenia, 

 • śmierć bliskiej osoby,

 • utrata mienia, która naraża na udział w postępowaniu administracyjnym w czasie, gdy odbywa się wydarzenie, 

 • egzamin w szkole lub konieczność pracy nakazana przez pracodawcę. 

Więcej przypadków znajdziesz w OWU oraz na stronie informującej o ubezpieczeniu. Tam znajdziesz również dokładną instrukcję, jak je wykupić.

Przed czym nie chroni ubezpieczenie?


Ubezpieczenie ma określony zakres i chroni wtedy, gdy przyczyny uniemożliwiające wzięcie udziału w koncercie czy innym wydarzeniu dotyczą ubezpieczającego lub współuczestnika. Nie działa zaś, gdy koncert zostanie odwołany z przyczyn wyłączających, których dokładna rozpiska znajduje się w OWU: Najważniejsze z nich to:

 • okoliczności siły wyższej (żywioły, wojna, zamieszki, epidemie choroby zakaźnej, pandemie, w tym COVID-19) powodujące odwołanie lub zmianę terminu wydarzenia,

 • nasilenie choroby przewlekłej, jeśli zakres ubezpieczenia nie został o nią rozszerzony,

 • odwołanie wydarzenia przez organizatora z innych przyczyn. 

Warto pamiętać, że w takich sytuacjach ubezpieczenie nie zadziała. 

Innowacyjny produkt na niepewne czasy

Ubezpieczenie w zakresie zwrotu kosztu biletu na wydarzenie to stosunkowo nowy produkt w ofertach biur ubezpieczeniowych. W obecnych czasach staje się jednak coraz bardziej popularny, ponieważ rośnie świadomość dotycząca innowacyjnych ubezpieczeń od nagłych wypadków. Ponadto ich wykupienie staje się coraz łatwiejsze, np. dzięki aplikacjom mobilnym, takiej jak wspomniana aplikacja app2U, gdzie za pomocą zaledwie kilku kliknięć można sfinalizować cały proces zakupu ubezpieczenia. Warto dodać, że aplikacja została przygotowana w odpowiedzi na potrzeby klientów, tak aby w szybki sposób mieli dostęp do ubezpieczeń tylko na konkretny, dogodny dla nich okres.

 • Oceń ten artykuł
  4.6/5 (3 ocen)
 • Podziel się