O czym pamiętać podczas planowania podróży za granicę?

Opublikowano
O czym pamiętać podczas planowania podróży za granicę?

Planowanie wycieczek zagranicznych w aktualnej sytuacji panującej na świecie to nie lada wyzwanie. Nawet dla wprawionych turystów podróżujących na własną rękę możliwości są ograniczone. A co w przypadku, gdy planujemy urlop z rodziną 

i chcemy skorzystać z oferty biura podróży? W końcu większość biur chwali się bogatą ofertą wycieczek i licznymi wakacyjnymi kierunkami. Niezależnie od tego, czy korzystasz z usług pośredników, czy decydujesz się na samodzielną organizację, pamiętaj o tym, że podróż powinna być przede wszystkim bezpieczna. 

Sprawdź, o czym musisz pamiętać, gdy planujesz wyjazd poza granice kraju.

Rzetelne biura podróży

Wszyscy z nadzieją patrzymy w przyszłość, licząc na to, że rok 2021 przyniesie nam nieco więcej podróżniczych wrażeń niż poprzedni. Jeśli powoli planujesz swoją zagraniczną wycieczkę, warto wcześniej zrobić porządny research biur podróży. Jak sprawdzić, czy pośrednik, który oferuje okazyjne wycieczki zagraniczne zapewni nam komfort i, przede wszystkim, bezpieczeństwo podczas podróży? 

Jednym z bardzo prostych i podstawowych rozwiązań będzie sprawdzenie danego przewoźnika w bazie dostępnej na www.turystyka.gov.pl. Dzięki temu dowiemy się, czy i gdzie firma jest zarejestrowana, czy działa legalnie i odprowadza odpowiednie składki oraz czy nie jest wobec niej toczone żadne postępowanie. Rzetelność biur podróży to bardzo ważny element planowania wycieczki, dlatego każdorazowo powinniśmy mieć to na uwadze. Pozwoli nam to uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji w podróży.

 

Co przyda mi się w podróży?


Wybierając swoją destynację, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, jakie obostrzenia obowiązują aktualnie w kraju, do którego się wybieramy. W tej kwestii należy być bardzo czujnym i możliwie jak najlepiej poinformowanym, gdyż mogą się one zmienić z dnia na dzień. Zanim przekroczymy granicę obcego państwa, należy dowiedzieć się, jakie dokumenty, oprócz wyniku testu na COVID, powinniśmy mieć przy sobie, W niektórych krajach obowiązują bowiem dodatkowo wizy lub określona ważność paszportu. Podróżując w bardziej egzotyczne rejony, musimy również pamiętać o obowiązkowych szczepieniach. 


Wybór ubezpieczenia turystycznego


Ubezpieczenie turystyczne ITravel dostosowujesz do swoich potrzeb. Możesz wybrać podstawową ochronę w podróży lub rozszerzyć zakres ubezpieczenia 

o usługi dodatkowe, jak np. ochronę bagażu czy sprzętu sportowego, który zabierasz ze sobą. Każdy z wariantów obejmuje nie tylko koszty leczenia czy ratownictwa, lecz także assistance i NNW. 

Ponadto ubezpieczenie ITravel, w każdym wariancie, zostało poszerzone o ochronę w zakresie COVID-19.


Musisz zrezygnować z wyjazdu?

Odwołany lot to nie problem. Korzystając z ubezpieczenia Koszty Rezygnacji, odzyskasz 100% wpłaconych środków, jeśli z przyczyn losowych będziesz musiał odwołać  podróż lub ją przerwać. Wybierz odpowiedni wariant dla siebie i bezpiecznie zaplanuj podróż. Polisę kupisz online przez naszą stronę.

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (1 ocen)
  • Podziel się