Jakie ubezpieczenie mieszkania wybrać?

Opublikowano
Jakie ubezpieczenie mieszkania wybrać?

Ubezpieczenie mieszkania to jeden z tych stałych kosztów, na którym nie powinniśmy oszczędzać. Podobnie jak ubezpieczamy swoje zdrowie czy wykupujemy ubezpieczenie AC na samochód - tak samo powinniśmy też zadbać o nasze lokum. Niespodziewanych sytuacji, które mogą nam się przydarzyć, gdy jesteśmy właścicielami mieszkania, jest naprawdę wiele. Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie nieruchomości.

Nowe mieszkanie i co dalej?

Niezależnie od tego, czy wprowadzasz się właśnie do wyremontowanej kamienicy czy odbierasz mieszkanie w stanie deweloperskim, warto pomyśleć o ubezpieczeniu mieszkania. Oczywiście, w nowym lokum z pewnością będzie czekało na Ciebie dużo różnych, często niespodziewanych, wydatków. Wykończenie mieszkania, urządzanie wnętrza, opłaty administracyjne - to wszystko kosztuje. Nie oszczędzaj jednak na ubezpieczeniu. Odpowiednia polisa mieszkaniowa pozwoli Ci na uniknięcie kolosalnych kosztów, które mogą pojawić się w przyszłości. 


Ochrona mieszkania

Decydując się na mieszkanie np. w bloku czy kamienicy, musisz pamiętać o tym, że nie tylko Twoi sąsiedzi mogą wyrządzić szkodę, ale również Ty lub inni domownicy możecie wyrządzić ją osobie trzeciej. Ubezpieczenie MyFlat zapewnia kompleksową ochronę na wypadek różnych sytuacji, które mogą się przydarzyć 

w Twoim mieszkaniu, jak np.: włamanie, kradzież mienia, pożar. Zabezpiecza przed przykrymi wypadkami, a dodatkowo chroni w takich okolicznościach, gdy to my musimy ponieść odpowiedzialność za np. zalanie sąsiada. Co obejmuje ubezpieczenie?

Warto wybrać polisę dostosowaną do naszych potrzeb i już na samym początku określić, co będziemy chcieli objąć ochroną. Dopasowując zakres ubezpieczenia nieruchomości, możemy wybrać takie, które będzie obejmowało: stłuczenia szklanych elementów,  czy zdarzenia losowe, jak np. powódź. 

Jedną z najczęstszych szkód, których możemy doświadczyć jest m.in. zalanie przez sąsiada. Przyczyny mogą być błahe (niedomknięte okno, awaria pralki), jednak szkody, jakie poniesiemy z tego tytułu, znaczące. Dlatego warto zabezpieczyć się przed nimi wcześniej.


Ubezpiecz mieszkanie online

Zadbaj zarówno o finanse, jak i o bezpieczeństwo - swoje i pozostałych domowników! Ubezpieczenie mieszkania MyFlat kupisz online, nie wychodząc 

z domu. Możesz rozszerzyć podstawowy zakres ubezpieczenia o ochronę dodatkową, która uchroni Cię przed skutkami szeregu niespodziewanych sytuacji. Sprawdź nasz przewodnik skierowany do właścicieli mieszkań i wybierz wariant dla siebie.

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (2 ocen)
  • Podziel się