Bez wizy do USA, ale z ubezpieczeniem turystycznym

Opublikowano
Bez wizy do USA, ale z ubezpieczeniem turystycznym

Wiele osób czekało na ten moment – zniesienie wizy do Stanów. Wreszcie się udało! Jakim regułom Polacy będą podlegać w związku objęciem ruchu bezwizowego i dlaczego na podróż za ocean trzeba zabrać ubezpieczenie turystyczne? Sprawdź.

ubezpieczenie turystyczne do USA

Ameryka to czwarty co do wielkości kraj świata. Składa się z 50 stanów, które są pełne kontrastów. USA zachwyca magicznymi krajobrazami dzikiej przyrody, zaskakuje gigantycznymi metropoliami i zróżnicowaną kultura. Dla niejednego turysty to miejsce będzie podróżniczym rajem.

Kiedy bez wizy do USA?

Do tej pory planując podróż do Stanów, trzeba było mieć na uwadze wizę, którą otrzymywało się po spotkaniu z konsulem. Zasady jednak się zmieniły. Prezydent Trump właśnie podpisał porozumienie, na mocy którego Polska dołączyła do ruchu bezwizowego. To znaczy, że w już w pierwszej połowie roku 2020 - będziemy mogli polecieć do USA bez wizy.

Jaki jest koszt wiza do USA?

Przystąpienie do nowej procedury wizowej będzie kosztowało zaledwie 14 dolarów ok. 60 zł, a nie jak do tej pory 160 dolarów (ok. 650 zł). Wszystkie informacje dotyczące wizy są dostępne są na stronie ambasady amerykańskiej - warto je przeczytać. Pamiętaj też, że wyjeżdżając do USA, obowiązkowo należy posiadać nowy rodzaj paszportu z danymi biometrycznymi oraz bilet powrotny z określoną datą planowanego opuszczenia terytorium USA. Sam pobyt nie może przekraczać 90 dni.

Kto nie będzie mógł skorzystać z programu wizowego ESTA?

Polacy, którzy po 1 marca 2011 r. odwiedzali następujące kraje mające problem z terroryzmem takie jak Irak, Iran, Syria, Sudan, Libia, Somalia i Jemen w celach innych niż dyplomatyczne, czy wojskowe wykluczeni zostaną z programu bezwizowego. Warto mieć to na uwadze, jeśli dużo podróżujesz i odwiedziłeś jedno z tych miejsc.

Wymarzona podróż do Stanów

Na Twojej liście „do zobaczenia” jest Time Squere w Nowym Jorku, Wielki Kanion w Colorado czy Golden Gate Bridge w San Francisco? Niezależnie od tego, czy planujesz wakacje w największej metropolii na świecie, czy zwiedzanie parków natury pamiętaj, żeby zabrać ze sobą ubezpieczenie turystyczne do USA. Koszty leczenia w Ameryce należą do najwyższych na świecie, dlatego nie oszczędzaj na polisie i wybierz ją z głową.

Jakie ubezpieczenie do USA?

Przede wszystkim takie, które posiada wysoką sumę ubezpieczenia i szeroki zakres ochrony. Suma ubezpieczenia to górna granica firmy ubezpieczeniowej, do której pokryte zostaną koszty za np. zabiegi medyczne, czy transport do Polski w ramach polisy. Jeśli wybierzesz zbyt niską sumę, a koszty leczenia ją przekroczą, wówczas poniesiesz różnicę z własnej kieszeni. To samo dotyczy zakresu działania polisy, jeśli chorujesz przewlekle lub planujesz uprawiać sport, koniecznie sprawdź, czy Twoje ubezpieczenie zapewnia tego typu ochronę. Ubezpieczenie turystyczne do Stanów ITravel dla dorosłej osoby w wariancie All Inclusive z sumą ubezpieczenia 700 tys. zł i szerokim zakresem ochrony na 14 dni kosztuje ok.180 zł. Możesz je łatwo zakupić online bez dodatkowych formalności. Jeśli planujesz długą podróż z dzieckiem, sprawdź jak się do niej odpowiednio przygotować. KLIK

Dlaczego ubezpieczenie do USA jest ważne?

Wyobraź sobie, że jedziesz na wymarzone wakacje do Ameryki, żeby poczuć klimat Hollywood, albo posłuchać jazzu na Manhattanie. Wychodząc z hotelu w pośpiechu, potkniesz się na schodach i w rezultacie skręcisz kostkę. Wezwiesz pomoc i trafisz do szpitala. Na miejscu okazże się, że kostka jest złamana, a Ty potrzebujesz kontaktu z ortopedą, prześwietlenia, gipsu, leków przeciwbólowych i transportu do Polski. To prozaiczna sytuacja, która może nas spotkać każdego turystę. W Polsce od razu trafiłbyś do szpitala, lekarz udzieliłby Ci pomocy w ramach ubezpieczenia społecznego i wróciłbyś do domu, żeby się zregenerować.

W Stanach jednak za każdą usługę medyczną trzeba zapłacić, bo nie istnieje tam publiczna służba zdrowia i nie zadziała też karta EKUZ, jak podczas innych wakacji w Europie. Koszty leczenia za ten wypadek w USA wyniosły 160 tys. zł. Na szczęście przed wyjazdem zakupiłeś polisę turystyczną i za leczenie zapłacił ubezpieczyciel. Pomyśl jednak, co byłoby, gdybyś musiał zapłacić za to z własnej kieszeni? Wakacje marzeń, stałby się koszmarem, który do końca życia obciążyłby Cię finansowo. Chcesz wiedzieć jakie są koszty leczenia w USA – sprawdźKLIK

Planujesz podróż do Ameryki z dużym wyprzedzeniem?

Wyjazd do USA zwykle planuje się z dużym wyprzedzeniem, ze względu na wysokie koszty i czas trwania podróży. Trudno jednak przewidzieć co wydarzy się za pół roku. Jeśli zakupiłeś bilety lotnicze, opłaciłeś hotele, czy samochód w wypożyczalni, pomyśl o ubezpieczeniu koszty rezygnacji z wyjazdu. Dzięki tej polisie odzyskasz 100% wpłaconych środków, gdybyś musiał nagle zrezygnować z wyjazdu np. przez chorobę, czy kradzież dokumentów, lub przerwać go w trakcie np. przez nagłe wezwanie do pracy. Więcej o Kosztach Rezygnacji przeczytasz na naszym blogu. KLIK

 ubezpieczenie koszty rezygnacji

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się