Co zabrać ze sobą na pierwszą walkę? 6 niezbędnych rzeczy

Opublikowano
Co zabrać ze sobą na pierwszą walkę? 6 niezbędnych rzeczy

Każda walka czy zawody wymagają przygotowania. Nie chodzi jedynie o sprawność, kondycję i wypracowane techniki. Ważne jest również to, co ze sobą na taką walkę zabierzesz. Determinuje to Twoje samopoczucie, wygląd, ale przede wszystkim – bezpieczeństwo. Dlatego w tym artykule znajdziesz konkretną check listę, dzięki której dowiesz się, co zabrać na walkę.

Co zabrać na pierwszą walkę

Walka to nie ślub, tu coś pożyczonego raczej nie przyniesie Ci szczęścia. Dlatego, jeśli szykujesz się do swojej pierwszej w życiu, w całym tym ferworze nie zapomnij spakować niezbędnych rzeczy. Zadbaj przy tym o to, żeby były one dobrej jakości. Oto, co warto zabrać na pierwszą walkę.

Ochraniacze na nogi

Te, które zapewnia organizator są zazwyczaj sfatygowane, bo umówmy się, nikt ich nie oszczędzał. Nie wiadomo, ile mają za sobą walk. Poza tym nie będą pasować idealnie, mogą się zatem przekręcać, ruszać, co utrudni Ci skupienie się na walce i na samym przeciwniku. Jeśli więc masz możliwość założenia na walkę własnych ochraniaczy, zrób to. Przymierz je wcześniej, na przykład w czasie rozgrzewki, by przekonać się, czy sprawdzają się w boju i utrzymują się na swoim miejscu. Na wszelki wypadek weź na walkę taśmę klejącą, może się przydać, gdy ochraniacze się poluzują.

Ochraniacz na krocze

To z pewnością jedna z tych rzeczy, której nie chcesz i nie powinieneś pożyczać. Koniecznie pamiętaj o tym, by zabrać go na walkę, bo bez odpowiedniej ochrony krocza, sędzia nie dopuści Cię do walki. A jak wybrać ochraniacz na krocze? Nie sugeruj się jedynie ceną. Najważniejszą kwestią jest dobór właściwego rozmiaru. Przymierz ochraniacz, aby upewnić się, że jest odpowiednio dopasowany i nie uciska zbyt mocno. Ochraniacze na krocze są wykonane z różnych materiałów, takich jak neopren, elastyczny materiał kompresyjny lub mieszanka poliestru. Wybierz materiał, który jest wygodny i zapewnia odpowiednie wsparcie oraz elastyczność. Ważne jest również to, aby zabezpieczał Cię przed urazami. Sprawdź, czy posiada dodatkowe wzmocnienia w kluczowych obszarach, takich jak krocze, biodra i uda. Wybierz taki, który posiada możliwość regulacji, dzięki czemu możesz dostosować go do swoich potrzeb. Regulowane paski lub rzepy pomogą bowiem utrzymać ochraniacz na miejscu podczas intensywnych aktywności.

Ochraniacze na zęby

Jeśli konieczność pożyczania ochraniaczy na krocze już wzbudziło Twoją niechęć to pomyśl, co by było, gdybyś musiał pożyczyć tzw. szczękę, którą ktoś wcześniej jedynie opłukał po poprzednim zawodniku. Ochraniacz na zęby to kolejna rzecz, bez której nie wolno stawać do walki, jeśli nie chcesz stracić swojego czarującego uśmiechu. Ochraniacz na zęby powinien być odpowiednio dopasowany do Twojego uzębienia i jamy ustnej. Można to osiągnąć poprzez formowanie ochraniacza według instrukcji producenta lub za pomocą personalizowanego dopasowania, które może zapewnić dentysta lub protetyk dentystyczny. Dobry ochraniacz na zęby powinien jednak przede wszystkim skutecznie chronić zęby, dziąsła oraz inne struktury jamy ustnej przed urazami, takimi jak złamania, wypadnięcia zębów, zadrapania i inne obrażenia. Zapewniając odpowiednią amortyzację i absorpcję siły uderzenia, ochraniacz chroni zęby przed uszkodzeniami.

Spodenki

Odpowiednie spodenki to nie tylko kwestia wizerunku. Te profesjonalne powinny mieć szeroką gumę i odsłaniać kolano. Dzięki temu Twój przeciwnik będzie wiedział, gdzie może bić, a gdzie jest to zabronione. Pamiętaj również, że pierwsze lepsze spodenki, to sygnał, że jesteś początkujący. Po co Twój przeciwnik ma o tym wiedzieć?

Buty

W przypadku niektórych dyscyplin buty są wręcz zabronione, ale przecież nie możesz cały czas poruszać się na boso. Pamiętaj o tym, że czeka Cię rozgrzewka, pewnie będziesz musiał również przemieszczać się z miejsca na miejsce, jeśli więc potem chcesz doprać skarpetki, nie zapomnij o spakowaniu butów.

Woda, jedzenie, leki

Woda to absolutne minimum. Pamiętaj również o odżywkach, lekach (tych przeciwbólowych) i lodzie. O jedzeniu chyba nie musimy wspominać. Szczególnie, jeśli czeka Cię długi dzień. Lepiej kupić je wcześniej, bo na miejscu nie zawsze będziesz mieć taką możliwość i czas. Wybierz coś, co da Ci spory zastrzyk energii, np. czekoladę, napoje izotoniczne, banany itd.

Co zabrać na pierwszą walkę – podsumowanie

Pierwsza walka to moment pełen emocji. Dlatego niezbędne rzeczy lepiej zapakuj wcześniej, żeby niczego nie zapomnieć. Chociaż ubezpieczenie sportowe nie zalicza się do rzeczy, które fizycznie zabierzesz na walkę, to jednak może się przydać. Świadomość dodatkowej ochrony jest bowiem nie do przecenienia i może powodować, że staniesz do walki spokojniejszy i bardziej opanowany.

 

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się