Klauzula alkoholowa a ubezpieczenie turystyczne

Opublikowano
Klauzula alkoholowa a ubezpieczenie turystyczne

Wiele osób nie wyobraża sobie wakacji bez orzeźwiającego drinka w upalny dzień, czy grzańca wypitego w górach.
Do tej pory spożywanie alkoholu oznaczało utratę ochrony ubezpieczeniowej z polisy turystycznej. Czasy jednak się zmieniły i dobre ubezpieczenie podróżne zadziała także wtedy, gdy będziesz po lampce wina lub kuflu piwa. Jest to możliwe dzięki „klauzuli alkoholowej”. Co warto o niej wiedzieć? Sprawdź.

ITravel ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne zapewnia pomoc i pokrycie kosztów leczenia, kiedy przytrafi nam się nagła choroba, czy nieszczęśliwy wypadek za granicą. Do niedawna szkody, które wyrządził ubezpieczony pod wpływem alkoholu, były wyłączone z odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej. To znaczy, że kiedy po przysłowiowym jednym piwie, poślizgnąłeś się na basenie i skręciłeś kostkę, ubezpieczenie przestało działać. Koszty wizyty lekarskiej i leczenia za granicą pokrywałeś z własnej kieszeni. Dzięki klauzuli alkoholowej sytuacja uległa zmianie.

Klauzula alkoholowa – co to jest?

W skrócie mówiąc to dodatek do polisy turystycznej, dzięki któremu ochrona ubezpieczeniowa zadziała, gdy będziesz pod wpływem alkoholu. Kupując ubezpieczenie na wyjazd za granicę, zwróć na nią uwagę, bo nie zawsze jest w standardzie polisy. Jeśli korzystasz z oferty biura podróży i decydujesz się na opcję all inclusive, w której dostęp do barku alkoholowego jest nieograniczony, a beztroska może przyczynić się do nieszczęśliwego wypadku, to koniecznie o nią zapytaj.

Czy klauzula alkoholowa jest dodatkowo płatna?

Polisa podróżna od Europy Ubezpieczenia ma w zakresie klauzulę alkoholową i nie trzeba za nią dodatkowo płacić. Wiele osób nie wyobraża sobie wakacji bez kolorowego drinka, dlatego ubezpieczenia turystyczne Europy zostały doposażone o klauzulę alkoholową, żeby nie zaprzątać sobie głowy, czy polisa zadziała na urlopie, czy nie.

Jak działa klauzula alkoholowa?

Klauzula alkoholowa w ubezpieczeniu podróżnym dotyczy kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). To znaczy, że jeśli wcześniej wypijesz drinka, a później wydarzy się wypadek, np. wybijesz palec podczas gry w piłkę, to ubezpieczyciel nie będzie sprawdzał stanu trzeźwości, tylko udzieli pomocy i wypłaci świadczenie. Warto zaznaczy, że takie zdarzenie nie musi mieć związku z alkoholem, kieliszek wina czy jedno piwo to rozsądna ilość alkoholu, a wypadki zdarzają się każdemu. Dzięki klauzuli alkoholowej nikt nie będzie dociekał w dokumentacji medycznej, w jakim byłeś stanie, gdy wydarzył się wypadek.

Kiedy klauzula alkoholowa nie zadziała?

Warto mieć na uwadze, że nie w każdym wypadku będzie można liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Klauzula nie obejmuje ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC). Gdy pod wpływem alkoholu wyrządzisz szkodę innym, czy złamiesz prawo, np. spowodujesz wypadek komunikacyjny lub utracisz panowanie nad sobą i wdasz się w bójkę, wówczas ubezpieczyciel odmówi pokrycia kosztów Twojego leczenia i rekompensaty dla osoby poszkodowanej. To znaczy, że wszystkie koszty związane z tym zdarzeniem pokryjesz z własnej kieszeni. Konflikt z prawem czy rażące zaniedbania jak np. wejście na wybieg groźnych zwierząt w ogrodzie zoologicznym pod wpływem alkoholu także oznaczają brak ochrony ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie turystyczne online

Już nie tylko wakacje i ferie spędzamy za granicą, ale coraz częściej wyjeżdżamy podczas świąt i długich weekendów. Nic dziwnego, podróżowanie nigdy nie było łatwiejsze. Podczas przygotowań do wyjazdu, pamiętaj o zakupie ubezpieczenia turystycznego. Bezpieczeństwo podczas podróży jest najważniejsze. Zakup polisy na wyjazd za granicę zajmuje kilka minut i w całości odbywa się przez internet. Przekonaj się sam.

Sprawdź szczegóły naszej oferty ubezpieczenie turystyczne.

ITravel ubezpieczenie turystyczne

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się