Letni rozkład Katowice Airport – sprawdź nowe połączenia

Opublikowano
Letni rozkład Katowice Airport – sprawdź nowe połączenia

Sezon letni oznacza zmianę rozkładu na wielu portach lotniczych, między innymi na Katowice Airport w Pyrzowicach. To dobra wiadomość dla turystów, którzy planują urlop za granicą. Gdzie będzie można polecić z portu lotniczego imienia Wojciecha Korfantego? Jakie nowe połączenia znalazły się w rozkładzie? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Letni rozkład Katowice Airport – od kiedy obowiązuje

Chociaż powszechnie sezon letni rozpoczyna się wraz z nastaniem ciepłych miesięcy, w przypadku portu lotniczego sprawa ma się nieco inaczej. Katowice Airport wystartował (i to dosłownie) już w marcu 2023 roku, a obecny rozkład będzie obowiązywał do ostatniej soboty października tegoż roku, która przypada dokładnie 29 października. W ramach nowego rozkładu przewidzianych jest 107 połączeń do 29 krajów. Część z nich to połączenia czarterowe. Za obsługę na tych trasach będą odpowiedzialne popularne linie lotnicze, między innymi: Wizz Air, LOT, Air Dolomiti i Ryanair.

Nowe połączenia z Katowice Airport – lato 2023

Ostatnia z wymienionych linii lotniczych oferuje podróżnym trzy nowe bezpośrednie połączenia. Jedno z nich działa już od marca, dwa pozostałe będą dostępne w ofercie z początkiem czerwca. Warto przyjrzeć się jednak także ofercie innych linii lotniczych.

Nowe kierunki Ryanair z Katowic – Włochy

Już od 29 marca turyści mogą podróżować do włoskiego Treviso. Samolot startuje z KTW Katowice-Pyrzowice. Lot zajmuje około półtorej godziny, a bilet w obie strony kosztuje ok. 400-500 zł, w zależności od sezonu i czasu rezerwacji. Na ten moment (maj 2023 roku) loty odbywają się w środy i w soboty. Warto podkreślić, że będzie to połączenie całoroczne. Treviso może więc okazać się idealnym kierunkiem nie tylko na wakacje, ale również na city break. Poza tym z Ryanair będzie można polecieć do:

 •       Alghero,
 •       Forli, Katanii,
 •       Mediolanu-Bergamo,
 •       Trapani.

Nowe połączenia Ryanair z Katowic – Chorwacja

Chorwacja to jeden z ulubionych kierunków Polaków. Nic więc dziwnego, że Ryanair postanowił uruchomić bezpośrednie połączenie z KTW Katowice-Pyrzowice do chorwackiej Puli. Ten kierunek będzie dostępny w ofercie Ryanaira już od 2 czerwca. Wyloty mają odbywać się w poniedziałki i w piątki. Warto zarezerwować bilety wcześniej, ponieważ te na pierwsze loty do Puli, mogą się rozejść jak świeże bułeczki. Tym bardziej, że już za chwilę zaczyna się sezon urlopowy. Ile kosztuje bilet relacji Katowice-Pyrzowice do Puli? Przykładowo, cena za bilet w obie strony na wylot w czerwcu z rezerwacją na początku maja to ok. 500-600 zł. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by odwiedzić chorwacką Pulę poza sezonem. Będzie ku temu okazja, ponieważ ma to być kolejne połączenie całoroczne.

Nowe kierunki Ryanair z Katowic – Bułgaria

Na liście nowych połączeń ogłoszonych przez linie lotnicze Ryanair znalazła się również bułgarska Warna. Tak jak w przypadku pozostałych kierunków, samolot wylatuje z lotniska KTW Katowice-Pyrzowice. Jest to także lot bezpośredni, czyli bez międzylądowania. Pierwszy samolot ma wystartować na początku czerwca, a dokładnie 4 czerwca. Loty mają się odbywać w środy i w niedziele. Warto więc tak zaplanować podróż, by skorzystać z tej opcji i uniknąć przesiadek. Wówczas podróż będzie trwała zaledwie dwie godziny. To naprawdę krótko, biorąc pod uwagę, że z przesiadkami może to potrwać nawet osiem godzin.

Linie lotnicze Ryanair – inne połączenia

W ofercie linii lotniczych Ryanair znalazły się również połączenia do takich państw jak Wielka Brytania i Niemcy, a także na Cypr:

 •       Londyn-Stansted,
 •       Manchester,
 •       Dortmund,
 •       Kolonia-Bonn,
 •       Pafos.

Letni rozkład Katowice Airport – Wizz Air

Do Włoch w sezonie letnim 2023 polecimy również z liniami lotniczymi Wizz Air. Chodzi o dwa kierunki: Neapol i Rzym. Ciekawym pomysłem na wakacyjny wyjazd może okazać się również Hiszpania. Wizz Air ma bowiem w swojej ofercie połączenia do takich lokalizacji jak: Barcelona, Castellon, Fuerteventura, Ibiza, Malaga, Palma De Mallorca, Teneryfa. Z kolei dla osób, które w wakacje chciałyby odwiedzić Wielką Brytanię, linie lotnicze proponują podróż do takich miast jak Bristol, Leeds, Liverpool i Londyn-Luton. Inne ciekawe destynacje Wizz Air w ramach letniego rozkładu to:

 •       Ateny (Grecja),
 •       Korfu (Ateny),
 •       Larnaka (Cypr),
 •       Dortmund (Niemcy),
 •       Bergen (Norwegia),
 •       Malta,
 •       Madera,
 •       Oslo-Torp (Norwegia),
 •       Burgas (Bułgaria),
 •       Tirana (Albania),
 •       Podgorica (Czarnogóra),
 •       Kutasi (Gruzja),
 •       Eindhoven (Holandia),
 •       Reykjavik (Islandia),
 •       Tel Aviv (Islandia),
 •       Malmo (Szwecja),
 •       Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Letni rozkład Katowice Airport – połączenia czarterowe

W ramach letniego rozkładu jest dostępnych również wiele lotów czarterowych. Część z nich to idealne miejsce na wakacyjny wyjazd. Mamy tu na myśli chociażby wyspę La Palma, należącą do Wysp Kanaryjskich, a także takie popularne kierunki jak Egipt, Grecja czy wspomniana już Chorwacja. Jak możemy bowiem przeczytać na stronie katowice.wyborcza.pl: „Najwięcej połączeń czarterowych z lotniska Katowice Airport, bo 15, dostępnych będzie do Grecji. Biura podróży oferują następujące trasy: Ateny, Chania, Heraklion, Kalamata, Kawala, Kefalonia, Korfu, Kos, Mitylena, Patras, Preweza, Rodos, Saloniki, Samos, Zakintos. Dziesięć tras pozwoli na podróż do Hiszpanii: Barcelona, Fuerteventura, Girona, Gran Canaria, Ibiza, Lanzarote, Palma De Mallorca, Malaga, Minorka, Teneryfa. W ramach czterech połączeń będzie można polecieć na wakacje do Egiptu (Hurghada, Marsa Alam, Szarm el-Szejk, Taba), Turcji (Antalya, Bodrum, Dalaman, Izmir), oraz Włoch (Katania, Lamezia Terme, Olbia, Palermo). Trzy trasy będą dostępne do Tunezji (Djerba, Enfidha, Monastyr), dwie do Bułgarii (Burgas, Warna), Chorwacji (Dubrownik, Split), na Cypr (Larnaka, Pafos), do Czarnogóry (Tiwat, Podgorica) oraz Portugalii (Faro, Madera)”.

Wakacyjny rozkład Katowice Airport – podsumowanie

Nowe bezpośrednie połączenia lotnicze z Katowic do Włoch, Chorwacji i Bułgarii to większe możliwości dla turystów. Zmiany te oznaczają bowiem krótszą podróż i ciekawe pomysły, jeśli chodzi o wakacyjne wyjazdy i nie tylko. Dla osób, które jeszcze nie zaplanowały urlopu nowy rozkład Katowice Airport może okazać się doskonałą okazją, by odkryć ofertę turystyczną włoskiego Treviso, chorwackiej Puli, bułgarskiej Warny lub innych kierunków oferowanych przez popularne linie lotnicze. Planując podróż, oprócz wcześniejszej rezerwacji biletów lotniczych, warto pomyśleć również o ubezpieczeniu turystycznym. Taka ochrona może okazać się bezcenna, w przypadku finansowych konsekwencji nieprzewidzianych zdarzeń. Ciekawą opcją może się okazać również ubezpieczenie kosztów rezygnacji, które zadziała między innymi w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu (o ile nie wystąpią wykluczenia).

 • Oceń ten artykuł
  oceń pierwszy!
 • Podziel się