Gdzie w lutym na city break

Opublikowano
Gdzie w lutym na city break

Jeden wyjazd w roku to dla Ciebie za mało? Wolisz brać kilka dni urlopu co jakiś czas niż spędzić długie wakacje tylko raz w roku? Jeśli odpowiedziałeś na te pytania twierdząco, city break to dla Ciebie idealna propozycja. Co to takiego? Na czym polega city break? Dlaczego takie wypady cieszą się coraz większą popularnością? Jak zorganizować taki wyjazd i gdzie warto wybrać się na city break? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

City break – co to takiego i na czym polega

Co to jest city break? Dosłownie city break możemy przetłumaczyć jako “przerwa na miasto” Termin ten oznacza kilkudniowy wypad do większego miasta w celach turystycznych i rekreacyjnych. Ile trwa city break? Od dwóch do kilku dni. Może to być wyjazd na weekend lub na tzw. przedłużony weekend, kiedy dzień świąteczny przypada w piątek lub w poniedziałek. Ale city break nie musi też przypadać na weekend czy święto, wszystko zależy od Twoich preferencji.

City break – dla kogo

City break to doskonała forma wyjazdu dla osób, które nie zamierzają wyczekiwać na dwutygodniowy urlop przez cały rok. City break jest przeciwieństwem typowego długiego wypoczynku. Jego zwolennicy wykorzystują dni wolne od pracy, żeby “naładować baterie”. City break to krótki, ale intensywny wyjazd, który pozwoli Ci odkryć nowe miejsca i odpocząć od codzienności. Na popularność takiego podejścia wpływają zapewne również względy ekonomiczne. Kilkudniowy wyjazd, z oczywistych względów, jest tańszy niż tygodniowe czy dwutygodniowe wakacje.

City break – jak się do niego przygotować

Z racji tego, że city break trwa tylko kilka dni, warto się do niego odpowiednio przygotować. Oczywiście spontaniczny wypad ma swoje uroki, ale jeśli nastawiasz się na zwiedzanie, lepiej zorientuj się, co i jak. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu na szukaniu miejscowych atrakcji i miejsc, w których posmakujesz lokalnej kuchni. Jak zorganizować city break? Co zrobić, żeby taki wyjazd nie nadwyrężył zbytnio domowego budżetu?

 

 1. Wybierz mniej popularny termin wyjazdu.
 2. Sprawdź dojazd/ofertę tanich linii lotniczych.
 3. Poszukaj noclegu na różnych stronach.
 4. Przejrzyj ofertę kulturalną na wybrane dni (być może pewne atrakcje będą dostępne za darmo lub za pół ceny).

 

City break tanio jest w Twoim zasięgu. Trafiając na dobrą ofertę lotów oraz noclegu, możesz zamknąć cenę wyjazdu już w paruset złotych. Jeśli lubisz podróżować, wykorzystaj na to dowolny weekend. Nie potrzebujesz do tego pretekstu w postaci majówki, wakacji, ferii czy świąt. Decydując się na wyjazd poza szczytem sezonu, sporo zaoszczędzisz i unikniesz tłumów. Nie nastawiaj się jednak, że podczas city break zobaczysz wszystko i zwiedzisz całe miasto. Pamiętaj, że zawsze możesz wrócić do danego miejsca wielokrotnie i wciąż odkrywać je na nowo. Na przykład, podczas pierwszego wyjazdu postaw na zwiedzanie popularnych zabytków (sprawdź wcześniej, godziny otwarcia oraz to, jak dotrzeć w dane miejsce). Nie miej wyrzutów sumienia, że coś Cię ominęło. Kolejny wypad może przecież mieć bardziej rekreacyjny charakter. Zastanów się po prostu, na czym najbardziej Ci zależy, a wtedy dużo łatwiej będzie Ci zaplanować taki city break.

Gdzie na city break w lutym – nasze propozycje

Jak już wspominaliśmy, ideą city break jest kilkudniowy wypad do dużego miasta. Gdzie na city break w Europie warto się wybrać? Gdzie jechać zimą na city break? Oto nasze propozycje miejsc, w których na pewno nie będziesz się nudzić.

Barcelona

Wylot do Barcelony jest dostępny z takich miast jak:

 • Kraków,
 • Katowice,
 • Warszawa,
 • Gdańsk,
 • Wrocław.

Ciekawą opcją może okazać się wyjazd zorganizowany. Podczas niego na pewno zobaczysz najbardziej znane atrakcje, między innymi: Plac Królowej, Łuk Triumfalny, Park Güell, Dzielnicę Gotycką, Casa Mila i Casa Batlló, Stadion Camp Nou, na którym trenuje FC Barcelona czy Muzeum Czekolady.

Wilno

Jeśli na city break wybierzesz stolicę Litwy, zwróć uwagę na lokalizację hotelu lub innego miejsca noclegowego. W przypadku, kiedy jedziesz własnym samochodem, upewnij się, czy obiekt zapewnia darmowy parking. Ceny za nocleg wahają się w Wilnie od 60 do ok. 200-300 zł za noc. Wszystko zależy oczywiście od standardu i położenia hotelu. Co warto zobaczyć w czasie city break w Wilnie? Punkt obowiązkowy to Ostra Brama, Plac Katedralny, wileński rynek, Wieża Giedymina i Republika Zarzecza, czyli dzielnica tutejszych artystów.

Paryż

City break w Paryżu to doskonały pomysł, nie tylko na walentynki. To takie miasto, do którego można wracać wielokrotnie i odkrywać je na nowo. W planie zwiedzania zawrzyj najważniejsze zabytki i symbole Paryża, takie jak, np. Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Champs-Elysées i spacer po Dzielnicy Łacińskiej.

Florencja

To jedno z większych i najpiękniejszych włoskich miast. Wielu turystów odwiedza Florencję tylko na chwilę, aby zanurzyć się w sielskim klimacie Toskanii. Jednak ta perła renesansu kryje w sobie wiele ciekawych obiektów architektonicznych, wartych odwiedzenia. Z najważniejszych zabytków Florencji polecamy kościół franciszkański Santa Croce z cenotafem Dantego, Piazza della Signoria czy Galleria Palatina. We włoskich miastach zgubienie się w wąskich uliczkach i chłonięcie atmosfery miasta jest jednak tym, co przyciąga najbardziej.

Berlin

Może nie jest to pierwsze miasto, które przyjdzie Ci do głowy, jeśli chodzi o break city, ale zwiedzanie stolicy Niemiec może być ciekawym doświadczeniem. To właśnie w tym mieście zobaczysz pozostałości po Murze Berlińskim, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma i Parlament Rzeszy. Do Berlina dotrzesz z wielu Polskich miast pociągiem, co jest dobrą i ekologiczną alternatywą dla podróży samolotem.

Gdzie w lutym na city break – podsumowanie

W Europe jest tyle interesujących miast, że nie zabraknie Ci pomysłu na brak city praktycznie przez cały rok. Jednak nawet jeśli planujesz wyjazd na kilka dni, dobrze wszystko zaplanuj. Dobrym pomysłem może okazać się również ubezpieczenie turystyczne, które uchroni Cię przed finansowymi skutkami nieprzewidzianych zdarzeń (o ile nie wystąpią wykluczenia).

 

 • Oceń ten artykuł
  oceń pierwszy!
 • Podziel się