Jak dojechać z lotniska Treviso do Wenecji?

Opublikowano
Jak dojechać z lotniska Treviso do Wenecji?

Planujesz urlop w Wenecji? Jeśli zdecydowałeś się na podróż liniami lotniczymi LOT lub Ryanair, to najprawdopodobniej wylądujesz na lotnisku Treviso. Nie trać czasu na szukanie transportu po przybyciu. Zaplanuj wszystko wcześniej. Sprawdź, jak dojechać z lotniska Treviso do Wenecji. W tym artykule przedstawimy kilka możliwości na każdą kieszeń.

Lotnisko Treviso – co warto wiedzieć

Lotnisko Treviso, znane również jako Wenecja-Treviso (TSF), oddalone jest od Wenecji o ok. 20 km i zaledwie 3 km od miasta Treviso. Ten port lotniczy znajduje się w regionie Wenecja Euganejska, we Włoszech. Co ważne dla większości turystów, z TSF kursuje wiele tanich linii lotniczych. Jeśli chodzi o loty z Polski do Wenecji oferują je lotniska we Wrocławiu i w Krakowie. Cena biletu z Wrocławia to ok. 130-180 zł, a z Krakowa ok.150-160 zł. Oczywiście wszystko zależy od terminu i oferty wybranych linii lotniczych. Wenecja nie musi być oczywiście Twoim docelowym kierunkiem podróży. Z lotniska Treviso możesz dotrzeć, między innymi, do Hiszpanii, Grecji, Irlandii, Szwecji czy Katanii, korzystając z usług linii lotniczych Wizz Air lub Ryanair. Treviso oferuje dwa parkingi. Większy (długoterminowy) znajduje się ok. 200 metrów od lotniska i ma aż 600 miejsc parkingowych, natomiast na mniejszym krótkoterminowym znajdzie się miejsce dla 350 samochodów. W 2007 roku lotnisko Treviso zyskało nowy terminal, co usprawniło obsługę pasażerów lotniska. W 2012 obsłużono tam bowiem 2,3 mln pasażerów i z każdym rokiem jest ich coraz więcej.

Jak dojechać z lotniska Treviso do Wenecji autobusem tanio i bez przesiadki

Jeśli chcesz uniknąć przesiadek, autobus firmy ATVO będzie najlepszym wyborem. Po ok. 30-40 minutach dotrzesz do Piazzale Roma, który znajduje się ok. 10 minut drogi od dworca kolejowego. Bilet możesz kupić wcześniej przez internet. Koszt przejazdu w jedną stronę to 12 euro. Dzieci do lat 4 podróżują za darmo. Co jeszcze warto wiedzieć? Każdy autobus, który jedzie do Wenecji staje również w Mestre.

Jak dojechać z lotniska Treviso do Wenecji autobusem – opcja z przesiadką

ATVO to oczywiście nie jedyny przewoźnik. Możesz zdecydować się na skorzystanie z usług konkurencyjnej firmy. Mamy tu na myśli autobusy Barzi Servizi. Chociaż bilety tego przewoźnika są tańsze (10 euro w jedną stronę, a 18 euro w obie strony), wysiadając na parkingu Tronchetto, nastaw się na pieszą wędrówkę do miasta. Będzie to ok. 1,5 km. Z bagażami może to być nie najlepszy pomysł. Alternatywą dla pieszej wędrówki jest kolejka People Mover, która kursuje średnio co 10 minut. Tak czy inaczej, stracisz albo pieniądze (kolejka jest płatna) albo czas.

Jak dojechać z lotniska Treviso do Wenecji pociągiem

Żeby dotrzeć do Wenecji pociągiem, najpierw musisz dojechać na dworzec kolejowy. Jeśli więc zdecydujesz się na ten wariant, znów czeka Cię przesiadka. Jak dotrzeć z lotniska Treviso na dworzec kolejowy? Najłatwiej będzie to zrobić autobusem MobilitàDiMarca, który kursuje co pół godziny. Podróż na dworzec kolejowy zajmuje natomiast ok. 10 minut. Jeśli chodzi o pociąg – masz do wyboru dwóch popularnych przewoźników – pociąg regionalny Trenitalia lub szybką kolej – Frecciarossa. Jeśli zdecydujesz się na tę formę transportu, najlepiej kup bilet łączony. Jego koszt to ok. 8-9 euro (autobus, a następnie pociąg regionalny). W przypadku pociągu pospiesznego cena wzrośnie o kilka euro, ale za to dotrzesz na miejsce szybciej.

Jak dojechać z lotniska Treviso do Wenecji – podsumowanie

Bez względu na to, jaką formę transportu wybierzesz, pomyśl o zakupie biletu wcześniej przez internet. Dzięki temu będziesz mieć gwarancję, że nie zabraknie miejsc, unikniesz bariery językowej i sprawdzisz, czy musisz coś dopłacić, np. z powodu dużego bagażu. To jednak nie jedyne kwestie organizacyjne, o których należy pomyśleć wcześniej. Jeśli wybierasz się w podróż, warto dodatkowo zabezpieczyć się przed finansowymi skutkami nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak np. zgubienie lub kradzież bagażu. W jaki sposób? Na przykład wykupując odpowiedni wariant ubezpieczenia turystycznego.

  • Oceń ten artykuł
    4.8/5 (5 ocen)
  • Podziel się